Електричен 8 неонски светлосен волтметар 600V-7KV Фарм ограда Тестер додаток за додаток

Електричен 8 неонски светлосен волтметар 600V-7KV Фарм ограда Тестер додаток за додаток

DEN 284.00

Свеж

Достапно.

Широк опсег на апликации : Може да се користи за многу видови на електрични огради, вклучувајќи челична жица, лента за поли жица, итн. Нема потреба од батерија : Овој тестер на ограда нема потреба да инсталира батерија за употреба, во споредба со традиционалниот тестер, тоа е повеќе Погодно. Преносна големина : Овој тестер има преносна големина и лесен за држење, можете да го ставите во вашата торба за алатки за да носите лесно. 8 Индикаторски светла : Постојат 8 индикаторски светла за да ги означат резултатите и можете да ги видите резултатите јасно и на време. Широки мерни опсези : Овој напон на електрична ограда може да масира на напон помеѓу 600 V-7 KV, што може да се користи за повеќе уреди. Широк опсег на апликации : Може да се користи за многу видови на електрични огради, вклучувајќи челична жица, лента за поли жица, итн. Нема потреба од батерија : Овој тестер на ограда нема потреба да инсталира батерија за употреба, во споредба со традиционалниот тестер, тоа е повеќе Погодно. Преносна големина : Овој тестер има преносна големина и лесен за држење, можете да го ставите во вашата торба за алатки за да носите лесно. 8 Индикаторски светла : Постојат 8 индикаторски светла за да ги означат резултатите и можете да ги видите резултатите јасно и на време. Широки мерни опсези : Овој напон на електрична ограда може да масира на напон помеѓу 600 V-7 KV, што може да се користи за повеќе уреди. Карактеристики : Широк опсег на апликации : Може да се користи за многу видови на електрични огради, вклучувајќи челична жица, лента со поли жица, итн. Не треба батерија : Овој тестер на ограда нема потреба да инсталира батерија за употреба, во споредба со традиционалниот тестер, ИТ е попогодно. Поддржлива големина : Овој тестер има преносна големина и лесен за држење, можете да го ставите во вашата алатка за да носите лесно.8 Индикаторски светла : Постојат 8 светла за индикатори за да ги означат резултатите и можете да ги видите резултатите јасно и со време. 6,7 * 2,8 * 0,8inpackage Вклучи : 1 * ограда на ограда.

Избор на клиенти

Генератор на алтернатор на багер Gowe се применува на SK 230-6 Crawller 6D34 T мотор 24V 40A Свеж
Генератор на алтернатор на багер Gowe се применува на SK 230-6 Crawller 6D34 T мотор 24V 40A

Применлив модел : Багери на Кобелко Друг достапен модел : Caterpillar E200 / 320 / 330 / b / c / d; Komatsu PC5 / 6 / 7 / 8; Hitachi EX2 / 3 / 5

DEN 1.00
Gowe Paints Film Iffector, Impact Tester Scale Denge0 ~ 100cm за еластична плоча во боја Свеж
Gowe Paints Film Iffector, Impact Tester Scale Denge0 ~ 100cm за еластична плоча во боја

Во согласност со спецификацијата во Националните стандарди Одредување на отпорност на филмот на боја н

DEN 1526.40
UXZDX Cujux Multimeter Auto Range Digital Avometer Universal Meter 4000 брои со нов заменлив фиксен режим, NCV, DC/AC Свеж
UXZDX Cujux Multimeter Auto Range Digital Avometer Universal Meter 4000 брои со нов заменлив фиксен режим, NCV, DC/AC

Дигиталниот мултиметар BT39 K автоматски е совршена алатка за DIY за решавање на проблеми со електрични про

DEN 3106.56
XWWDP ADM04 MINI DIGITAL MULTIMETAR DC AC напонски мерач на мерач на мерач на повеќе тестер Свеж
XWWDP ADM04 MINI DIGITAL MULTIMETAR DC AC напонски мерач на мерач на мерач на повеќе тестер

Измерете DC / AC напон, DC / AC струја, отпорност и проверка на диоди и континуитет Функција за одржување на по

