12-10 0.250 женски најлон изолирани валани раб брзо-дискони-

12-10 0.250 женски најлон изолирани валани раб брзо-дискони-

DEN 333.12

Свеж

Достапно.

UL наведен, сертифициран CSA. Најлон, калај позлатен месинг. 221 ° F максимална температура. UL наведен, сертифициран CSA. Најлон, калај позлатен месинг. 221 ° F максимална температура. 12-10 мерач 0,250 "ширина, 0,032" таб, женски најлонски изолирани валани терминали за брзо-дисконекции. Исто така познати како конектори за лизгање или брзо вклучување, овие терминали за брзо дисконирање нудат најбрз начин за поврзување и исклучување на две жици. Тие исто така се еднократно. Едноставно лизгајте го машкиот терминал во женскиот терминал. Терминалот има валана врска со работ што делува како пролет, нанесувајќи подобар зафат на машкиот терминал за сигурност на супериорна врска. Работи со редовни, слични машки терминали со ширина. Најлон изолацијата обезбедува олеснување од вибрациите што можат да предизвикаат да пропадне жицата предвреме. Најлон изолацијата исто така спречува инцидентен метал до метален контакт што може да предизвика шорцеви. Бара две прегратки (терминали до жица нишки, терминал до изолација на жица). Стандардните алатки ги извршуваат двата прегратки. За потешка употреба, користете алатка што ги извршува и двата прегратки во исто време.

Избор на клиенти

Connectersенски куршуми конектори Види-преку најлон изолирани .156 ”22-18 AWG-100pk Свеж
Connectersенски куршуми конектори Види-преку најлон изолирани .156 ”22-18 AWG-100pk

2218 мерач Црвен Femaleенски куршуми конектори видете низ најлон изолирани 1 ви извор нуди целосен избор на е

DEN 387.20
Производи на Морис 12296 Машко исклучување, топлина што може да се намали, жолта, со големина од 12-10 жица, 0,032 x0.250 TEMA Свеж
Гарднер Бендер 15-151F целосно изолиран, женско исклучување, 1/4 инчи. Таб, 15 пакет, црвено, 5 парче Свеж
Гарднер Бендер 15-151F целосно изолиран, женско исклучување, 1/4 инчи. Таб, 15 пакет, црвено, 5 парче

Дизајн на типот Crimp 100 по пакет Винилизолирано исклучување Овие терминали на прстенот се UL и CSA наведени �

DEN 2.00
X-Dree 5peair 3,96мм терен десен агол Машки жени 3 терминали на терминали на терминали терминали (5Pair 3,96мм терен десен агол Свеж
AEXIT 50PCS E1508 Аудио и видео додатоци 16AWG жица Изолирани конектори на Ферул Кабелот и адаптери Терминал Бело Свеж
AEXIT 50PCS E1508 Аудио и видео додатоци 16AWG жица Изолирани конектори на Ферул Кабелот и адаптери Терминал Бело

Име на производот : изолиран терминал; модел : E1508 Дизајн : Тип на цевка; одговара на кабел Големина : 1,5мм2 1

DEN 862.40
14-16 Мерач 500 PK Неисулирано не изолирано брзо исклучување на машко .187 терминал Свеж
14-16 Мерач 500 PK Неисулирано не изолирано брзо исклучување на машко .187 терминал

500pk 1416 мерач Неисулирано брзо исклучување на машки .187 Одлично за аудио автомобили и автомобилска употре

DEN 1.00
Конектор за Molex, 15 сетови за совпаѓање, W/14-20 AWG .093 иглички, бесплатно виси Свеж
Конектор за Molex, 15 сетови за совпаѓање, W/14-20 AWG .093 иглички, бесплатно виси

Број на кола : 2, (15 завршен сет) Големина на пинот : Стандард .093 "1420 AWG Pitch Интерфејс за парење = .248" (6,30мм)...

DEN 132.00
Склоп за исклучување на средниот запад U065p, A/C, извлечете, 60A, 1P, 240VAC, метал, NEMA 3R Свеж
Склоп за исклучување на средниот запад U065p, A/C, извлечете, 60A, 1P, 240VAC, метал, NEMA 3R

Волтс AC : 240 Полјаци : 2 Материјал : Метал IP / NEMA рејтинг : 3r Фаза : 1 Волтс AC : 240 Полјаци : 2 Материјал : Метал...

