Транспарентен акрилен плексиглас лист, долг 3/32 ”дебел x 24” широк x 24 ”

Транспарентен акрилен плексиглас лист, долг 3/32 ”дебел x 24” широк x 24 ”

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Леаните акрилни чаршафи, познати и како плексиглас, можат да се користат во различни DIY, професионални и индустриски проекти како што се ласерски гравури, случаи на прикажување и заштита на површината. Акрилните чаршафи се оптички транспарентни и имаат супериорен визуелен квалитет што го прави практично невидлив. Инхерентно отпорен на гребнатини и абразии и испорачано во заштитно завиткување за да се обезбеди дека производот се испорачува во совршена состојба. Леаните акрилни чаршафи, познати и како плексиглас, можат да се користат во различни DIY, професионални и индустриски проекти како што се ласерски гравури, случаи на прикажување и заштита на површината. Акрилните чаршафи се оптички транспарентни и имаат супериорен визуелен квалитет што го прави практично невидлив. Инхерентно отпорен на гребнатини и абразии и испорачано во заштитно завиткување за да се обезбеди дека производот се испорачува во совршена состојба. Акрилик на леење има висок пренос на светлина што значи дека нема да ја блокира светлината од пренесување преку панелот. Оптичката јасност го прави овој панел популарен избор во многу апликации кои се движат од делители на панели до прикажување на случаи. Погледнете го делот за технички атрибути за специфични материјални податоци за овие леани акрилни панели. За да ги исчистите овие леани акрилни чаршафи, започнете со отстранување на вишок прашина и други загадувачи со чиста мека крпа или микрофибер крпа. Користете акрилна чистачка или раствор на вода и благ сапун за подмачкување и чистење на површината. Заврши со бришење на површината суво. • Користењето на валкани/загадени крпи може да предизвика вртење на вртења и гребнатини на површината на леаните акрилни чаршафи. • Избегнувајте ги сите супстанции/детергенти засновани на алкохол при чистење. Користењето на чистачи засновани на алкохол може да ја уништи завршувањето на површината на леаниот акрилен лист. • Одделение : Стандард • Затегнување на затегнување : 9,000 psi • Јачина на удар : 0,3 ft.-lbs. %• Цврстина : Роквел М95 • Густина : 0,043 фунти / cu. внатре • Оперативна температура : 40 до 190 Фаренхајт.

Избор на клиенти

Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат Свеж
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина...

DEN 718.40
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелен транспарентен, 7 x 7 x 1/8 Свеж
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелен транспарентен, 7 x 7 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 111.36
Оригинален клуб Дебелина На Бакарна Плоча-Ширина: 400мм Должина: 400мм Бакарен Лим Свеж
Оригинален клуб Дебелина На Бакарна Плоча-Ширина: 400мм Должина: 400мм Бакарен Лим

●Големина : дебелина : 1мм, должина х ширина : 400х400мм € бакар, дебела отстранлива заштита од винил слој, ч�

DEN 1516.80
Метална плоча со метална плоча со метални фолија од бакарна фолија H62 фолија месинг плоча Свеж
Метална плоча со метална плоча со метални фолија од бакарна фолија H62 фолија месинг плоча

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 1144.64
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-PP-336 Полипропилен пластичен лист, 1/4 Висина, 16 ширина, должина од 32 Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-PP-336 Полипропилен пластичен лист, 1/4 Висина, 16 ширина, должина од 32

Облик : лист; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; толеран�

DEN 705.12
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО-CS-GLE-27 Le Garolite Лист, 1/32 Висина, 12 Ширина, 24 Должина Свеж
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО-CS-GLE-27 Le Garolite Лист, 1/32 Висина, 12 Ширина, 24 Должина

Материјал : Гаролит ле; Одделение : Стандард; Тип На Поддршка : Обичен; Облик : Лист Дебелина : 1 / 32"; Толеран

DEN 1.00
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентно зелено, 12 x 32 x 1/8 Свеж
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентно зелено, 12 x 32 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 301.60
Месинг плоча од месинг чист месинг лим за метални плочи за метална занает DIY разни метална плоча метална фолија Свеж
Хулун Месинг Лим 99.9% Чист Бакар Лим Материјал Индустриски Материјали Месинг Плочи Свеж
Хулун Месинг Лим 99.9% Чист Бакар Лим Материјал Индустриски Материјали Месинг Плочи

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка, Без оксидаци

DEN 3176.80
Силиконски лист, 60А Дурометар, мазна завршница, без поддршка, портокалова, дебелина од 0,5 , ширина 36, должина од 36 Свеж
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 1/4 во дебела x 2-1/2 во широк x 12 во долго Свеж
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 1/4 во дебела x 2-1/2 во широк x 12 во долго

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 1

DEN 515.20
Z Креирај дизајн месинг плоча бакарна метална плоча со фолија 1. 2x 200 x 300 mm исечена бакарна метална плоча, 200мм x 300mm Свеж