AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби

AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, ментална. Нето тежина : 18g; Содржина на пакет : 1 x Реле за автомобил. Главна боја : црна; Оценета струја : 30а. Тип на контакт : 1 NO (SPST); Номинален напон : 24 VDC. Број на пин : 4; Вкупна големина (приближно) : 2,3 x 1,2 x 3,7см/0,9 "x 0,5" x 1,5 ". Земја на производство : Кина; Материјал : Пластика, ментална. Нето тежина : 18g; Содржина на пакет : 1 x реле за автомобили. Главна боја : Главна боја : Црна; номинална струја : 30а. Тип на контакт : 1 NO (SPST); номинален напон : 24 VDC. Пин број : 4; вкупна големина (приближно) : 2,3 x 1,2 x 3,7см/0,9 "x 0,5" x 1,5 ". Опис : Карактеристики : 4 пински, 1 NO (SPST) Тип на контакт, 30А оценета струја, напон со оценка од 24 VDC. Водечки користен опсег на автомобилски реле за автомобили за разни електрични кола што се користат во моторната индустрија, од наизменични бришачи на шофершајбната до контролорите за крстарење, лапчиња, магла Светилки, стерео опрема и единици за климатизација.

Избор на клиенти

Tnisesm/6pcs DC 5V Coil SPDT Pcb Реле 5 Пина Мини Моќ Реле T73-5P-5V-BK Свеж
Tnisesm/6pcs DC 5V Coil SPDT Pcb Реле 5 Пина Мини Моќ Реле T73-5P-5V-BK

Име на производ : Pcb Реле За Напојување; Модел : JQC3 FFSZ Серпентина Напон : DC 5 V; Контакт Рејтингот : 10a 250 VAC / 15 A

DEN 1.00
Замена на OEM за единечен пол / 1 пол 40 засилувач на кондензатор со тешки кондензатор 42-25101-03 од Реем Свеж
Замена на OEM за единечен пол / 1 пол 40 засилувач на кондензатор со тешки кондензатор 42-25101-03 од Реем

Ова е сосема нов надграден контакт со кондензатор од 1 пол 40 засилувач Ова е контактор „тешка“ оценка н�

DEN 1528.00
AEXIT 2PCS 18 релеи x 1W 3W 5W LED DIY сијалица алуминиум PCB Circuit Procuit PC табла релеи 120 mm DIA Свеж
AEXIT 2PCS 18 релеи x 1W 3W 5W LED DIY сијалица алуминиум PCB Circuit Procuit PC табла релеи 120 mm DIA

Име на производот : Алуминиум PCB коло; одговара за : 18 X1 W / 3 W / 5 W LED во серија Дијаметар : 120мм / 5.0 "; Дебелина :

DEN 139.52
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Пасивно 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Свеж
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Пасивно 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DIN Rail Mount Passive 2 Channel SPSTNO 30 AMP модул за реле за напојување Број на дел : MDD1013 T / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојув�

DEN 3.00
Реле 5PCS/LOT SRD-24VDC-SL-C SRD-24VDC-SL SRD-24VDC SRD-24V релеи 5pins 24V DC Свеж
Реле 5PCS/LOT SRD-24VDC-SL-C SRD-24VDC-SL SRD-24VDC SRD-24V релеи 5pins 24V DC

Тестирано пред испорака.ПАНЦАГ РЕФЕРЕНЦИЈА ♥ Референтна тежина : 0,05 кг (0,11лб.) Обично проценето време на

DEN 1.67
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
UXCELL 5 PCS JQC-T78-DC05V-C 5V COIL SPDT 5 PIN PCB Електромагнетна моќност Свеж
UXCELL 5 PCS JQC-T78-DC05V-C 5V COIL SPDT 5 PIN PCB Електромагнетна моќност

Име на производот : PCB Електромагнетна реле за напојување; Модел : JQCT78DC05 VC; напон на калем : DC 5 V; контакт ка

DEN 1.67
Релеј за напојување Magnecraft 782XBXC-12D, DPDT, 12VDC, 15A, приклучок Свеж
Релеј за напојување Magnecraft 782XBXC-12D, DPDT, 12VDC, 15A, приклучок

Цена за : Секоја реле тип : Напон на калем за општа намена VDC NOM : 12 V Контакт струја Макс : 15 A Контакт напон AC

DEN 1.33
GMF Robotics NE-1504-053, Relay Board 24VDC NE-1504-053 Свеж
GMF Robotics NE-1504-053, Relay Board 24VDC NE-1504-053

Тежина : 3,67lb Димензии на производот : 12,00 x 10,00 x 4,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 3,67lb...

