Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина, Влез Инка, Црвено

Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина,

DEN 932.64

Свеж

Достапно.

Исклучувањето може да се вметне и отстрани од машкиот таб без употреба на алатки за пониски инсталирани трошоци. Целосно изолиран дизајн обезбедува заштита од електрични шорцеви. Внатрешна жица запре обезбедува соодветна должина на вметнување во терминал барел, обезбедување на повисок квалитет врска. Дизајн на барел со поголем надворешен дијаметар за употреба со почести рачни алатки. УЛ Запаливост УЛ 94В-2/ХБ, максимална температура на изолација 221°F (105°C). Пандуит Пан-Терминските Исклучувања се дизајнирани и прецизно направени за да функционираат како сигурен метод за правење брзи, повторливи меѓусебни врски. Достапно со најлон, премиум најлон, винилна изолација или неизолирана. Целосно изолираниот дизајн обезбедува одлична заштита од електрични шорцеви и обезбедува дополнителна заштита на инсталерот за безбедност од електрични удари. Влезот на инката го забрзува вметнувањето и ги минимизира свртените жични нишки назад. Интегрираниот метален изолациски зафат обезбедува двојно држење за изолација за високи вибрации или средини со напрегање на проводниците на избраните Supra-Grip Q Исклучувања и Disco-Lok_ исклучувања и Исклучувања На Discogrip. Применливи големини СЕ УЛ Наведени И АДС Сертифицирани, како што е наведено. Широк асортиман на рачни, контролирани циклуси, хидраулични и пневматски алатки за стегање управувани од батерии за сигурни врски со најниска инсталирана цена. Пандуит постојано обезбедува нови дизајни за да одговори на предизвиците со апликацијата со кои се соочуваат нашите клиенти. Пандуит нуди широк асортиман на производи За Прекин На Терминот по најниска инсталирана цена. Пандуит е глобален лидер во сигурни решенија за завршување на жицата. Тоа значи лесна идентификација, брза инсталација и оптимална спроводливост за да се исполнат широк спектар на електрични апликации. Терминалите за пандуит се дизајнирани и произведени за брзо склопување и сигурни перформанси. Пандуит обезбедува обемна линија на алатки дизајнирани специјално за да обезбедат оптимални перформанси. Како што се зголемува побарувачката за лабави терминали за парчиња, станува од суштинско значење да се обезбеди комплетен систем за производи за прекинување.

Избор на клиенти

Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1 Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1

Цена За : Пакет Од 1 единица за нарачка : Секој 1 Тип На Конектор : : Машки Материјал За Контакт За Исклучува

DEN 916.80
Долг Работен Век Издржлив Терминал Е2508 Различна Боја Ладно Цеден Терминал За Железница За Електрична енергија Свеж
ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG Свеж
ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG

Производител : Молекс Производ Категорија : Терминали Рохс : Производ : Исклучува Серија : Жица Мерач : 1614

DEN 1291.20
Морис Производи 10313 Женски Исклучи, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 0.02 Х0. 205 Нема Таб Свеж
Burndy FQN10M25X03D Прсти Целосно Изолиран Машки Најлонски Терминал За Исклучување, Опсег Од 10-12 Жици, 0,250 X 0,032 Големина Свеж