Чистач на влакна Eardion, пенкало за чистење на оптички влакна за конектори од 1,25 mm LC/MU со чистење 800+ - чистач на лице на влакна и чистење на оптички конектор со дополнит?

Чистач на влакна Eardion, пенкало за чистење на оптички влакна за конектори од 1,25 mm LC/MU со чистење 800+ - чистач на лице

DEN 199.68

Свеж

Достапно.

Исчистувачите за кабел за оптички влакна можат лесно да се оштетат во вашиот комплет за алатки, така што вклучивме контејнер за заштита што ќе го чува безбеден за време на операциите на лице место. Ова пенкало за чистење на оптички влакна од 1,25мм со еден притисок е одлично за брзо отстранување на нечистотија, прашина, масло и маснотии од адаптери за оптички влакна./Отворете го капакот на капачето за водич. Тестирање на лаборатории. Дизајнирани за специјално да работат добро со LC/MU конекторите. Време на чистење на циклусот повеќе од 800 пати./insert конектор во капачето за водич. Објект за производство на кабелски склопување. Неговиот систем за чистење ротира 180 ° за целосен замав, чистотата може да достигне 95% или погоре, со звук клик кога е целосно ангажиран. Тој е дизајниран да ги исчисти LC/MU конекторите (вклучува компјутер и APC Ferrule Type). Ова пенкало за чистење на оптички влакна од 1,25мм со еден притисок е одлично за брзо отстранување на нечистотија, прашина, масло и маснотии од адаптери за оптички влакна. Наједноставната превенција е да ги исчистите конекторите. Едноставно движење за притискање ангажира конектор и иницира почиста, автоматски напредува со свежа лента за чистење; ниска цена по чиста, до 800+ чисти. Чистач за чистење на оптички влакна, само едно движење за чистење на вашите конектори со влакна, лесно да ја заштитите вашата мрежа за оптички влакна и лесно и лесно и доследно. Ова средство за чистење на влакна, изработено од антитатички материјали, има форма на заедничко пенкало, кое лесно се справува и управува со чистењето. Микро влакна за чистење се густо заробени и без остатоци. Едноставно движење за притискање ангажира конектор и иницира почиста, автоматски напредува со свежа лента за чистење; ниска цена по чиста, до 800+ чисти. Притиснете ја надворешната обвивка за да започнете со чистење на LC конекторите. Тие се одлични при чистење на тешко достапни области, крајни страни на ферули и во внатрешноста на приклучокот во рамките на конекторите за оптички влакна. Тие се одлични при чистење на тешко достапни области, крајни страни на ферули и во внатрешноста на приклучокот во рамките на конекторите за оптички влакна.

Избор на клиенти

ez-fit 6 Парчиња LC До Lc Симплекс Еден Режим Оптички Оптички Адаптер Спојка Конектор Свеж
ez-fit 6 Парчиња LC До Lc Симплекс Еден Режим Оптички Оптички Адаптер Спојка Конектор

Пакет од 6x LC Женски До Lc Женски Еден Режим Симплекс Оптички Адаптер Адаптерот е погоден за поврзување на

DEN 207.84
FTVOGUE Влакна Конектор Оптички Влакна Адаптер LC UPC Оптички Прилагодливи Атенуатор 1DB-30DB Свеж
FTVOGUE Влакна Конектор Оптички Влакна Адаптер LC UPC Оптички Прилагодливи Атенуатор 1DB-30DB

Оваа оптичка спојка Е Изработена од СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, керамика, нерѓосувачки челик, одлична повторливо�

DEN 696.00
Кабел за влакна Eardion, 15M SC/UPC -SC/APC Jumper SingleMode Simplex - SC до SC SM Fiber Optic Patch Cable - Оптички кабел Свеж
Кабел за влакна Eardion, 15M SC/UPC -SC/APC Jumper SingleMode Simplex - SC до SC SM Fiber Optic Patch Cable - Оптички кабел

Детали за производот : Simplex Simplex 15m SC / UPCSC / APCSM Работна бранова должина : 1310nm1550nm Надворешен дијаметар на оп�

DEN 3.33
Амазон Основи Дигитален Оптички Аудио Тослинк Кабел За Звучна Лента, ТВ-3,3 Стапки Свеж
Амазон Основи Дигитален Оптички Аудио Тослинк Кабел За Звучна Лента, ТВ-3,3 Стапки

