Трансформатор за изолација од 15 kVa 3ph 208V Делта примарна 600V делта секундарна N3R вентилирана 60 Hz

Трансформатор за изолација од 15 kVa 3ph 208V Делта примарна 600V делта секундарна N3R вентилирана 60 Hz

DEN 784.00

Свеж

Достапно.

MT-ISX-3 P-208 D-15 KVA-600 D-N3 R. MT-ISX-3 P-208 D-15 KVA-600 D-N3 R. MT-ISX-3 P-208 D-15 KVA-600 D-N3 R три фаза 208 V до 600 15 k VA изолациски трансформатор од Ларсон Електроникс е моќен сигурен и дизајниран со околината во умот. Погодно и за внатрешни и за надворешни апликации MT-ISX-3 P-208 D-15 KVA-600 D-N3 R обезбедува зголемена сигурност и заштита од дефекти на критична опрема. Оваа изолација од 15 k VA е дизајнирана за дистрибутивни оптоварувања и потенцијална сеизмичка активност. Пониските оперативни трошоци ги намалуваат емисиите на топлина и пониската цена на сопственост го прават овој трансформатор идеален за широк спектар на апликации и деловни активности. * Забележете : сите бесплатни понуди за испорака не се однесуваат на трансформатори на панели за дистрибуција на електрична енергија или трафостаници* Карактеристики на трансформаторот : MT-ISX-3 P-208 D-15 KVA-600 D-N3 R Трансформаторот за изолација е трифазен трансформатор со оценка за капацитет од 15 k VA. Овој трансформатор на изолација е конфигуриран со влезен напон од 3-фаза на 3-фаза на 3-фаза на делта на делта и излезен напон од 600 3-фаза на AC на делта од секундарната страна. Одликувајќи се со робусна конструкција, јадрата на оваа единица се произведуваат со не-старечки ладни силиконски челични ламинации со употреба на најсовремена технологија. Оваа единица може да се пофали со ниска цена на сопственост и е многу енергетска ефикасна. Пониската емисија на топлина значи дека е потребно и помалку ладење. Стандардниот комплет NEMA Type 3 R ја прави единицата погодна и за внатрешни и надворешни апликации и е дизајниран да биде поставен на подот. Загради за монтирање на wallидови или дополнителни додатоци за монтирање може да се купат одделно. Овој трансформатор за дистрибуција од 15 k VA има 220 C изолација со пораст на температурата од 150 C. Придобивки : MT-ISX-3 P-208 D-15 KVA-600 D-N3 R 208 V до 600 трансформатор за општа намена нуди многу придобивки за потрошувачот. Материјалот за ликвидација на прецизност на алуминиумски трансформатор помага за подобрување на перформансите. Блиските толеранции што се користат за време на производството, исто така, ги елиминираат Бурците што ги попречуваат перформансите. Секое јадро е специјално обложено на ПР.

Избор на клиенти

Алатки за поправка на јадрото на вентилот Crapyt Valve Свеж
Алатки за поправка на јадрото на вентилот Crapyt Valve

? Getе добиете : 3 компјутерски вентил за отстранување на вентилот + 1 парчиња 4насочен вентил за отстранува

DEN 127.84
Четки за шминка Cujux 12 пар Свеж
Четки за шминка Cujux 12 пар

Професионална четка за шминка поставена со 12 дрвени рачки, не само убави, туку и практични Влакната за ш�

DEN 4247.68
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување Свеж
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување

Акрилик, волна Затворање на привремено Само миење на рацете Материјал : 80% акрилик / 20% волна Структурира�

DEN 590.40
Teamенски јакна за Speedoенски јакна со целосен патент на патент, загревање на тимот за загревање Свеж
Teamенски јакна за Speedoенски јакна со целосен патент на патент, загревање на тимот за загревање

Полиестер, руно Само миење на рацете Целосно поставена Странични џебови Вратот на екипажот Лого Speedo на �

DEN 3.00
Go Industries 1694Ext Extender lug Свеж
Go Industries 1694Ext Extender lug

Тежина на пакет : 2,32 фунти Висина на пакетот : 2.03 " Должина на пакетот : 6,77" Ширина на пакетот : 4.81 "...

DEN 1.67
Покин плус цврста ребра-плетена тела Свеж
Покин плус цврста ребра-плетена тела

【Квалитет】 мазен, истегнување, брзо сушење и дишечки материјал со висок квалитет на ткаенина со одличн

DEN 453.60
Ознаки на универзитетот Клемсон Свеж
Ознаки на универзитетот Клемсон

Акрилик на портокалово огледало со рефлексивни декорации за лого (14005) Акрилна ознака со рефлективно ло�

DEN 0.67
Долина Кујахога, Национален парк на Националниот парк Охајо, декларирај 3 '' до 5,5 '' Свеж
Долина Кујахога, Национален парк на Националниот парк Охајо, декларирај 3 '' до 5,5 ''

Изрази се : Дајте изјава со оваа налепница Cuyahoga Valley, Национален парк Охајо (Волк) Големини : Достапно во с

DEN 3.00