Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна

Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Тежина : Гломазна (5). Содржина На Влакна : 96% Акрилик, 4% Најлон. По Тежина На Ковчегот : 7 мл / 200 гр. По Двор : 153 јд / 140 м.Нашето разнобојно Предиво Од Твид комбинира богати бои со мека, возвишена текстура. Идеален за фрлања, џемпери, шалови и други додатоци. Содржина На Влакна : 96% Акрилик, 4% Најлон. Секој ковчег тежи 7 мл / 200 гр, а должината е 153 јд / 140 м Категорија На Тежина : Гломазна (5). Мерач на плетење : САД 11 (8мм) , 13 стс - 13 редови = 4 инчи. (10см). Капчиња мерач : САД Л/11 (8мм), 9 sc-9 редови = 4 во. (10см).

Избор на клиенти

WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок Свеж
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок

Рачно ткаени со љубов Нека имате пролет што цвета Вклучувајќи челични жици, формирајќи три димензии...

DEN 244.80
Бернат Велур-иш 100гр-СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА Свеж
Бернат Велур-иш 100гр-СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА

#5 Гломазна Напнатост при плетење : 15 стс х 20 редови 6мм Напнатост Со Капчиња : 13 сц х 14 редови 6мм...

DEN 1.67
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина Свеж
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина

Мерино Волната е вид на материјал кој доаѓа од Мерино Овците и е познат по своите исклучителни својства.

DEN 1.00
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x120 x1m, За Мотори Или Трансформатори Итн. Свеж
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x120 x1m, За Мотори Или Трансформатори Итн.

③Материјал : повеќестрана бакарно обложена предиво покриена жица €Карактеристики : изработени од четк

DEN 3.33
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр Свеж
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

Лесно за плетење на големи игли, едноставните шевови изгледаат одлично и проектите растат задоволителн

DEN 2.33
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Јубилејарн Необоен Бамбус Памук Буци Предиво-200гр/Хенк-4 Хенкс Свеж
Јубилејарн Необоен Бамбус Памук Буци Предиво-200гр/Хенк-4 Хенкс

[СОДРЖИНА] 4 хенкс по пакет Секој хенк е 200гр; 132 јарди (120 метри) [СОСТАВ] 50% памук, 50% бамбус вискоза...

DEN 1.33
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x15 x5m, За Мотори Или Трансформатори Итн. Свеж
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x15 x5m, За Мотори Или Трансформатори Итн.

③Материјал : повеќестрана бакарно обложена предиво покриена жица €Карактеристики : изработени од четк

DEN 2.33
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет Свеж
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет

сите наши рачно обоени ковчези се уникатно обоени рачно секој проект што го правите од нашите предива е

DEN 1.67