Vim & vigr Merino волна 15-20 mmHg чорапи за компресија)

Vim & vigr Merino волна 15-20 mmHg чорапи за компресија)

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Состав : 45% најлон/40% мерино волна/15% спандекс. 45% најлон/40% мерино волна/15% спандекс. Ние мериме, истегнуваме, проверуваме, тестираме за да обезбедиме само да испорачуваме производи што ги исполнуваат нашите стандарди за компресија на секојдневно и медицинско одделение. Токму овој надворешен притисок ги енергизира нозете и го намалува отокот. Работете потешко и побрзо. Сите стилови се достапни во широки калопити - видете ја табелата со големина за оптимално вклопување. 45% најлон/40% мерино волна/15% спандекс. Олеснете ја болката и тежината Со стискање на нозете од дното нагоре, нашата облека за нозе може да помогне во зголемување на циркулацијата на свежо оксигенирана крв назад кон нозете. Секојдневно ниво на велнес 15-20 mm Hg Нивото на компресија е идеално за целодневно, секојдневно носење, седење или стоење на долги периоди, пешачење, одење и патување. Флексибилен џеб на пети за дополнителна удобност. Флексибилниот џеб на пети не ги стиска прстите! Грофот со 200 и не-женски австралиски мерино волна е дизајниран за удобност, флексибилност и дишење. Тие известуваат за вклопување и се чувствуваат по часови на носење. Контурирана нога и пета за супериорно вклопување. Vim & Vigr дипломирана облека за компресија беше развиена во партнерство со васкуларни хирурзи и клиники за вени и сите производи се наведени со Управата за храна и лекови (ФДА). Флексибилниот џеб на пети не ги стиска прстите! Грофот со 200 и не-женски австралиски мерино волна е дизајниран за удобност, флексибилност и дишење.

Избор на клиенти

Редихејт HP162 загреан систем за испорака на пица, 16 торба со 5 пита, 17,5 должина x 17,5 ширина x 12 висина, црна Свеж
Редихејт HP162 загреан систем за испорака на пица, 16 торба со 5 пита, 17,5 должина x 17,5 ширина x 12 висина, црна

Квалитетна термичка торба, специјализирана изолација дизајнирана да ја избрише влагата Издржлив греја

DEN 1.67
Intel Pentium G Series 3,50 GHz дво-јадрен LGA 1151 процесор Свеж
Intel Pentium G Series 3,50 GHz дво-јадрен LGA 1151 процесор

Socket LGA 1151 Компатибилност на чипсет во серија Intel 200 / 1001 (1 ја исклучува поддршката за технологија на Intel Optan

DEN 0.67
Cwokakde Waynesburg AA University Logo Print Beanie плетена капа волнена капа топла мода на отворено плетено капаче унисекс Свеж Попустот
Cwokakde Waynesburg AA University Logo Print Beanie плетена капа волнена капа топла мода на отворено плетено капаче унисекс

100% полиестер Еластично затворање Само миење на рацете Вејнсбург аа универзитетско лого плете капа на к�

DEN 128.00
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување Свеж
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување

Акрилик, волна Затворање на привремено Само миење на рацете Материјал : 80% акрилик / 20% волна Структурира�

DEN 590.40
International Comfort Pro Fan C 20 3B 1/2 27 int l Свеж
International Comfort Pro Fan C 20 3B 1/2 27 int l

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Користете оригинални делови за OEM за безбедн�

DEN 0.33
Волтер АГ - F2482-4.97 - 4,97мм карбид 140 deg. Вежба за должина на работниците бит 1 Свеж
Волтер АГ - F2482-4.97 - 4,97мм карбид 140 deg. Вежба за должина на работниците бит 1

Овие пренасочувачи на карбид доаѓаат во големини што спаѓаат помеѓу стандардните димензии на трговија�

DEN 1776.00
SmartWool жени беспрекорни граднички градник Свеж
SmartWool жени беспрекорни граднички градник

Направено во САД Машинско миење топол нежен циклус Измијте со слични бои Беспрекорно плетете го ентери�

DEN 600.00
Горгитер машка буква графички резервоар за вратот на вратот и џебови за влечење Свеж
Горгитер машка буква графички резервоар за вратот на вратот и џебови за влечење

Совпаѓање на шорцевите со патеката со влечење на половината, еластична половината, наклон џебови, цврст

DEN 2.00
Маица за кратки ракави на Најк Јога Дри-ФИТ Свеж
Маица за кратки ракави на Најк Јога Дри-ФИТ

74% полиестер, 18% лиоцел, 8% спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско миење Лабаво вклопување за

DEN 639.20