Сликарство со големи хартиени слонови, повеќебојни, тандеми слонови '

Сликарство со големи хартиени слонови, повеќебојни, тандеми слонови '

DEN 400.00

Свеж

Достапно.

Големина : 21,5 "W x 7" H. Автентично : Оригинален занаетчиски рачно изработен производ за фер трговија. Сертифицирано : Доаѓа со официјална картичка за приказни на Новика, кој се потврдува квалитет и автентичност. Исклучителен занаетчиски квалитет од Нитин Кумар haа. Информации за производи : Природни бои на рачно изработена хартија. Големина : 21,5 "W x 7" H. Автентично : Оригинален занаетчиски рачно изработен производ за фер трговија. Сертифицирано : Доаѓа со официјална картичка за приказни на Новика, кој се потврдува квалитет и автентичност. Исклучителен занаетчиски квалитет од Нитин Кумар haа. Информации за производи : Природни бои на рачно изработена хартија. Новика работи заедно со талентирани уметници, занаетчии и дизајнери ширум светот за да произведат зачудувачки, чувани рачно изработени богатства. Нашата мантра е да шириме среќа, затоа бидете сигурни - ќе сториме се што можеме за да се осигураме дека сте среќен клиент! За оваа ставка : Работа во традиционален стил на индиски слики од Мадхубани, Нитин Кумар haа создава фантастичен состав, Одликувајќи се со слика на два украсно облечени слонови кои стојат лице-в-лице. Ibrивописна низа на бои ги исполнува прецизните линии, враќајќи се на културните корени на индиската народна уметност. Потекнувајќи од Северен Бихар, Мадхубани сликање некогаш се користеше за украсување на подовите и wallsидовите на домовите. Бихар. Моето село е како семејство и многу луѓе таму практикуваат уметност во Мадхубани. Научив од баба ми и таа предава и други членови на семејството. Почнав да создавам мали слики кога имав 12 години. Две години подоцна, успеав да направам големи слики. Ние користиме рачно изработена хартија и ги подготвуваме боите со сите природни состојки. Инспирацијата ја добивам од Рамајана и Махабхарата. Мојата уметност ми носи огромно задоволство. '

Избор на клиенти

Студената индустрија Религиозна упорност цитат Цветен ефект на сликарство во акварел, дизајн од Валери Виерс Свеж
Sumn Industries Монохроматски портрет на кучиња со мастило Апстрактни детали за акварел, дизајн од Кендра Шеденхелм Свеж
KXDFDC рачно насликано масло за сликање дневна соба Декорација на рамка за сликање Трипл спална соба Апстрактна мурал Свеж
Летната патека 22x28 - Оригинална ликовна уметност - изработено масло сликарство од Питер Ретги Свеж
Летната патека 22x28 - Оригинална ликовна уметност - изработено масло сликарство од Питер Ретги

Сликарство на нафта од Питер Ретеги Поглед на полето на Центарот за природен центар „Слатка Бријар“...

DEN 1.67
Stuple industries задебелени современи форми геометриски линии на бои, дизајн од Лани Лорет Свеж Попустот
Stuple industries задебелени современи форми геометриски линии на бои, дизајн од Лани Лорет

Димензии : 17 x 1,5 x 17 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

DEN 471.20
Оригинално мало апстрактно масло сликарство мек пејзаж Свеж
Оригинално мало апстрактно масло сликарство мек пејзаж

Ова е оригинално апстрактно сликарско масло на платно од уметникот Лу Ротсен Тоа е уникатно модерно уме

DEN 432.00
Tuphell Industries модерна плажа пејзаж платно wallидна уметност, дизајн од Тревор Копенхавер Свеж
Tuphell Industries модерна плажа пејзаж платно wallидна уметност, дизајн од Тревор Копенхавер

Димензии : 30 x 1,5 x 24 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер За

DEN 720.00