Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова

Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова

DEN 271.84

Свеж

Достапно.

Слободен знак на табла со пурпурна рамка од дрво. Се одликува со избришана табла со креда од секоја страна со темна површина што обезбедува одличен контраст за бела и обоена креда. Чалк таблата не е наменета за употреба со маркери на течна креда. Вклучен е бесплатен пакет на бела креда. Направено во САД. Приказ за приказ на тротоарот Преносен и набори со двојна еднострана црна креда од дрво - виолетова рамка Секоја табла мери 36 инчи x 24 инчи (со рамка од дрво) - мерки 33 инчи x 22 инчи (без рамка од дрво) приближно. Отворање од 9 инчи (кога предметот е во отворена позиција) Одлично за деловни активности Бела или обоена креда се препорачува Ве молиме Забележете : Овој знак на тротоарот треба да се користи само надвор во фер временски услови. Како и со другите производи засновани на дрво, дрвото се шири и се договори во различни временски услови. Ова може да предизвика „проверки“ или несовршености во дрво.

Избор на клиенти

Етикети со лепило со лепило со мастило со креда, мали, правоаголник, 10-пакувања Свеж
Етикети со лепило со лепило со мастило со креда, мали, правоаголник, 10-пакувања

Сет од 10 етикети со лепило Правоаголник во форма 2 "x3.5" Работи најдобро со маркери за влажно бришење на ма

DEN 1.33
Креации на Hbcy рустикални магнетни wallидни табли Свеж
Креации на Hbcy рустикални магнетни wallидни табли

Нашите таблички се чистат убаво секој пат! Нема потреба од посебни решенија за чистење или абразивни ср�

DEN 3.33
Фрижидер за креда на креда од црна тетратка со солистри. Свеж
Фрижидер за креда на креда од црна тетратка со солистри.

Магнетна табла за фрижидер Може да биде како планер или табла за меморандуми, како што е планер за оброк,

DEN 1.33
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена Свеж
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена

Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 "x17" 4 / pkg црна празно Висина на пакетот на производот : 0.01 "...

DEN 3.00
VOGTP правоаголник креда изглед со ефект на фонт стил на креда 8 широк магнет за употреба на која било челична површина Свеж