Рефрактометар на Брикс, ефикасен автоматски компензација на температурата алуминиум прецизен тестер на Брикс компактен за специфична гравитација на содржината н

Рефрактометар на Брикс, ефикасен автоматски компензација на температурата алуминиум прецизен тестер на Брикс компактен за специфична

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Лесно за носење : Медицинскиот рефрактометар е лесен за употреба, со стабилен дизајн, компактна големина и мала тежина, што го олеснува носењето и ажурирањето. Главни апликации : Рефрактометарот е дизајниран да ја тестира содржината на шеќер и специфичната гравитација на течностите во удобен формат рачен. Едноставен процес на тестирање : Едноставен процес на тестирање на рефрактометарот и автоматското компензација на температурата ги олеснуваат резултатите. Робустен и издржлив : Главниот дел од рефрактометарот на мерачот на Брикс е изработен од алуминиум, кој е силен и издржлив и не е лесен за оштетување. Точно мерење : Медицинскиот рефрактометар е способен точно да ја мери специфичната гравитација на концентрацијата на урина, серумските протеини. Лесно за носење : Медицинскиот рефрактометар е лесен за употреба, со стабилен дизајн, компактна големина и мала тежина, што го олеснува носењето и ажурирањето. Главни апликации : Рефрактометарот е дизајниран да ја тестира содржината на шеќер и специфичната гравитација на течностите во удобен формат рачен. Едноставен процес на тестирање : Едноставен процес на тестирање на рефрактометарот и автоматското компензација на температурата ги олеснуваат резултатите. Робустен и издржлив : Главниот дел од рефрактометарот на мерачот на Брикс е изработен од алуминиум, кој е силен и издржлив и не е лесен за оштетување. Точно мерење : Медицинскиот рефрактометар е способен точно да ја мери специфичната гравитација на концентрацијата на урина, серумските протеини. 1. Главни апликации : Рефрактометарот е дизајниран да ја тестира содржината на шеќер и специфичната гравитација на течностите во удобен формат на рачно.2. Точно мерење : Медицинскиот рефрактометар е способен точно да ја мери специфичната гравитација на концентрацијата на урина, серумските протеини.3. Едноставен процес на тестирање : Едноставен процес на тестирање на рефрактометарот и автоматското компензација на температурата ги олеснуваат резултатите.4. Лесно за носење : Медицинскиот рефрактометар е лесен за употреба, со стабилен дизајн, компактна големина и мала тежина, што го олеснува носењето и ажурирањето.5. Робустен и издржлив : Главниот дел од рефрактометарот на мерачот на Брикс е изработен од алуминиум, кој е силен и издржлив и не е лесен за оштетување.СПЕК : Тип на ставка : БРИКС РЕФРАКТОМЕРМАТЕРМАТЕРИЈА : Алуминиум Производ Големина : Прибл. 17x4x4cm / 6.7x1.6x1.6in Use : Handheld Refractometer0-12g/Dl (Serum Protein)1.000-1.050sg (Urine Specific Gravity)1.3330-1.3600 ND (Refractive Index) Minimum Scale Value0.2g/Dl0.002sg0.0005 NDGross Weight : 217g /7.7ozpacking Список : 1 XBRIX Refractometomet1 X CLATE1 X Упатство за книги 1 X STAM1 X SCRETERPIVER1 X Пластична боксота : Ве молиме, дозволете некоја грешка поради рачно мерење.

Избор на клиенти

Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S

Мерење на индексот на рефракција на транспарентни или проucирни течни и цврсти материи Мерење на раство�

DEN 2325.12
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција Свеж
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција

Рамен рефрактометар за џеб за мерење на натриум хлорид со скала од 0 до 10% Рачен компензација на температ

DEN 2.67
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32% Свеж
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32%

Погодно за течноста за ладење базирана на вода Погодно за течноста за ладење базирана на вода Брзо изме�

DEN 3048.48
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина Свеж
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина

Опсег на индекс на рефракција (вклучително и) : 1.33301.4048 Точност : ± 0,55 ° C Рајхерт Опсег на индекс на рефрак�

DEN 1.00
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар Свеж
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар

Име : Дигитален рефрактометар Опсег на откривање : 050% Точност за откривање : ± 0,2% Резолуција : 0,1%...

DEN 0.67