Безбедносен елек со голема видливост со голема видливост со рефлексивни ленти го исполнува стандардот ANSI/ISEA

Безбедносен елек со голема видливост со голема видливост со рефлексивни ленти го исполнува стандардот ANSI/ISEA

DEN 159.84

Свеж

Достапно.

100% полиестер. Увезени. Затворање на патент. Машинско миење. Удобно и флексибилно : 100% полиестер H-vis рефлективен материјал, лесен и дише. Затворањето на патентите и лабавиот дизајн без ракави обезбедуваат максимална погодност за сите активности или работа. Висока видливост и рефлексивност од 360 ° : Предниот и задниот дел се опремени со 2-инчни сребрени рефлексивни ленти, што може да ја подобри видливоста во какви било услови и услови на слаба светлина, а видливото растојание во текот на ноќта може да достигне 1000 стапки. Multiеб со повеќе намени : Овој безбедносен елек е опремен со 5 предни џебови и два преголеми предни џебови за дополнително складирање на предмети како што се мобилни телефони, клучеви, токи-точки, сертификати, алатки, итн. со дополнително шиење, а црното мрежи е издржливо. Сертификација : Во согласност со ANSI/ISEA 107 класа 2 тип R, секој дефект е загарантиран за да добиете целосна наплата, проверете ја табелата со големина пред да поставите нарачка!. Сценарио за примена : Овој рефлективен елек може да го носат и мажите и жените во текот на целата година. Погоден е за општински работници, градежништво, изведувачи, инженери, геодети, шумарство, персонал за магацин, придружници за паркирање, службеници за јавна безбедност, персонал на аеродром, службеници за безбедност, велосипедизам, пешачење на теренот, одење во парк, џогирање, возење со моторцикли или волонтерски услуги или волонтерски услуги и други сценарија.

Избор на клиенти

Toаба и Ко, женски шумички за шумител Свеж
Toаба и Ко, женски шумички за шумител

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Направени во САД или увезени...

DEN 0.33
Кордова Унисекс 1-пакет безбедносни елеци, жолти, 6х-големи САД Свеж
Кордова Унисекс 1-пакет безбедносни елеци, жолти, 6х-големи САД

Безбедносен елек за hivis : да се види и да ги задоволи безбедносните барања со овој елек направен од полие�

DEN 3.33
BeautyWill Beauty Logo Security Vest 10 пакет со голема видливост рефлексивна елек класа 2 со 5 џебови Свеж
BeautyWill Beauty Logo Security Vest 10 пакет со голема видливост рефлексивна елек класа 2 со 5 џебови

Полиестер Затворање на патент ? ? 【Висока рефлексивна облека】 Нашиот безбедносен елек е целосно во сог�

DEN 2.00
Fsahjkee Puffer Vest, зимски без ракавици елек случајно густо меколосно елек моден тежина пот enек јакни за дожд Свеж
Fsahjkee Puffer Vest, зимски без ракавици елек случајно густо меколосно елек моден тежина пот enек јакни за дожд

♞material : памук и полиестер♞ ♞♞стандардна испоракаоколу 718 дена да пристигнат Забрзана испорака, околу 3

DEN 2.33
Вуду вуду во Колумбија паѓа 590 Turbodown елек Свеж
Вуду вуду во Колумбија паѓа 590 Turbodown елек

100% најлон; 100% полиестер Увезени Затворање на патент Машинско миење Омнитоплина : Нашите патентирани реф

DEN 1.00
Безбедносен елек на алатката светла неонска жолта мрежа со прицврстувач на јамка и купови: SW-SW-YEL-YW Свеж
Безбедносен елек на алатката светла неонска жолта мрежа со прицврстувач на јамка и купови: SW-SW-YEL-YW

Високо видлива неонска жолта боја ќе ја зголеми вашата видливост на возачите на оддалеченост од 55 јард�

DEN 2.33
Kwiksafety - Шарлот, NC - Биг Кахуна безбедносен елек | Дигитален дизајн на основно и ограничено издание | Класа 2 PPE ANSI Свеж
Jексон Безбедност ANSI Class 2 Mesh Deluxe Style Polyester Safety елек со сребрена рефлексија Свеж
Jексон Безбедност ANSI Class 2 Mesh Deluxe Style Polyester Safety елек со сребрена рефлексија

