Добредојдовте матрица од Sudior12 | Гроздобер сериф со уметност со цвеќиња - Мал 10,5 x 3 -инчен образци за еднократно користење | Сликарство, креда, мешани медиуми | Користе

Добредојдовте матрица од Sudior12 | Гроздобер сериф со уметност со цвеќиња - Мал 10,5 x 3 -инчен образци за еднократно користење

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Трансформирајте го вашиот дом за неколку минути! Совршен за проекти за декорирање на гроздобер и цветен стил. Димензии на пресек на дизајн-9 x 2 инчи (на пластичен лист од 10,5 x 3-инчен). Стилинг е тајната за изразување на вашиот личен уметнички стил во боите и медиумите што ги сакате. Ние нудиме стотици дизајни на матрици во широк спектар на големини за вашата целосна креативна слобода!. Дизајнирано и ласерско исечено во САД на траен 7,5 милји милар - гарантирано е квалитетот и задоволството!. Добредојдовте матрица - гроздобер сериф со цветна уметност матрица од уметниците во Студиор12! Лесен за употреба и повторна употреба - Брзи, совршени букви и дизајни секој пат! Од занаети до колачи, wallsидови до свадби - Подигнете го вашиот креативен потенцијал со матрици! Слој, вметнете, ревитализирајте, реновирање и истражете еден нов свет на уметнички израз! Кажи го со знак, џез до списание, персонализирај планер, додаде талент во мебел и многу, многу повеќе. Направено од проucирна проucирна пластика од 7,5 мил. Милар (Бопет). Супериорен во однос на винил - издржлив, нетоксичен, хемиски отпорен и безбедна храна. Користете одново и одново со соодветна нега и чистење. Чистење на сапун и вода. Не-лепете, лесен за позиционирање за употреба и складирање без пораз. Студиор12 матрици се создаваат со грижа во нашата продавница во Охајо, од тим кој е страствен да ги направи најдобрите матрици што некогаш сте ги користеле. Ако сакате начин да создадете проекти што импресионираат, без да поминувате часови на досадно трагање и тешко кревање на рака Работете, тогаш не гледајте повеќе! Совети за пробивање на прободување : Користете ја лентата на сликарот за да ги обезбедите или маскирате областите на дизајнот за акрилици или други влажни медиуми, отстранете го вишокот од четката или апликаторот при вчитување. Нанесете медиуми во повеќе слоеви, што е можно суво за да спречите крварење под. За димензионални медиуми (т.е. пасти, мраз за колачи и колачиња), нанесете со офсет шпатула или нож за палета. Отстранете ја матрицата со кревање директно нагоре. Нега на матрици и мерки на претпазливост : Измијте со топол сапун и вода веднаш по употребата. Измијте пред да користите со храна или козметика. Не користете со средства за чистење базирана на амонијак, бидејќи може да го оштети матрицата. Не изложувајте на прекумерна топлина или пламен. Родителскиот надзор е охрабрен.

Избор на клиенти

Mookeenone Gouache Oil Paint Scraper Set Mail Mailing Mixing Scraper Scraper Artist Artives Artics Artics Supplies додатоци Свеж
Mookeenone Gouache Oil Paint Scraper Set Mail Mailing Mixing Scraper Scraper Artist Artives Artics Artics Supplies додатоци

100% сосема нови и висококвалитетни, уметнички стругалка за сликање на масло, можат да се користат за меша

DEN 0.33
Изложба на изложбата Моав ЛаСал 300 хартија | 13 x 19 , 50 чаршафи Свеж
Изложба на изложбата Моав ЛаСал 300 хартија | 13 x 19 , 50 чаршафи

Легион Моаб ЛаСал Изложба Лусвери 13 "x 19", бело, PKG од 50 Легија Моаб ЛаСал Изложба Полузени 13 "x 19", бело, PKG о

DEN 1372.80
Пинк Пикасо со модерна боја на средниот век според комплетите за броеви, 8x10 Свеж
Пинк Пикасо со модерна боја на средниот век според комплетите за броеви, 8x10

Оригинален дизајн : Нема да најдете комплет за боја по броеви како овој на кое било друго место...

DEN 1.00
Артлин цртање пенкала за фининер, систем за цртање, сет од 6 пенкала Свеж
Артлин цртање пенкала за фининер, систем за цртање, сет од 6 пенкала

Пенкало за цртање на пласман разновидни големини, паричник, сет од 6 Пенкало за цртање на Артлин Избран�

DEN 158.56
Викторија станица Стенцил од Студиор12 | Елегантна уметност со часовници во француски стил - Medium8.5 x 8,5 -инчен образци Свеж