Транспарентен акрилен плексиглас лист, долг 3/32 ”дебел x 24” широк x 24 ”

Транспарентен акрилен плексиглас лист, долг 3/32 ”дебел x 24” широк x 24 ”

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Леаните акрилни чаршафи, познати и како плексиглас, можат да се користат во различни DIY, професионални и индустриски проекти како што се ласерски гравури, случаи на прикажување и заштита на површината. Акрилните чаршафи се оптички транспарентни и имаат супериорен визуелен квалитет што го прави практично невидлив. Инхерентно отпорен на гребнатини и абразии и испорачано во заштитно завиткување за да се обезбеди дека производот се испорачува во совршена состојба. Леаните акрилни чаршафи, познати и како плексиглас, можат да се користат во различни DIY, професионални и индустриски проекти како што се ласерски гравури, случаи на прикажување и заштита на површината. Акрилните чаршафи се оптички транспарентни и имаат супериорен визуелен квалитет што го прави практично невидлив. Инхерентно отпорен на гребнатини и абразии и испорачано во заштитно завиткување за да се обезбеди дека производот се испорачува во совршена состојба. Акрилик на леење има висок пренос на светлина што значи дека нема да ја блокира светлината од пренесување преку панелот. Оптичката јасност го прави овој панел популарен избор во многу апликации кои се движат од делители на панели до прикажување на случаи. Погледнете го делот за технички атрибути за специфични материјални податоци за овие леани акрилни панели. За да ги исчистите овие леани акрилни чаршафи, започнете со отстранување на вишок прашина и други загадувачи со чиста мека крпа или микрофибер крпа. Користете акрилна чистачка или раствор на вода и благ сапун за подмачкување и чистење на површината. Заврши со бришење на површината суво. • Користењето на валкани/загадени крпи може да предизвика вртење на вртења и гребнатини на површината на леаните акрилни чаршафи. • Избегнувајте ги сите супстанции/детергенти засновани на алкохол при чистење. Користењето на чистачи засновани на алкохол може да ја уништи завршувањето на површината на леаниот акрилен лист. • Одделение : Стандард • Затегнување на затегнување : 9,000 psi • Јачина на удар : 0,3 ft.-lbs. %• Цврстина : Роквел М95 • Густина : 0,043 фунти / cu. внатре • Оперативна температура : 40 до 190 Фаренхајт.

Избор на клиенти

Ксункуаенксуан Метал Бакарна Фолија Бакар Лим 6 Мм Дебелина 2 Парчиња Месинг Плоча Свеж
Ксункуаенксуан Метал Бакарна Фолија Бакар Лим 6 Мм Дебелина 2 Парчиња Месинг Плоча

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Материјал : б�

DEN 5948.64
Бакар метал од бакар со лим на Јиванго Свеж
Бакар метал од бакар со лим на Јиванго

Добро во електрична флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и Попул

DEN 0.33
260 месинг лист, непопуларна завршница, H02 темперамент, ASTM B19/ASTM B36, 0,003 Дебелина, 12 ширина, должина од 120 Свеж
260 месинг лист, непопуларна завршница, H02 темперамент, ASTM B19/ASTM B36, 0,003 Дебелина, 12 ширина, должина од 120

260 месинг, познат и како жолт месинг или месинг од кертриџ, е отпорен на корозија и има висока формабилно�

DEN 1104.00
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-PP-336 Полипропилен пластичен лист, 1/4 Висина, 16 ширина, должина од 32 Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-PP-336 Полипропилен пластичен лист, 1/4 Висина, 16 ширина, должина од 32

Облик : лист; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; толеран�

DEN 705.12
Месинг плоча од месинг чиста бакарна листока фолија H62 метал метал тенок лист лента за фолија Shim 200mm/7.87inchx1000mm/39. Свеж
Месинг плоча од месинг чиста бакарна листока фолија H62 метал метал тенок лист лента за фолија Shim 200mm/7.87inchx1000mm/39.

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 1385.76
Проширена табла за пена во ПВЦ, бела, 1/4 дебела, 18 w x 42 l Свеж
Проширена табла за пена во ПВЦ, бела, 1/4 дебела, 18 w x 42 l

Екстремно ниска апсорпција на влага Одлично за високо специјализираните потреби за производство на си�

DEN 2.33
Месинг лим со месинг месинг од месинг, бакарен ремен, кожен бакар метал, кој работи 0,3мм, 0,3мм*40мм*3м месинг плочи Свеж
Месинг лим со месинг месинг од месинг, бакарен ремен, кожен бакар метал, кој работи 0,3мм, 0,3мм*40мм*3м месинг плочи

5 различна ширина за да изберете од : Ширина : 10мм, 20мм, 30мм, 40мм, 50мм Дебелина 0,3мм, должина : 3000мм Чистота н�

DEN 1084.80
Бакарен лист Huilun Brage 99,9% чист бакар Cu метален лист фолија 0. 01x200x1000mm за аеро -вселенска занаетчија, 0,15мм*200мм*1м Свеж
Бакарен лист Huilun Brage 99,9% чист бакар Cu метален лист фолија 0. 01x200x1000mm за аеро -вселенска занаетчија, 0,15мм*200мм*1м

Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Бакарните п�

DEN 696.16
Хуилун Месинг лист 4 парчиња Бакарен лист 0. 8мм 70мм х 100мм Метални Отсеци Месинг Плочи Со Врвен Квалитет Свеж
Хуилун Месинг лист 4 парчиња Бакарен лист 0. 8мм 70мм х 100мм Метални Отсеци Месинг Плочи Со Врвен Квалитет

Чист бакар, густа отстранлива заштита од винил слој, чист раб, правилно сечење за да се намали работата з

DEN 0.33
Отпорен поликарбонат лист, груба завршница, ASTM D 3935, црна, 3/4 дебела, 12 ширина, 24 должина Свеж
Отпорен поликарбонат лист, груба завршница, ASTM D 3935, црна, 3/4 дебела, 12 ширина, 24 должина

Отпорност на висок удар Температурен опсег од 60 до 270 F Висока ригидност Еластичност на помека пониска м�

DEN 2.00
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат Свеж
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина Водоотпорен �

DEN 718.40
Бакарен лим Yuesfz 99,9% Cu Foil Plate има добра термичка стабилност 0. 5mmx30mmx1m месинг плоча бакарна лист Свеж
Бакарен лим Yuesfz 99,9% Cu Foil Plate има добра термичка стабилност 0. 5mmx30mmx1m месинг плоча бакарна лист

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација...

DEN 1145.92
Оригинален клуб Дебелина На Бакарна Плоча-Ширина: 400мм Должина: 400мм Бакарен Лим Свеж
Оригинален клуб Дебелина На Бакарна Плоча-Ширина: 400мм Должина: 400мм Бакарен Лим

●Големина : дебелина : 1мм, должина х ширина : 400х400мм € бакар, дебела отстранлива заштита од винил слој, ч�

DEN 1516.80