БРИКС ЕТАНОЛ РЕФРАКРАКТОМЕР, Пластична алуминиум Висока точност јасно прикажување точни податоци за мерач на мерач на мерачи за прехранбена индустрија за прехран

БРИКС ЕТАНОЛ РЕФРАКРАКТОМЕР, Пластична алуминиум Висока точност јасно прикажување точни податоци за мерач на мерач на мерачи

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Покривна плоча : Овој мерач на рефрактометар има покривка плоча, која може да ја зачува призмата и да го направи мерењето постабилно. Завртки за калибрација : Капката дестилирана вода на призмата и свртете ја завртката за нулта прилагодување за да ја прилагодите линијата за разделување на 0% од скалата. Прилагодливо окулар : Окото може да се прилагоди, кога домашната скала не е јасна, окуларот може малку да се ротира за прилагодување. Анализа на структурата на производот : брзо мерење, точни податоци, удобна употреба, широка примена и целосна опрема. Јасно читање : Овој мерач на концентрација е опремен со скала линија за брзо откривање, точно мерење, јасен дисплеј и удобна употреба. Функција : 1. Покривна плоча : Овој мерач на рефрактометар има покривка, која може да ја зачува призмата и да го направи мерењето постабилно.2. Завртки за калибрација : Dishiled Distilled вода на призмата и свртете ја завртката за нулта прилагодување за да ја прилагодите линијата за разделување на 0% од скалата.3. Прилагодливо окулар : Окото може да се прилагоди, кога домашната скала не е јасна, окуларот може малку да се ротира за прилагодување.4. Анализа на структурата на производот : Брзо мерење, точни податоци, удобна употреба, широка примена и целосна опрема.5. Јасно читање : Овој мерач на концентрација е опремен со скала линија за брзо откривање, точно мерење, јасен дисплеј и удобна употреба. Како да користите : земете неколку капки дестилирана вода и ставете го на призмата за тестирање, свртете ја завртката за прилагодување на нултата Направете ја линијата за разделување да достигне марка 0%. Потоа избришете ја призмата за тестирање за тестирање. Спецификација : Тип на ставка : Refractometermatery : пластика, алуминиумгрос Тежина : 256g / 9.0ozproduct Големина : Приблин. -140 Овошно вино, 0-27 Baume пакети Список на пакети : 1 x рефрактометар 1 x слама1 x леќа крпа1 x шрафцигер 1 x упатство1 x пластична кутија.

Item Type: Refractometer
Material: Plastic, Aluminum
Gross Weight: 256g / 9.0oz
Product Size: Approx.17.2 x 4 x 4cm / 6.8 x 1.6 x 1.6in
Purpose: refractometer
Scale Display: 0-32 brix, 0-140 fruit wine, 0-27 baume
Package List:
1 x Refractometer 1 x Straw:
1 x Lens Cloth:
1 x Screwdriver :
1 x Instruction:
1 x Plastic Box:

Избор на клиенти

HSART DIGITAL BRIX REFRACTOMOMETAR 0-32%/0-50% ATC Овошен шеќер Тестер Слатка за мерење на сок од рефрактометар Производство Свеж
HSART DIGITAL BRIX REFRACTOMOMETAR 0-32%/0-50% ATC Овошен шеќер Тестер Слатка за мерење на сок од рефрактометар Производство

Не избришете го резервоарот за примероци со тврди материјали за да избегнете гребење на површината на п

DEN 883.20
HSART рачен рефрактометар 0-32% ATC REFRACTOMOMER овошје Брикс метар овошен сок за сладок тест Свеж
HSART рачен рефрактометар 0-32% ATC REFRACTOMOMER овошје Брикс метар овошен сок за сладок тест

★ 032% мерен опсег, погоден за тестирање во различни прилики ★ Функцијата за автоматска компензација на �

DEN 1596.80
Huanyu urea Refractometer CO 2 Тестер за концентрација на густини за антифриз/бања на течност за стакло/батерија | 0-51% индекс Свеж
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал Свеж
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал

Опсег на мерење : Соленост : 010%, индекс на рефракција : 1.0001.070 Минимална поделба : Соленост : 0,1%, индекс на р�

DEN 1.67
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар Свеж
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар

Име : Дигитален рефрактометар Опсег на откривање : 050% Точност за откривање : ± 0,2% Резолуција : 0,1%...

DEN 0.67
Tgoon Digital Brix Refractometer, Automatic Calibration 3 Datas Display 0‑55% Brix Meter Sensione Одговор за овошје за содржина Свеж
Tgoon Digital Brix Refractometer, Automatic Calibration 3 Datas Display 0‑55% Brix Meter Sensione Одговор за овошје за содржина

Широка примена : Дигиталниот рефрактометар на Брикс е широко користен во храна, пијалок, утврдување на с

DEN 2.33
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32% Свеж
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32%

Погодно за течноста за ладење базирана на вода Погодно за течноста за ладење базирана на вода Брзо изме�

DEN 3048.48
ADE Advanced Optics Optics GL500 Gemological Gemstone Gem Frefractometer Вграден светло, алуминиумско тело со оптички леќи Свеж
ADE Advanced Optics Optics GL500 Gemological Gemstone Gem Frefractometer Вграден светло, алуминиумско тело со оптички леќи

Квалитет на целата метална конструкција Опсег на мерење од 1,30 1,81 Вграден LED извор на светлина со батери�

DEN 1124.80
RHB-32SG ATC пиво 0-32% Brix WortSG: 1.000-1.130 Оптички рефрактометар за пиво и рефрактометар за вино Свеж
RHB-32SG ATC пиво 0-32% Brix WortSG: 1.000-1.130 Оптички рефрактометар за пиво и рефрактометар за вино

Двојна скала : Брзо и прецизно прикажете го BRIX (032%) и специфична гравитација (1.0001.130) во исто време, нема по

DEN 303.84
Рефрактометар со ниска цена Брикс, 0 до 18% Брикс Свеж
Рефрактометар со ниска цена Брикс, 0 до 18% Брикс

Лабораториска опрема и инструменти Направено во Кина Произведено од КолПармер Лабораториска опрема и �

DEN 2148.96
Рачен 0-15% BRIX Sugar Cutting Cufting Tiquid Refractometer TB-15ATC Свеж
Рачен 0-15% BRIX Sugar Cutting Cufting Tiquid Refractometer TB-15ATC

Карактеристики : Рачен сахариметар е инструмент што ја мери концентрацијата на воден раствор со мерење

DEN 265.44
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина Свеж
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина

Опсег на индекс на рефракција (вклучително и) : 1.33301.4048 Точност : ± 0,55 ° C Рајхерт Опсег на индекс на рефрак�

DEN 1.00
Рачен рефрактометар од 0 до 18% Брикс, сечење на течен рефрактометар, шеќер и овошје рефрактометар Свеж
Рачен рефрактометар од 0 до 18% Брикс, сечење на течен рефрактометар, шеќер и овошје рефрактометар

Потребна е амбиентална светлина само за време на тестот Прилагодливо рачно фокусирање Меко гума за око

DEN 347.52
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S

Мерење на индексот на рефракција на транспарентни или проucирни течни и цврсти материи Мерење на раство�

DEN 2325.12