ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG

ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG

DEN 1291.20

Свеж

Достапно.

Производител : Молекс Производ Категорија : Терминали Рохс : Производ : Исклучува Серија : Жица Мерач : 16-14 Студ / Јазиче Големина : 0,81 мм х 6,35 Мм Изолација : Изолирани Боја : Сина Пол : Женски Контакт Материјал : Месинг Изолација Материјал : Најлон (ПА) Монтажа Агол : Директно Работење Температура Опсег : - 65 Ц до + 105 Ц Трговско Име : Напон Рејтинг : 300 В Дел # Псевдоними : 0190190031 Бб-8141. Производител : Молекс Производ Категорија : Терминали Рохс : Производ : Исклучува Серија : Жица Мерач : 16-14 Студ / Јазиче Големина : 0,81 мм х 6,35 Мм Изолација : Изолирани Боја : Сина Пол : Женски Контакт Материјал : Месинг Изолација Материјал : Најлон (ПА) Монтажа Агол : Директно Работење Температура Опсег : - 65 Ц до + 105 Ц Трговско Име : Напон Рејтинг : 300 В Дел # Псевдоними : 0190190031 Бб-8141. 16-14 мерач 0.250" ширина, 0.032" табот, женски најлон изолирани валани раб брзо исклучување терминали. Исто така познати како приклучоци за лизгање или брзо вклучување, овие терминали за брзо исклучување нудат најбрз начин за поврзување и исклучување на две жици. Тие се исто така еднократно. Едноставно лизнете го машкиот терминал во женскиот терминал. Терминалот има врска со валани рабови што делува како пружина, нанесувајќи подобар стисок на машкиот терминал за супериорна сигурност во врската. Работи со редовни машки терминали со слична ширина. Најлонската изолација обезбедува ослободување од вибрации што може да предизвика предвремено откажување на жицата. Најлонската изолација, исто така, спречува случаен контакт од метал до метал што може да предизвика шорцеви. Потребни се две стеги (терминал за жица, терминал за изолација на жица). Стандардните алатки ги извршуваат двете стеги. За потешка употреба, користете алатка што ги изведува двете стеги истовремено.

Избор на клиенти

Морис Производи 10313 Женски Исклучи, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 0.02 Х0. 205 Нема Таб Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1 Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1

Цена За : Пакет Од 1 единица за нарачка : Секој 1 Тип На Конектор : : Машки Материјал За Контакт За Исклучува

DEN 916.80
МАС 14-16 МЕРАЧ АГ .250Сино Машко БРЗО Исклучување ТЕРМИНАЛИ 1/4 Нови 100 Пакет Свеж
МАС 14-16 МЕРАЧ АГ .250Сино Машко БРЗО Исклучување ТЕРМИНАЛИ 1/4 Нови 100 Пакет

250" ширина на терминалот Прифаќа 14 до 16 мерач жица Длабока жица вдлабнатина за безбедна врска 100 Парчиња 1

DEN 127.84
Долг Работен Век Издржлив Терминал Е2508 Различна Боја Ладно Цеден Терминал За Железница За Електрична енергија Свеж
Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина, Свеж
Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина,

Исклучувањето може да се вметне и отстрани од машкиот таб без употреба на алатки за пониски инсталирани

DEN 932.64
Burndy FQN10M25X03D Прсти Целосно Изолиран Машки Најлонски Терминал За Исклучување, Опсег Од 10-12 Жици, 0,250 X 0,032 Големина Свеж