Пандуит DNF18-110FIB-3K Ролна Паметен Систем Женски Исклучува, Најлон Целосно Изолирани, Влез Инка, 22-18 Agg Жица Опсег, Црвена, 0.110 x 0.032 Големина На Јазичето, 0.120 Макс Изолациј

Пандуит DNF18-110FIB-3K Ролна Паметен Систем Женски Исклучува, Најлон Целосно Изолирани, Влез Инка, 22-18 Agg Жица Опсег, Црвена,

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

мм) и јазичиња 0,11" (2,8 мм) широк и 0,032 " (0,8 мм) дебели. Максимален рејтинг НА напон ОД 600 V. Терминалот има внатрешна жичана станица за обезбедување на соодветна длабочина на вметнување на соголените проводници и е целосно изолиран со црвен најлон за спречување на електрични шорцеви и за совпаѓање со матрици кодирани во боја на Пандуит. мм)за употреба со јазичиња ширина од 0,11" (2,8 мм), 0,032" (0,8 мм) дебела боја кодирана компатибилна со dies CD9-7 A И ЦД-800-7димензии*0,71 x 0,19 x 0,15 инчи/18 x 4,8 x 3,8 mm (L x w x H)Максимален дијаметар на изолација на жица0.Спецификации конектор напишан терминал за исклучување, женски, целосна изолација, влез во инка,релепи по ролна3, 000 за употреба со заглавена бакарна жица#22 до #18 AGG (0,5 до 1,5 квадратни метри. Овој пандуит DNF18-110 FIB-3 K целосно изолиран влез на инка женската терминална ролна за исклучување е погодна за употреба со заглавена бакарна жица од #22 до #18 AGG (0,5 до 1,5 квадратни метри. УЛ Наведени И АДС сертифицирани за обезбедување на квалитет, Рохс во согласност со прописите за опасни супстанции. Целосно изолиран влез на инка женски исклучете ја терминалната ролна за употреба со заглавена бакарна жица од #22 до #18 AGG (0,5 до 1,5 квадратни метри. Лимено месинг тело со целосна најлонска изолација за спречување на електрични шорцеви. УЛ Наведени И АДС сертифицирани за обезбедување на квалитет, Рохс во согласност со прописите за опасни супстанции. Понудите на единицата за дистрибуција на енергија пандуит ви претставуваат широк спектар на опции за прилагодување на вашиот профил на енергија. Максимален температурен рејтинг од 221 Степени F (105 Степени Целзиусови). Лимено месинг тело со целосна најлонска изолација за спречување на електрични шорцеви.Целосно изолиран влез на инка женски исклучете ја терминалната ролна за употреба со заглавена бакарна жица од #22 до #18 AGG (0,5 до 1,5 квадратни метри. Компанијата, основана во 1955 година, е со седиште во Тинли Парк, Ил. Пандуит произведува електрични и мрежни производи. Оваа целосно изолирана ролна за исклучување на женски приклучок за инка е погодна за употреба со заглавена бакарна жица од Американскиот Мерач на Жица (AWG) #22 до #18 (0,5 до 1,5 квадратни метри. Постојат основни Пду на решетката, вклучувајќи вертикални и хоризонтални ленти за напојување лесни за монтирање со вградени мерачи на моќност и прекинувачи. мм) и 0,11" јазичиња. мм) и 0,11" јазичиња. Максимален температурен рејтинг од 221 Степени F (105 Степени Целзиусови).12" (3,05 мм)изолационен материјал најлон тело материјалтин-позлатен брасмаксимален напон рејтинг600вмаксимален температурен рејтинг221 степени ф (105 степени ц)запаливост рејтингул 94в-2/хбстандарди метул наведени, цса сертифициран, рохс во согласност * л е должина, Хоризонталното Растојание од Крај до крај; в е ширина, хоризонтално растојание од страна на страна; ч е висина, вертикалното растојание од дното кон врвот. Начинот на распоредување на Вашиот Pdu прави разлика, и на околината и на вашата крајна линија. Тоа Е Ограничување На Опасните Супстанции (Рох) во согласност со прописите за опасни супстанции и Е Лаборатории За Преземачи (УЛ) Наведени И Канадско Здружение За Стандарди (АДС) сертифицирани за обезбедување квалитет.