DEN 0.33
FOFOPE Power Relay 110VDC 4 Групи 14 пинови 10А Електромагнетна реле за мулти -намена Свеж
FOFOPE Power Relay 110VDC 4 Групи 14 пинови 10А Електромагнетна реле за мулти -намена

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 972.80
FOFOPE AC100V-220V Прилагодлив модул за контрола на тајмер Свеж
FOFOPE AC100V-220V Прилагодлив модул за контрола на тајмер

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 3.33
NTE Electronics R95-020 Држете го клипот за модел R95-116, R95-123 и R95-124 приклучок Свеж
NTE Electronics R95-020 Држете го клипот за модел R95-116, R95-123 и R95-124 приклучок

За Model R95116, R95123 и R95124 штекер Држете го клипот Пакет од 5 За модел R95116, R95123 и R95124 штекер Држете го клипот...

DEN 89.44
Мени RA89A1074 Префрлување реле, 24V Свеж Попустот
Мени RA89A1074 Префрлување реле, 24V

Relay Honeywell RA89 A1074 Honeywell RA89 A1074 Производител : Honeywell Relay Honeywell RA89 A1074 Honeywell RA89 A1074 Производител : Honeywell...

DEN 1260.48
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а Свеж
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а

Влезен или контролен напон : 90 до 280 V AC, Стандарди : CE, CSA, UL, VDE, MAX Излезни засилувачи w / топлински мијалник :

DEN 2.33
AEXIT 200PCS 4mM релеи Внатрешна дилон најлонска самостојна усогласување LED SPACER PC табли со релеј за поддршка на држачот Свеж
Woljay my4nj dc 36v калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база Свеж
Woljay my4nj dc 36v калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база

Име на производот : Реле за електромагнетна моќност; Модел бр : my4nj; Тип : 4pdt; Модел на штекер : DYF11 A...

DEN 125.28
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8 Свеж
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 2,00 x 1,00 x 1,00 инчи Состојба : Користено како ново Тежина : 0,33lb Димензии

DEN 1001.60
Релеј за откривање на напон SVR1000 Заштита на напон Дигитални релеи за заштита на мониторинг на единечна фаза Свеж
Релеј за откривање на напон SVR1000 Заштита на напон Дигитални релеи за заштита на мониторинг на единечна фаза

Напојување со вградениот LCD и тастатурата за мерење на колото овозможуваат прецизно, дигитално поставу�

DEN 1028.80
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување Свеж
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, сребрена легура; Нето тежина : 79g; Содржина на пакет : р�

DEN 1.33
Exongy 1 2 4 Канал 5V12V24V реле модул Шилд со активирање на високо ниво на ниско ниво на OptoCoupler за Одбор за развој на Свеж
Exongy 1 2 4 Канал 5V12V24V реле модул Шилд со активирање на високо ниво на ниско ниво на OptoCoupler за Одбор за развој на

Релеи Опис на производот : 1 Модулот користи оригинално реле за квалитет, нормално отворен интерфејс Мак

DEN 1268.80
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA Свеж
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA

20192020 за Форд Транзит 20202021 За Форд Транзит Поврзете Одговара за овие возила наведени подолу П1 : како да п�

DEN 630.24
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Свеж
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DIN Rail Mount Passive 1 канал SPSTNO 30 AMP MODULE MODULE Број на дел : MDD1012 T / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојување...

DEN 351.84
AEXIT 5PCS 80X80MM Релеи BGA Reball Универзален образец за матрици за релеи за компјутерски табли ATI 216-0728018 Свеж
AEXIT 5PCS 80X80MM Релеи BGA Reball Универзален образец за матрици за релеи за компјутерски табли ATI 216-0728018

Име на производот : BGA Reballing Stencil; Материјал : челик Fit for : ATI 2160728018; Големина : 80 x 80мм Дија за лемење на топка�

DEN 3.33
Aexit DB9 машки релеи Адаптер плоча RS232 сериски до терминални табли за таблички релеи на таблички модул на сигнал Свеж
Aexit DB9 машки релеи Адаптер плоча RS232 сериски до терминални табли за таблички релеи на таблички модул на сигнал

Име на производот : адаптер DB9; Опсег на терминална жица : 1224awg Вкупна големина : 45 x 31 x 16mm / 1,8 "x 1,2" x 0,63 "(LWH); д�

DEN 536.00