Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна

Изработено Од Кетрин Букл Твид Предиво-2 Пакет, Прашина Сина, Мерач 5 Гломазна

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Тежина : Гломазна (5). Содржина На Влакна : 96% Акрилик, 4% Најлон. По Тежина На Ковчегот : 7 мл / 200 гр. По Двор : 153 јд / 140 м.Нашето разнобојно Предиво Од Твид комбинира богати бои со мека, возвишена текстура. Идеален за фрлања, џемпери, шалови и други додатоци. Содржина На Влакна : 96% Акрилик, 4% Најлон. Секој ковчег тежи 7 мл / 200 гр, а должината е 153 јд / 140 м Категорија На Тежина : Гломазна (5). Мерач на плетење : САД 11 (8мм) , 13 стс - 13 редови = 4 инчи. (10см). Капчиња мерач : САД Л/11 (8мм), 9 sc-9 редови = 4 во. (10см).

Избор на клиенти

Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет Свеж Попустот
Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет

Оваа средна тежина е Најпродавано Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години Совршено За сите плет�

DEN 575.84
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива Свеж
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67
Јамка Манго Мохер Толку Меко Предиво Свеж
Јамка Манго Мохер Толку Меко Предиво

Јамка Манго Мохер Толку Меко Предиво *Поради деликатната природа на влакната од мохер, може да дојде до

DEN 1.00
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр Свеж
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

Лесно за плетење на големи игли, едноставните шевови изгледаат одлично и проектите растат задоволителн

DEN 2.33
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет Свеж
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет

сите наши рачно обоени ковчези се уникатно обоени рачно секој проект што го правите од нашите предива е

DEN 1.67
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова Свеж
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.33
Микрофибер Акрилик Ализе Дива Свила Ефект Плетење Спорт Капчиња Предиво Многу 4 топката ковчези 400гр 1532иди Боја Свеж
голо Волна предиво за Плетење 550ид 0.30 Иб Кашмир Предиво за Хеклање Свеж
голо Волна предиво за Плетење 550ид 0.30 Иб Кашмир Предиво за Хеклање

Содржината на предиво е 55% волна 45% најлон, Ова предиво е светло во боја, без необичен мирис, меко и без из�

DEN 1028.80
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x15 x5m, За Мотори Или Трансформатори Итн. Свеж
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x15 x5m, За Мотори Или Трансформатори Итн.

③Материјал : повеќестрана бакарно обложена предиво покриена жица €Карактеристики : изработени од четк

DEN 2.33
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна Свеж
Крем Подуени Кратки Трепки Предиво 3,53 Унци 180 Јарди Микро Влакна

(1) ковчег од 100 грама и 180 јарди Осигурајте се дека го проверувате дворот на вашиот проект и добивате дово

DEN 191.84
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење / Свеж
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

?Памучното предиво од предиво е направено од 100% Мерцеризиран Памук Од Гиза Секоја ковчег 1,76 Мл (50гр) / 137

DEN 399.84
Лав Бренд Предиво Ре-Ап Бонус Пакет Предиво, Калинка Свеж
Лав Бренд Предиво Ре-Ап Бонус Пакет Предиво, Калинка

Барате повеќе еколошки двор по одлична цена? Овие големи (14 мл) конуси се пакуваат во 651 дворови Повторно

DEN 1.00
Двослоен Ротирачки Прстен Од Титаниум Челик За Специјален Него Или Неа Во Посебни Денови Свеж
Двослоен Ротирачки Прстен Од Титаниум Челик За Специјален Него Или Неа Во Посебни Денови

Тип : Прстен Материјал : титаниум челик.Јас Сум титаниум челик, познат и како хируршки челик, признат од а

DEN 160.00
3дроза Оружје За Масовно Создавање, Група Уметнички Четки за Сликање. - Влошки За Глувци Свеж
3дроза Оружје За Масовно Создавање, Група Уметнички Четки за Сликање. - Влошки За Глувци

Димензии( во инчи) : 8 W x 8 H x 0,25 D Мат финиш Мека на допир, не ќе попуштат или кора Исчистете со благ детерген

DEN 1.67
Кул САМ Рачно Плетени Кеси Волнени Капчиња За Плетење Пакет Рачно Плетени Подароци Свеж
Кул САМ Рачно Плетени Кеси Волнени Капчиња За Плетење Пакет Рачно Плетени Подароци

Тежина 0,2 кг Материјал : Волна Материјал : ткаење на памучна нишка Штрутура : Полиестер Чиусура : бока апе�

DEN 7798.56