Избор на клиенти

МАС 14-16 МЕРАЧ АГ .250Сино Машко БРЗО Исклучување ТЕРМИНАЛИ 1/4 Нови 100 Пакет Свеж
МАС 14-16 МЕРАЧ АГ .250Сино Машко БРЗО Исклучување ТЕРМИНАЛИ 1/4 Нови 100 Пакет

250" ширина на терминалот Прифаќа 14 до 16 мерач жица Длабока жица вдлабнатина за безбедна врска 100 Парчиња 1

DEN 127.84
Морис 10245 Женски Исклучувања, Неизолирани, Двојно Стегање, 22-16 Жица Големина, 500-Пакет Свеж
Морис 10245 Женски Исклучувања, Неизолирани, Двојно Стегање, 22-16 Жица Големина, 500-Пакет

032инчен х .187инчен Нема Таб ЕлектроКалај Обложен за отпорност на корозија Лемење Жица опсег печат на пов�

DEN 1155.20
3м Женски Куршум Конектор Најлон Изолирани .156 16-14 Мерач Блу-100ПК Свеж
3м Женски Куршум Конектор Најлон Изолирани .156 16-14 Мерач Блу-100ПК

1614 мерач, Сина 3м Конектори За Стегање Без Лемење 1Ви Извор нуди комплетен избор на електрични и автомоби

DEN 134.24
14-16 Мерач 200 ПК Винил Брзо Исклучување Женски .205 Конектор Електрични Свеж
14-16 Мерач 200 ПК Винил Брзо Исклучување Женски .205 Конектор Електрични

200 PK 1416 МЕРАЧ ВИНИЛ БРЗО ИСКЛУЧУВАЊЕ ЖЕНСКИ .205 ТЕРМИНАЛ ОДЛИЧНО ЗА АВТОМОБИЛСКА АУДИО И АВТОМОБИЛСКА УП�

DEN 859.20
ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG Свеж
ТЕРМИНАЛИ QK ИСКЛУЧИ ЖЕНСКИ 14-16 AGG

Производител : Молекс Производ Категорија : Терминали Рохс : Производ : Исклучува Серија : Жица Мерач : 1614

DEN 1291.20
Долг Работен Век Издржлив Терминал Е2508 Различна Боја Ладно Цеден Терминал За Железница За Електрична енергија Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1 Свеж
Терминал За Поврзување Засилувач - Те, Машко Исклучување, 0,25 Инчи, Стегање - 42460-1

Цена За : Пакет Од 1 единица за нарачка : Секој 1 Тип На Конектор : : Машки Материјал За Контакт За Исклучува

DEN 916.80
Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина, Свеж
Пандуит DNF18-250fi-L Женски Исклучување, Најлон Целосно Изолирани, метал ракав, 22-18 AGG,.250 од .032-Инчен Таб Големина,

Исклучувањето може да се вметне и отстрани од машкиот таб без употреба на алатки за пониски инсталирани

DEN 932.64
Женски Брзо Исклучување Винил Изолирани .187 16-14 АГ-25ПК Свеж
Женски Брзо Исклучување Винил Изолирани .187 16-14 АГ-25ПК

1614 мерач, Сина Конектори За Стегање Без Лемење 1Ви Извор нуди комплетен избор на електрични и автомобилс

DEN 326.40
Хилсдејл 40208 Топлина Се Намалува 16-14 Мерач .250 Целосно Изолиран Машки Приклучок За Грпка За Грпка Пакет од 100 Свеж
Хилсдејл 40208 Топлина Се Намалува 16-14 Мерач .250 Целосно Изолиран Машки Приклучок За Грпка За Грпка Пакет од 100

Пакет од 100 Пакет од 100 1614 мерач 0.250" ширина, 0.032" таб машки целосно изолирани терминали за брзо исклучувањ�

DEN 0.33
Burndy FQN10M25X03D Прсти Целосно Изолиран Машки Најлонски Терминал За Исклучување, Опсег Од 10-12 Жици, 0,250 X 0,032 Големина Свеж
Морис Производи 10313 Женски Исклучи, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 0.02 Х0. 205 Нема Таб Свеж