Нилт 100 ПАРЧИЊА Брз Спој Без Лемење Жица и Т-Тап Електрични Конектори 22-18 18-14 12-10 AGG Т Допрете Изолирани Терминал Асортиман Комплет

Нилт 100 ПАРЧИЊА Брз Спој Без Лемење Жица и Т-Тап Електрични Конектори 22-18 18-14 12-10 AGG Т Допрете Изолирани Терминал Асортиман

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Приклучоци за прицврстување : овие конектори за спојување жици се многу брз и сигурен метод, Спојте 2 жици заедно со вметнување жици и затворете го прилепувањето. Лесен начин за поврзување на 2 жици без Лемење, соголување или Сечење. Широк Спектар На Употреба : овој асортиман ги покрива дневните потреби за ожичување. Пакетот вклучува 3 жичани мерачи, тие се 22-18 AGG (црвени терминали); 18-14 AGG (Сини Терминали) и 12-10 AGG (Жолти Терминали). и 10 пара терминали за само-соголување Т-тап за дополнителен подарок во овој пакет. Лесната идентификација кодирана во боја го олеснува идентификувањето на вистинската големина на конекторот за секоја апликација. Супериорен Материјал : школка е направена со материјал отпорен на пламен, побезбеден од обичната пластика, а подебелите конзервирани бакарни контакти обезбедуваат максимална спроводливост и спречуваат жицата ефикасно да се скрати. Широка Апликација : Идеално се користи во автомобил, осветлување, електрична контрола, тела, контролни кола, сигнални и па системи, домашни апарати, машини и други електрични апликации. Пакетот Вклучува : 100 ПАРЧИЊА терминали. 80 еез прицврстете ги жичаните конектори + 20 еез Т-допрете Конектори. Приклучоци за прицврстување : овие конектори за спојување жици се многу брз и сигурен метод, Спојте 2 жици заедно со вметнување жици и затворете го прилепувањето. Лесен начин за поврзување на 2 жици без Лемење, соголување или Сечење. Широк Спектар На Употреба : овој асортиман ги покрива дневните потреби за ожичување. Пакетот вклучува 3 жичани мерачи, тие се 22-18 AGG (црвени терминали); 18-14 AGG (Сини Терминали) и 12-10 AGG (Жолти Терминали). и 10 пара терминали за само-соголување Т-тап за дополнителен подарок во овој пакет. Лесната идентификација кодирана во боја го олеснува идентификувањето на вистинската големина на конекторот за секоја апликација. Супериорен Материјал : школка е направена со материјал отпорен на пламен, побезбеден од обичната пластика, а подебелите конзервирани бакарни контакти обезбедуваат максимална спроводливост и спречуваат жицата ефикасно да се скрати. Широка Апликација : Идеално се користи во автомобил, осветлување, електрична контрола, тела, контролни кола, сигнални и па системи, домашни апарати, машини и други електрични апликации. Пакетот Вклучува : 100 ПАРЧИЊА терминали. 80 еез прицврстете ги жичаните конектори + 20 еез Т-допрете Конектори. Нилт висококвалитетни терминали за брзо спојување Конекторски Комплет Материјал ПП + brassquick splice терминали конектор црвено : 30pcs W G 22-18 опсег на жици 0 5-1 0mm2 сина : 30pcs W G 18-14 опсег на жица 0 75-2 5mm2 жолта : 20pcs W G 12-10 опсег на жица 4-6mm2 t-t-tap конектор сина : 10 парчиња а в г 18-14 опсег на жици 0 75-2 5мм2машка лопата конекторисина : 10 парчиња а в г 18-14пакет количина 100 парчиња црвена 30 парчиња а.в.г : 22-18 опсег на жици : 0,5-1, 0мм2 сина 30 парчиња а.В. Г : 18-14 опсег на жици : 0,75-2, 5мм2 жолта 20 парчиња а. в. г : 12-10 опсег на жици : 4-6мм2. Т-Допрете Конектор Сина 10 парчиња А. В. Г : 18-14 опсег На Жици : 0,75-2, 5мм2. Машки Лопата Конектори Сина 10 парчиња А. В. Г : 18-14.

Избор на клиенти

Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина, Свеж
Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина,

Исклучувањето може да се вметне и отстрани од машкиот таб без употреба на алатки за пониски инсталирани

DEN 932.64
Burndy FQN10M25X03D Прсти Целосно Изолиран Машки Најлонски Терминал За Исклучување, Опсег Од 10-12 Жици, 0,250 X 0,032 Големина Свеж
ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG Свеж
ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG

Производител : Молекс Производ Категорија : Терминали Рохс : Производ : Исклучува Серија : Жица Мерач : 1614

DEN 1291.20
МАС 14-16 МЕРАЧ АГ .250Сино Машко БРЗО Исклучување ТЕРМИНАЛИ 1/4 Нови 100 Пакет Свеж
МАС 14-16 МЕРАЧ АГ .250Сино Машко БРЗО Исклучување ТЕРМИНАЛИ 1/4 Нови 100 Пакет

250" ширина на терминалот Прифаќа 14 до 16 мерач жица Длабока жица вдлабнатина за безбедна врска 100 Парчиња 1

DEN 127.84
Долг Работен Век Издржлив Терминал Е2508 Различна Боја Ладно Цеден Терминал За Железница За Електрична енергија Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1 Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1

Цена За : Пакет Од 1 единица за нарачка : Секој 1 Тип На Конектор : : Машки Материјал За Контакт За Исклучува

DEN 916.80
Морис Производи 10313 Женски Исклучи, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 0.02 Х0. 205 Нема Таб Свеж
Морис Производи 10313 Женски Исклучи, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 0.02 Х0. 205 Нема Таб

Винил Изолирани Женски ИсклучуваЖенски Винил Изолирани Исклучува За Електрични Завршетоци Женските И�

DEN 3.00