ПВЦ Шим залихи, рамен лист, чист, 0,050 дебелина, ширина 10, должина од 20

ПВЦ Шим залихи, рамен лист, чист, 0,050 дебелина, ширина 10, должина од 20

DEN 622.88

Свеж

Достапно.

ПВЦ е трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозија, многу хемикалии и масла. Транспарентна чиста боја за да се укаже на дебелина од 0,040 ", 0,050" и 0,060 ". Ги исполнува ФЕД. Спец. и има стандардна толеранција. ПВЦ (поливинил хлорид), познат и како винил, е издржлива, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозијата, многу хемикалии и масла. Транспарентната чиста боја означува дебелини од 0,040 ", 0,050" и 0,060 ". Шим залихите е многу тенок материјал што може да се измисли во специфични форми.

Избор на клиенти

Полипропилен клин Шим, црн, инч, 1-3/16 ширина, должина од 1-15/16 Свеж
Полипропилен клин Шим, црн, инч, 1-3/16 ширина, должина од 1-15/16

Полипропилен е силна, лесна пластика со тврда, мазна површина што е погодна за употреба каде што бактери

DEN 1404.96
ПВЦ Шим залихи, рамен лист, корал, 0,030 Дебелина, ширина 25, должина од 50 Свеж
ПВЦ Шим залихи, рамен лист, корал, 0,030 Дебелина, ширина 25, должина од 50

ПВЦ е трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозија, многу хемикалии и масла Непроa�

DEN 1.00
PVC Slotted Shim, Black, 0.0125 Дебелина, 2 ширина, 2 должина, 0,625 ширина на слот Свеж
PVC Slotted Shim, Black, 0.0125 Дебелина, 2 ширина, 2 должина, 0,625 ширина на слот

ПВЦ склопениот трепер е направен од трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозија,

DEN 0.33
ПВЦ Шим залихи, рамен лист, чист, 0,060 Дебелина, 21 ширина, 51 должина Свеж
ПВЦ Шим залихи, рамен лист, чист, 0,060 Дебелина, 21 ширина, 51 должина

ПВЦ е трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозија, многу хемикалии и масла Трансп

DEN 3.00
ПВЦ залепен шим, жолт, 0,020 дебелина, 2 ширина, должина од 2 , 0,625 Свеж
ПВЦ залепен шим, жолт, 0,020 дебелина, 2 ширина, должина од 2 , 0,625

ПВЦ склопениот трепер е направен од трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозија,

DEN 554.08