Vim & vigr Merino волна 15-20 mmHg чорапи за компресија)

Vim & vigr Merino волна 15-20 mmHg чорапи за компресија)

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Состав : 45% најлон/40% мерино волна/15% спандекс. 45% најлон/40% мерино волна/15% спандекс. Ние мериме, истегнуваме, проверуваме, тестираме за да обезбедиме само да испорачуваме производи што ги исполнуваат нашите стандарди за компресија на секојдневно и медицинско одделение. Токму овој надворешен притисок ги енергизира нозете и го намалува отокот. Работете потешко и побрзо. Сите стилови се достапни во широки калопити - видете ја табелата со големина за оптимално вклопување. 45% најлон/40% мерино волна/15% спандекс. Олеснете ја болката и тежината Со стискање на нозете од дното нагоре, нашата облека за нозе може да помогне во зголемување на циркулацијата на свежо оксигенирана крв назад кон нозете. Секојдневно ниво на велнес 15-20 mm Hg Нивото на компресија е идеално за целодневно, секојдневно носење, седење или стоење на долги периоди, пешачење, одење и патување. Флексибилен џеб на пети за дополнителна удобност. Флексибилниот џеб на пети не ги стиска прстите! Грофот со 200 и не-женски австралиски мерино волна е дизајниран за удобност, флексибилност и дишење. Тие известуваат за вклопување и се чувствуваат по часови на носење. Контурирана нога и пета за супериорно вклопување. Vim & Vigr дипломирана облека за компресија беше развиена во партнерство со васкуларни хирурзи и клиники за вени и сите производи се наведени со Управата за храна и лекови (ФДА). Флексибилниот џеб на пети не ги стиска прстите! Грофот со 200 и не-женски австралиски мерино волна е дизајниран за удобност, флексибилност и дишење.

Избор на клиенти

HP K0Q14ARBGJ монохроматски печатач Свеж
HP K0Q14ARBGJ монохроматски печатач

Најсигурното печатење во светот Перформансите со голема брзина ја исполнуваат енергетската ефикаснос�

DEN 1.67
Покин плус цврста ребра-плетена тела Свеж
Покин плус цврста ребра-плетена тела

【Квалитет】 мазен, истегнување, брзо сушење и дишечки материјал со висок квалитет на ткаенина со одличн

DEN 453.60
Seewudee AG216 30G Cube Terahertz Stone Crystal Square Thz Stones Sliver Quartz for Health Energy Reiki Hualing Decor Decor Свеж
Seewudee AG216 30G Cube Terahertz Stone Crystal Square Thz Stones Sliver Quartz for Health Energy Reiki Hualing Decor Decor

Секој е уникатен Единственоста е подарок од природата Големина : 1015мм Тежина : 30g / 50g Природен кристал, се

DEN 491.20
SmartWool жени беспрекорни граднички градник Свеж
SmartWool жени беспрекорни граднички градник

Направено во САД Машинско миење топол нежен циклус Измијте со слични бои Беспрекорно плетете го ентери�

DEN 600.00
Ridgid 42950 B-171-X метал носачки куќиште Свеж
Ridgid 42950 B-171-X метал носачки куќиште

Оваа ставка е 42950 кутија, Metal 700 Овој производ се користи за комплети без алатки Ова производство на произ

DEN 2.00
Bandai 007 EVA-01 Тип на тест Евангелион, HG Evangelion Свеж
Bandai 007 EVA-01 Тип на тест Евангелион, HG Evangelion

Овој комплет за модели се составува во артикулирана обоена фигура Asy да се привлече заедно и да се облик�

DEN 2.00