DEN 2.33
Морис 10242 Не-изолиран двојно кримско машко исклучување .032 x .250 Таб 22-16 опсег на жица, 200 пакувања Свеж
Морис 10242 Не-изолиран двојно кримско машко исклучување .032 x .250 Таб 22-16 опсег на жица, 200 пакувања

Неизолирани двојни мажјаци на машкомашко не изолирано двојно склопување на двојно крим за различни еле

DEN 566.40
Panduit DNF18-250FIB-M 22/18 Влегување на најлонска инка целосно изолирано женско исклучување Свеж
Panduit DNF18-250FIB-M 22/18 Влегување на најлонска инка целосно изолирано женско исклучување

Panduit Femaleенско исклучување, изолирано најлонско барел влез во инка, црвена боја #22#18 AWG жица, .136 "Max...

DEN 1.67
PVC изолирано женско исклучување 16-14awg .187 инчен калај од калај месинг 50/pkg Свеж
PVC изолирано женско исклучување 16-14awg .187 инчен калај од калај месинг 50/pkg

Модел : 76IFD16187 L Femaleенско исклучување 1614 AWG.187 инчи Калај позлатен месинг Модел : 76IFD16187 L Femaleенско исклучува

DEN 1408.00
Брзо исклучување на терминалот 12-16awg месинг f 22.86mm ролна Свеж
Брзо исклучување на терминалот 12-16awg месинг f 22.86mm ролна

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Застарен тип : Брзо исклучување на терминалот Пол : F метод на пр

DEN 2.67
BRAH Electric BEC3603GN автобуски приклучок за автобуски приклучок Директна замена за General Electric AC461RG & AC461RGR автобуски Свеж
BRAH Electric BEC3603GN автобуски приклучок за автобуски приклучок Директна замена за General Electric AC461RG & AC461RGR автобуски

Директна замена на автобускиот приклучок за General Electric AC461 RG & AC461 RGR Тип на рамка BEC (Legacy) Земја = да неутрале

DEN 961.60
Burndy YKA2R-2N Исклучено T-Tap со фиксен хардвер, должина од 5-1/2 дебела, 3/8 дебела, за 2 AWG ACSR, 6201, 5005, 1 и 2 AWG Свеж
Burndy YKA2R-2N Исклучено T-Tap со фиксен хардвер, должина од 5-1/2 дебела, 3/8 дебела, за 2 AWG ACSR, 6201, 5005, 1 и 2 AWG

За бакар, алуминиум, ACSR, 6201, 5005, компресирани и компактни проводници Се користи со затегната терминал YTAR2

DEN 2.67
Molex Micro-Fit 3.0 ™ двоен ред машки и женски приклучок за приклучоци, w/терминални приклучоци, Свеж
Molex Micro-Fit 3.0 ™ двоен ред машки и женски приклучок за приклучоци, w/терминални приклучоци,

Молекс број на кола : 4, (2x2), (2 завршен сет) Терен : 3мм Терен : 3мм, запаливост : 94 V0 Тековна стапка : 10а (макс) О

DEN 159.84
Молекс терминал, женско исклучување, крим, црвена - градник2180 Свеж
Молекс терминал, женско исклучување, крим, црвена - градник2180

Политика за враќање : Предметот е неоткажување и неповторна единица : Секоја 1 изолаторна боја : : Црвен и�

DEN 1032.00
16-14 Га. Свеж
16-14 Га.

UL наведен, сертифициран CSA Знаме од 90 степени Неизолиран, калај позлатен месинг 347 ° F максимална темпера�

DEN 1.67
22-18 Га. Свеж
22-18 Га.

UL наведен, сертифициран CSA Винил, калај позлатен бакар 221 ° F максимална температура 2218 мерач 0,187 "ширина, 0

DEN 755.20
Винил изолиран .250 Машко брзо исклучување 16-14 AWG - 100 по пакет Свеж
Винил изолиран .250 Машко брзо исклучување 16-14 AWG - 100 по пакет

250 "винил изолиран крим на терминалот на лопата Заменет електричен одделение поливинил хлорид изолациј�

DEN 89.44