Во КУТИЈАТА : дигитален оптички аудио кабел со 3,3 стапки Употреба : Идеален За поврзување на аудио компон

DEN 1.67
Rambocables 0,5M SC SC OM2 кабли за лепенка MMF Multimode, опции 0,5M ~ 153m, SC до SC влакна Оптички лепени жици Дуплекс, 50/125μM Свеж
Rambocables 0,5M SC SC OM2 кабли за лепенка MMF Multimode, опции 0,5M ~ 153m, SC до SC влакна Оптички лепени жици Дуплекс, 50/125μM

Cable 1,64ft / 0,5m OM2 SCSC Fiber Patch Cable】 На 50 / 125μm OM2 мултимоден свиок на оптичкиот кабел е помалку слабеење кога се с�

DEN 1.67
3м Едномоден Дуплекс Оптички Кабел-ЛЦ/УПЦ ДО СЦ/АПЦ Свеж
3м Едномоден Дуплекс Оптички Кабел-ЛЦ/УПЦ ДО СЦ/АПЦ

Корнинг влакна и обложување Стандардна јакна со патент кабел, ОФНР Зелените конектори се вклучени со аг

DEN 3.33
Duttek Digital Optical Splitter 1 во 2 Out Toslink Splitter Cable, 6 основни оптички кабелски кабел Аудио кабел 1 машко во 2 Свеж Попустот
Duttek Digital Optical Splitter 1 во 2 Out Toslink Splitter Cable, 6 основни оптички кабелски кабел Аудио кабел 1 машко во 2

[Надградба] Новиот кабел за раздвојување на оптички кабел има кабел со оптички влакна од 6 основни влакн�

DEN 159.84
Jeirdus 50meters 160ft St до ST Duplex 62.5/125 OM1 мултимоден оптички кабел со оптички кабел за оптички кабел СТ-ул Свеж Попустот
Jeirdus 50meters 160ft St до ST Duplex 62.5/125 OM1 мултимоден оптички кабел со оптички кабел за оптички кабел СТ-ул

50 метри, ST / PCST / PC, Duplex, OM1, Multimode, 62,5 / 125 Компатибилен со целата стандардна опрема за оптички влакна и конек�

DEN 639.84
Hewlett Packard Enterprise R0Z25A мрежни кабли Свеж
Hewlett Packard Enterprise R0Z25A мрежни кабли

Aruba 100g QSFP28 до QSFP28 1 M DAC кабел Aruba 100g QSFP28 до QSFP28 1 M DAC кабел Hewlett Packard Enterprise R0 Z25 A Aruba 100g QSFP28 до QSFP28 1 M DAC кабелски �

DEN 1.00
Чистач На Конектори Со Оптички влакна, Кутија За Чистење Со Оптички Влакна за 1,25 мм/2,5 мм, FC, SC,LC,MU,St End Лица И Оптички Свеж
Едтран Дигитални Оптички Аудио Кабел Toslink Кабел- [24k Позлатени] Оптички Влакна Машки До Двојна RCA &засилувач; 3,5 mm W Свеж
Monoprice Premium S/PDIF дигитален оптички аудио кабел - сребро - 3 стапки | Јакна со тешка мрежа, метални конектори, за игра Свеж
Мрежа Tripp Lite Chopper RJ45 Ethernet до Fiber LC Duplex Multimode Extender Converter, 850nm бранова должина, Gigabit 10/100/1000 Свеж
Мрежа Tripp Lite Chopper RJ45 Ethernet до Fiber LC Duplex Multimode Extender Converter, 850nm бранова должина, Gigabit 10/100/1000

Оваа ставка ја продава продавачот на трети страни Попустот е обезбеден од Ова е попуст со ограничено вр�

DEN 2453.44
Connbull Fiber DisplayPort Cable 33ft, оптички влакна Екраспорт 1,4 Кабел поддржува 8K@60Hz, 4K@144Hz, 32.4Gbps, тенок и флексибилен Свеж
Connbull Fiber DisplayPort Cable 33ft, оптички влакна Екраспорт 1,4 Кабел поддржува 8K@60Hz, 4K@144Hz, 32.4Gbps, тенок и флексибилен

【8 K Ultra HD видео излез】 Прикажи видео содржина на еден монитор до 8 K@60 Hz / 4 K@144 Hz, никогаш не грижете се за з�

DEN 2.33