Woljay my4nj AC 110V калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база

Woljay my4nj AC 110V калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Име на производот : Реле за електромагнетна моќност; Модел бр : my4nj; Тип : 4pdt; Модел на штекер : DYF11 A. Број на терминали : 14; Тип на железница : 35мм DIN Rail; Материјал за школка : пластика. Напон на серпентина : 110 VAC; Контакт капацитет : 3 A 220 VAC / 3 A 24 VDC. Поправање на големината на дупката за монтирање : 6 x 4mm/0.24 "x 0,16" (l*w); вкупна големина (приближно) : 68 x 29 x 65mm/2,7 "x 1,1" x 2,6 "(l*w*h); ​​школка Материјал : Пластика. Пакет Вклучен : 1 x Електромагнетно реле w база. Име на производ : електромагнетна реле за напојување; модел бр : my4nj; тип : 4pdt; модел на штекер : dyf11a. Број на терминали : 14; монтажа железничка тип : 35мм Дин железница; школка Материјал : Пластика. Напон на калем : 110 VAC; Контакт Капацитет : 3 A 220 VAC / 3 A 24 VDC. Поправање на монтажната дупка Големина : 6 x 4mm / 0.24 "x 0,16" (L*W); вкупна големина (приближно) : 68 x 29 x 65mm /2.7 "x 1,1" x 2,6 "(l*w*h); ​​материјал од школка : пластика. Вклучен пакет : 1 x Електромагнетно реле W база. Карактеристики : 14 терминали, 4 PDT 4 NO 4 NC тип, пластично куќиште, вградено во индикаторска светлина. Може да се прилагоди автоматски, да го заштити и трансформира електричното коло. Се користи широко во далечинскиот управувач, комуникација, систем за автоматска контрола, електронски капацитети, итн. Целосно задоволство од вашиот производ или вратете ги парите назад. -100% гаранција за враќање на парите.

Избор на клиенти

AEXIT 5PCS 80X80MM Релеи BGA Reball Универзален образец за матрици за релеи за компјутерски табли ATI 216-0728018 Свеж
AEXIT 5PCS 80X80MM Релеи BGA Reball Универзален образец за матрици за релеи за компјутерски табли ATI 216-0728018

Име на производот : BGA Reballing Stencil; Материјал : челик Fit for : ATI 2160728018; Големина : 80 x 80мм Дија за лемење на топка�

DEN 3.33
Замена на OEM за единечен пол / 1 пол 40 засилувач на кондензатор со тешки кондензатор 42-25101-03 од Реем Свеж
Замена на OEM за единечен пол / 1 пол 40 засилувач на кондензатор со тешки кондензатор 42-25101-03 од Реем

Ова е сосема нов надграден контакт со кондензатор од 1 пол 40 засилувач Ова е контактор „тешка“ оценка н�

DEN 1528.00
Релеи AEXIT 50mm 3 релеи x 1W/3W/5W LED тркалезна алуминиум PCB Circuit Circuit PC табла за компјутерска табла Основна плоча Свеж
Релеи AEXIT 50mm 3 релеи x 1W/3W/5W LED тркалезна алуминиум PCB Circuit Circuit PC табла за компјутерска табла Основна плоча

Име на производот : Aluminum PCB Circuit Coar; Fit For : 3 PCS x 1 W / 3 W / 5 W LED Дија : 50мм / 3,9 "; Дебелина : 1мм / 0,04" Монтирана дупка

DEN 1.33
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета Свеж
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета

PN : 700 DCPT200 Z24 700 DCPT200 Z24 DC Реле со пневматско временско одложување Реле 700 DCPT200 Z24 Серија Б 700ПТ Серија Б 700 DCP200

DEN 1.33
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби Свеж
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, ментална Нето тежина : 18g; Содржина на пакет : 1 x Реле за

DEN 2.33
FOFOPE Power Relay 110VDC 4 Групи 14 пинови 10А Електромагнетна реле за мулти -намена Свеж
FOFOPE Power Relay 110VDC 4 Групи 14 пинови 10А Електромагнетна реле за мулти -намена

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 972.80
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8 Свеж
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 2,00 x 1,00 x 1,00 инчи Состојба : Користено како ново Тежина : 0,33lb Димензии

DEN 1001.60
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
General Electric D1255K16 Контролна единица за мерач на панел Свеж
General Electric D1255K16 Контролна единица за мерач на панел

Hz : 50 / 60 VA : 6.8 Волти : 120 Hz : 50 / 60 VA : 6.8 Волтс : 120 PN : D1255 K16 D1255 K16 General Electric PN : D1255 K16 D1255 K16 метарска реле Енергија :

DEN 958.40
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12 Свеж
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12

Тежина : 1,00lb Димензии на производот : 8,00 x 8,00 x 6,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 1,00lb...