DEN 2406.40
WSSBK TA804A Дигитален мултиметар Професионален автоматски тестер Вистински RMS Мултиметар Тенок интелигентен OHM NCV напон Свеж
Тестерите за мерачи на UXZDX Cujux брои електрична транзистор капацитивност со LCD задно осветлување мултиметар Свеж
Тестерите за мерачи на UXZDX Cujux брои електрична транзистор капацитивност со LCD задно осветлување мултиметар

Прилагодување на положбата на менувачот, рачното прилагодување на положбата на менувачот може да се св�

DEN 1694.40
Sseyl Landtek ND9B Калибратор на ниво на звук Свеж
Sseyl Landtek ND9B Калибратор на ниво на звук

Точност : 0,3d B Фреквенција : 1000 Hz Ниво на звук на притисок : 94d B Напојување : 1x6f22 9 V батерија Димензии : 142 × 47

DEN 2.33
Тестери за виталност на дигитална пулпа Орални заби нервни тестери за клиничка ендодонција YS-DT-A Свеж
Тестери за виталност на дигитална пулпа Орални заби нервни тестери за клиничка ендодонција YS-DT-A

1 Компактна големина, дигитален дисплеј, удобен за носење 2 ПРЕТСТАВНИ БЕЗБЕДНОСТ МОДЕ (СВЕТСКИ БЕЗБЕДНИ

DEN 191.84
Случај за носење на Елонбо за Fluke 117/115/116/114/113 Дигитален мултиметар, држач за мултиметар за патувања на Fluke 117, Свеж
Случај за носење на Елонбо за Fluke 117/115/116/114/113 Дигитален мултиметар, држач за мултиметар за патувања на Fluke 117,

Совршено вклопување : овој дигитален мултиметар за димензија на дигиталниот мултиметар : 8,66 x 4,4 x 3,95 инчи

DEN 3.00
ZLXDP ST201 CLEMP MULTIMETE CENTREN CLAGM METREN AC/DC Дигитален мултиметар Тест на тестот за тестирање на тестот на тестот Свеж
ZLXDP ST201 CLEMP MULTIMETE CENTREN CLAGM METREN AC/DC Дигитален мултиметар Тест на тестот за тестирање на тестот на тестот

Материјал : пластика, електронски делови DC напон : 600 V AC напон : 450 V Тековна AC : 20200400 A Отпорност (Ом) : 200 К...

DEN 3.33
MXBAOHENGENG AST-J TEST STAND STAND STARY Вертикална машина 500N 800мм без скала без мерач на сила Свеж
MXBAOHENGENG AST-J TEST STAND STAND STARY Вертикална машина 500N 800мм без скала без мерач на сила

Едноставна работа Работа со притисок на рацете Непречена работа тип на ротирање на решетката и пинион.

DEN 0.33
ЛЦД дигитален мултиметар со задно осветлување Свеж
ЛЦД дигитален мултиметар со задно осветлување

Приказ : Пребројувања во 1999 година, висина од 15 мм DC волти : 200m / 2 V + / .5%, 20 / 200 / 600 V + / .8% AC волти : 200 / 600 V + / 1,5%

DEN 543.84
Neoteck Auto Ranging Digital Multimerat Свеж
Neoteck Auto Ranging Digital Multimerat

【2000 брои 8233d Pro Poce Pocket Digital Multimeter】 Neoteck Multimeter има широка примена Овој волтметар може точно да го измери на

DEN 383.84
Walnuta RM113E NCV дигитален мултиметар 6000 брои автоматски мерачи на температура на напон на напон AC/DC со голем екран Свеж
WSSBK ADM04 MINI DIGITAL MULTIMETAR DC AC напонски мерач на мерач на мерач мулти-тестер што не е контактна напон аларм Свеж
WSSBK ADM04 MINI DIGITAL MULTIMETAR DC AC напонски мерач на мерач на мерач мулти-тестер што не е контактна напон аларм

Измерете DC / AC напон, DC / AC струја, отпорност и проверка на диоди и континуитет Функција за одржување на по

DEN 1305.60
Мерач на дигитална сила Raesung HF-2K со S надворешен сензор 2000N 200kg 440lb Push Push Putl Pull Meange Tester Tester HF2K Свеж
Мерач на дигитална сила Raesung HF-2K со S надворешен сензор 2000N 200kg 440lb Push Push Putl Pull Meange Tester Tester HF2K

Мерач на дигитална сила HF2 K Пет режими на тестирање и три методи на приказ за избор N (Newton), KG (килограм) и IB

DEN 105.44