4 Дизајн на џеб (2 надворешен и 2 ентериер) за зголемен простор за носење Затворање на солидно затворање н�

DEN 1176.00
SULWZM SEFICE SEFECTIBILE SECUTION VEST, рефлексивни грбни ленти за мажи и жени Свеж
SULWZM SEFICE SEFECTIBILE SECUTION VEST, рефлексивни грбни ленти за мажи и жени

[Рефлексија на задниот крст] : Го ажуриравме дизајнот на безбедносниот елек за да го направиме тоа погол�

DEN 111.84
BeautyWill Beafvey Vest Custom Logo Logo Vildibilition Reflective Vest Class 2 со 5 џебови работен елек Свеж
BeautyWill Beafvey Vest Custom Logo Logo Vildibilition Reflective Vest Class 2 со 5 џебови работен елек

Полиестер Затворање на патент ? ? 【Висока рефлексивна облека】 Нашиот безбедносен елек е целосно во сог�

DEN 267.04
ПЈ Пол onesонс Менс Кордурој костум елек гроздобер V-врат фустан елек елек елек Свеж
ПЈ Пол onesонс Менс Кордурој костум елек гроздобер V-врат фустан елек елек елек

Кордура е подебела, потрајна ткаенина; Има одлична текстура што додава на квалитетно чувство...

DEN 3.33
Цицилин со голема видливост безбедност елек здраво висти за ноќна работа рефлексивен елек Свеж
Цицилин со голема видливост безбедност елек здраво висти за ноќна работа рефлексивен елек

Затворање на патент Безбедносниот елек е голема видливост со две широки рефлексивни ленти ги покриваат

DEN 303.84
Зимски јакни на Ymosrh, машка есенска патент затоплување, загреано јакна за пакувања со светло палто за мажите за мажи Свеж
Венкомг1 машка лесна јакна за дишење со целосна зип кампување на отворено пролетно летно надворешна облека Свеж
Венкомг1 машка лесна јакна за дишење со целосна зип кампување на отворено пролетно летно надворешна облека

100% памук Направени во САД или увезени Faux крзно Полиестерска обвивка ♥♥ Најдобри подароци за мажи / тато

DEN 3.33
QQYY машки лесен елек палто зимско топло стоење јака без ракави јакна Gilet Casual Quilting Outerwear Голема големина, сива, Свеж
QQYY машки лесен елек палто зимско топло стоење јака без ракави јакна Gilet Casual Quilting Outerwear Голема големина, сива,

100% памук Друго затворање Машинско миење Повеќенаменско : Мажите Puffer Vest јакна со цврст дизајн во боја, зи�

DEN 380.80
Јешифанџиусусусул пулвер за мажи новини во боја блок пулвер руно худи со долга ракав обична маичка со џеб Свеж
Јешифанџиусусусул пулвер за мажи новини во боја блок пулвер руно худи со долга ракав обична маичка со џеб

【Други】 машки плетени џемпери палти, обичен атлетски густ јака, плетена облека, патент кардиганска јак

DEN 3.00
Јакни за елек за мажи класичен цврст лента елек Зимски штанд јака со целосна палто без ракави надолу Свеж
Јакни за елек за мажи класичен цврст лента елек Зимски штанд јака со целосна палто без ракави надолу

Карактеристики : Класично парче, моден и ретро дизајн стил, осигурете се дека можете да уживате во есен и

DEN 396.64
Безбедносен елек на мажите Клеенгард Свеж
Безбедносен елек на мажите Клеенгард

Затворање на патент Машинско миење 4 Дизајн на џеб (2 надворешен и 2 ентериер) за зголемен простор за носе�

DEN 307.52
Kwiksafety - Шарлот, NC - Шериф и специјалист за безбедност на елек [Multi -употреба џебови и лента за риби] ANSI Тестирана Свеж
TR индустриска жолта мрежа Висока видливост се рефлектира безбедносен елек од класа 2, без џебови, големина М. Свеж Попустот
TR индустриска жолта мрежа Висока видливост се рефлектира безбедносен елек од класа 2, без џебови, големина М.

Ултра удобен безбедносен елек со двојна тон со ткаенина за дишење во големина M Премиум квалитет, но сеп�

DEN 95.84