DEN 408.00
Samsung SMGUN50EH5000FXZA DC VSS-PD табла Свеж
Samsung SMGUN50EH5000FXZA DC VSS-PD табла

Земја на потекло : Соединетите држави Број на модел : SMGUN50 EH5000 FXZA Димензии на пакетот на артикалот : 10.0 "L x 8

DEN 2.33
FOFOPE DC 5V 12V 24V LED светло дигитално време за одложување 1 пат реле за активирање на циклусот на циклусот на таблата за Свеж
FOFOPE AC100V-220V Прилагодлив модул за контрола на тајмер Свеж
FOFOPE AC100V-220V Прилагодлив модул за контрола на тајмер

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 3.33
Скриен бесплатен погон Micro USB 4 канали 5V реле модул модул Интерфејс LED индикатор 5V 10A/250VAC 10A/30VDC Реле за Arduino Свеж
Скриен бесплатен погон Micro USB 4 канали 5V реле модул модул Интерфејс LED индикатор 5V 10A/250VAC 10A/30VDC Реле за Arduino

HID Free Drive Micro USB 4 Channel 5 V реле модул модул интерфејс LED индикатор 5 V 10 A / 250 VAC 10 A / 30 VDC Реле за Arduinoproduct Опис : 1 : �

DEN 1.00
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Свеж
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DIN Rail Mount Passive 1 канал SPSTNO 30 AMP MODULE MODULE Број на дел : MDD1012 T / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојување...

DEN 351.84
Eletechsup PackName: 8 CH 12V 24V PNP-P дигитален логика конвертор 5A MOS Solid State Relay PLC засилувач на сигналот за моторна Свеж
Eletechsup PackName: 8 CH 12V 24V PNP-P дигитален логика конвертор 5A MOS Solid State Relay PLC засилувач на сигналот за моторна

Контролен напон : 824 V Влезна струја : 815m A Тип на излез : Тип на неконтакт Компонента на погонот : P / N канал F

DEN 1199.84
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET Свеж
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза...

DEN 441.60
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување Свеж
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, сребрена легура; Нето тежина : 79g; Содржина на пакет : р�

DEN 1.33
Релеј за откривање на напон SVR1000 Заштита на напон Дигитални релеи за заштита на мониторинг на единечна фаза Свеж
Релеј за откривање на напон SVR1000 Заштита на напон Дигитални релеи за заштита на мониторинг на единечна фаза

Напојување со вградениот LCD и тастатурата за мерење на колото овозможуваат прецизно, дигитално поставу�

DEN 1028.80
Реле за напојување на IDEC RR2P-UDC12V, DPDT, 12VDC, 10A, приклучок Свеж
Реле за напојување на IDEC RR2P-UDC12V, DPDT, 12VDC, 10A, приклучок

Цена за : Секоја единица за нарачки : Секоја струја од 1 калем : : 120 отпорност на калем : : 100 калем Тип : : Не п

DEN 0.67
AEXIT JQC-3FT73 DC релеи 6V Coil SPDT 5 пинови PCB Општа намена за напојување Додатоци за напојување 10 компјутери Свеж
AEXIT JQC-3FT73 DC релеи 6V Coil SPDT 5 пинови PCB Општа намена за напојување Додатоци за напојување 10 компјутери

Име на производот : реле за напојување PCB; Модел : JQC3 FT73 Напон на калем : DC 6 V; капацитет за контакт : 10 A 125 Vac..

DEN 1.33
AEXIT M3 X релеи 30мм x 36mm машки женски месинг PCB Hexagon Standoff PC табла со релеи на табли со растојание 20 парчиња Свеж
AEXIT M3 X релеи 30мм x 36mm машки женски месинг PCB Hexagon Standoff PC табла со релеи на табли со растојание 20 парчиња

Име на производот : застојот на хексагонален растојание; Големина на низата : М3 машко до женско Должина �

DEN 163.36
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а Свеж
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а

Влезен или контролен напон : 90 до 280 V AC, Стандарди : CE, CSA, UL, VDE, MAX Излезни засилувачи w / топлински мијалник :

DEN 2.33
Релеј за напојување Magnecraft 782XBXC-12D, DPDT, 12VDC, 15A, приклучок Свеж
Релеј за напојување Magnecraft 782XBXC-12D, DPDT, 12VDC, 15A, приклучок

Цена за : Секоја реле тип : Напон на калем за општа намена VDC NOM : 12 V Контакт струја Макс : 15 A Контакт напон AC

DEN 1.33
AEXIT JQX-12F-2Z DC12V релеи на калем напон 8 пин DPDT напојување цврста состојба релеј електромагнетно реле Свеж
AEXIT JQX-12F-2Z DC12V релеи на калем напон 8 пин DPDT напојување цврста состојба релеј електромагнетно реле

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал, електрични делови; Нето тежина : 93g Содржина на �

DEN 0.67
AEXIT 50PCS M4 релеи машко до женска нишка 7+6mm HEX PCB STANDOFT Stand PC таблата за компјутер Свеж
AEXIT 50PCS M4 релеи машко до женска нишка 7+6mm HEX PCB STANDOFT Stand PC таблата за компјутер

Име на производот : Шестоаголник на шестоаголник; Големина на низата : М4 Должина на машката нишка : 6мм / 0,

DEN 2.67