Сиракуза, разгледница во Newујорк

Сиракуза, разгледница во Newујорк

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Пошта. Сиракуза, .ујорк. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Пошта. Сиракуза, .ујорк. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиенти

Плимут, разгледница во Вермонт Свеж
Плимут, разгледница во Вермонт

Дечко дом на претседателот Кулиџ Плимут, vt Поштенска користена година : 1924 Одделение : 1...

DEN 431.84
Национален парк Карлсбад Каверни, разгледница во Ново Мексико Свеж
Национален парк Карлсбад Каверни, разгледница во Ново Мексико

Соба за ручек Национален парк Карлсбад Каверни, Н.М Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84
Здруженија на разгледници на бродовите на Titanic Ship Свеж
Здруженија на разгледници на бродовите на Titanic Ship

Titanic Ship испраќа разгледници за разгледници Поштенска користена година : Неискористено Одделение 4 Мног�

DEN 1505.60
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија Свеж
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

Хашбери Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 2 Редовна гол�

DEN 2.33
Моли Старк Трага, разгледница во Вермонт Свеж
Моли Старк Трага, разгледница во Вермонт

Продавница за подароци за планини Хогбек Моли Старк Трага, vt Поштенска користена година : Неискористено

DEN 1.00
Нотингем, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Свеж
Нотингем, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Роџерс слета Павтакавеј Езеро Нотингем, вистинска фотографија Поштенска користена година : Неискорист�

DEN 2.33
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Свеж
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Совет за безбедност Чемнер Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редов�

DEN 0.33
Мик, разгледница во Калифорнија Свеж
Мик, разгледница во Калифорнија

Улица на престој Мил, Калифорнија Поштенска користена година : 1907 Одделение : 2 Редовна големина приближ

DEN 3.33
Broadalbin, разгледница во Yorkујорк Свеж
Broadalbin, разгледница во Yorkујорк

Епископска капела Широкалбин, .ујорк Поштенска користена година : 1909 Одделение 4 Редовна големина прибл

DEN 3.33
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Свеж
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Статуа на слободата Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна голе�

DEN 3.00
Марди Грас Мобиле, Алабама Ал Оригинална Гроздобер Разгледница Свеж
Марди Грас Мобиле, Алабама Ал Оригинална Гроздобер Разгледница

Категории : Американски Државни И Градски Погледи, Алабама, Мобилен Тип : Разгледница Големина : 3,5 " х 5,5 "(

DEN 111.84
Трговска картичка, трговска картичка Свеж
Трговска картичка, трговска картичка

Трговска картичка, трговска картичка Пред 1900 тите Одделение 3 аглите се квадратни, хартија залепена на

DEN 0.67
Пипило печат среќен роденденски разгледници Масовно сет со 4 дизајни Свеж
Пипило печат среќен роденденски разгледници Масовно сет со 4 дизајни

4x6 разгледници : Овој сет на празни разгледници има 4 шарени дизајни за среќен роденден, кои се погодни за

DEN 3.33
Трговска картичка, трговска картичка Свеж
Трговска картичка, трговска картичка

Трговска картичка, трговска картичка Пред 1900 тите Одделение 2 Инчи на приближно големина = 2,75 x 4.25...

DEN 223.84
Ихр Идеален Дом Опсег Коктел Салфетки За Еднократна Употреба 3-Слоја Хартија Партија Салфетка Пакет, 5 х 5, Паун Пердув, 20-Брои Свеж Попустот
Белпорт, Л.И., разгледница во Yorkујорк Свеж
Белпорт, Л.И., разгледница во Yorkујорк

Хемптон Хол Белпорт, Л.И., NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големин�

DEN 175.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Свеж
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Вашингтон мост Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина

DEN 0.67
Познатата Кујна За Бонбони Колумбија, Калифорнија, Оригинална Гроздобер Разгледница Свеж
Познатата Кујна За Бонбони Колумбија, Калифорнија, Оригинална Гроздобер Разгледница

Категории : Американски Државни И Градски Погледи, Калифорнија, Колумбија Тип : Разгледница Големина : 3,5

DEN 3.00