Фуксија Дејзи извезено железо на лепенка

Фуксија Дејзи извезено железо на лепенка

DEN 544.00

Свеж

Достапно.

Висококвалитетна, детална апликација за вез може да се зашие или пегла на полиестер или памук. Измијте ладно, суво на безгрешно. Лесен проект за занаетчиски DIY за деца или почетници. Одлично за џемпери, гравчиња, капи, торби, фармерки, јакни, облека, маски и многу повеќе!. Upcycle и бидете еколошки! Поставете дупка или покријте ја дамката и да ја вратите вашата гардероба. Нетрадиционални намени : Направете клуч за клучеви, Божиќен украс, декоративен магнет, игла за јакна или капа, направете носат накит или честитка! Висококвалитетна, детална апликација за вез може да се зашие или пегла на полиестер или памук. Измијте ладно, суво на безгрешно. Лесен проект за занаетчиски DIY за деца или почетници. Одлично за џемпери, гравчиња, капи, торби, фармерки, јакни, облека, маски и многу повеќе!. Upcycle и бидете еколошки! Поставете дупка или покријте ја дамката и да ја вратите вашата гардероба. Нетрадиционални намени : Направете клуч за клучеви, Божиќен украс, декоративен магнет, игла за јакна или капа, направете носат накит или честитка! Ironелезото на закрпи е одличен начин да ја покажете вашата креативна и индивидуална личност. Оваа лепенка е подготвена да се пегла, или можете да го шиете ова со машина за шиење или да шиете неколку шевови за траење за трајна апликација. Ако сакате да ги додадете овие во чевлите или сенката на ламбата, препорачуваме E6000 занаетчиски лепак или едноставно користете пиштол за топол лепак. Везените закрпи се толку разноврсни, можете да персонализирате и да украсувате скоро сè!.

Избор на клиенти

TBGFPO 2pcs златен прав наметка на ткаенина јака заклички залепници за везници за фустан за декорација на венчавки DIY Свеж
3 x 2 инчи Којот кафеав зачин САД направивме американско патриотско знаме трајно САД морал униформа лепенка напред Свеж
Пешачење железо на печ -извидници младенче девојче момче спортско пешачење на отворено Свеж
Пешачење железо на печ -извидници младенче девојче момче спортско пешачење на отворено

Состав : извезена, тема : спорт Единица за продажба : Сингл, тип : железо Состојба на предметот : Ново, брен�

DEN 62.24
Испуштени синови на кучки Божиќна морал лепенка смешна тактичка војска од црвенокоси. Направено во САД! Свеж
Испуштени синови на кучки Божиќна морал лепенка смешна тактичка војска од црвенокоси. Направено во САД!

2x3 "Велкро морал лепенка Направено во САД Никогаш не избледувајте или гребете! Нели Сликата трајно споен

DEN 3.00
10мм извезена пом Пом чипка за исекување виолетова - по метар Свеж
10мм извезена пом Пом чипка за исекување виолетова - по метар

Чипка Бренд : Занаети од Минерва Количина : на метар Боја : Виолетова Ширина : 1cm / 0,4 " 10мм везена пом пом ч�

DEN 483.20
Пеперутка виолетова, жолта, црно -бело железо на лепенка Свеж
Пеперутка виолетова, жолта, црно -бело железо на лепенка

Главна боја : виолетова, жолта, црна (1) загревање железо до поставување на памук Не користете пареа за вр�

DEN 2.33
Пиратско знаме Воен морал Амблем ПВЦ гумен прицврстувач за прицврстувачи на кука 2 парчиња Свеж
Пиратско знаме Воен морал Амблем ПВЦ гумен прицврстувач за прицврстувачи на кука 2 парчиња

Поддршка за компатибилна кука за приврзаност кон тактички капи и опрема Лентата за јамка доаѓа бесплат�

DEN 159.84
Овошни знаци на мушка Rhinestones ротквици мотиви ротквици закрпи аплицираат за торби за облека украсени шиење 1 парчиња Свеж
Минода snoopy sequins заптивка железо и заптивка амфибиска летачка ACE S02Y8977 Свеж
Минода snoopy sequins заптивка железо и заптивка амфибиска летачка ACE S02Y8977

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина на производот : W 2.2 x H 2,6 инчи (55 x 65 mm)...

DEN 1.33
Бутик за хартија Совршени партнери - Цветница - Колекција на обоени картички Свеж
Бутик за хартија Совршени партнери - Цветница - Колекција на обоени картички

Забавни дизајни за був, влошките можат да се користат самостојно или мешани и да се совпаѓаат со други в�

DEN 0.67