AEXIT JQC-3FT73 DC релеи 6V Coil SPDT 5 пинови PCB Општа намена за напојување Додатоци за напојување 10 компјутери

AEXIT JQC-3FT73 DC релеи 6V Coil SPDT 5 пинови PCB Општа намена за напојување Додатоци за напојување 10 компјутери

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Име на производот : реле за напојување PCB; Модел : JQC-3 FT73. Напон на калем : DC 6 V; капацитет за контакт : 10 A 125 Vac. Број на иглички : 5; Контакт : Сптт. Големина (приближно) : 1,9 x 1,5 x 2cm/0,7 "x 0,6" x 0,8 "(L*W*H); боја : црна. Тежина : 87g; Содржина на пакет : 10 x PCB релеи за напојување. Име на производ : PCB моќност Реле; модел : jqc-3ft73. Напон на калем : DC 6 V; контакт капацитет : 10 A 125 Vac. Број на иглички : 5; контакт : Spdt. Големина (приближно) : 1,9 x 1,5 x 2cm/0,7 "x 0,6" x 0,8 " (L*w*H); боја : црна. Тежина : 87 G; Содржина на пакет : 10 x PCB релеи за напојување. 5 пинови, тип SPDT, PCB монтирање. Може да се прилагоди автоматски, да го заштити и трансформира електричното коло. Користено широко во далечинскиот управувач, комуникација, систем за автоматска контрола, електронски капацитети, итн.

Избор на клиенти

IDEC AS6M-2Y1P Sector Switch 1pole Circular Свеж
IDEC AS6M-2Y1P Sector Switch 1pole Circular

Селектор прекинувач 1 та циркуларен Прекинувач за селектор Пилот уреди Селектор прекинувач 1 та циркула

DEN 880.00
Реле за напојување на IDEC RR2P-UDC12V, DPDT, 12VDC, 10A, приклучок Свеж
Реле за напојување на IDEC RR2P-UDC12V, DPDT, 12VDC, 10A, приклучок

Цена за : Секоја единица за нарачки : Секоја струја од 1 калем : : 120 отпорност на калем : : 100 калем Тип : : Не п

DEN 0.67
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05 Свеж
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05

Цена за : Секое монтирање на приклучокот : ДИН Railелезна струја Оценка : 7А Терминали на штекер : Оценка на �

DEN 3.33
GMF Robotics NE-1504-053, Relay Board 24VDC NE-1504-053 Свеж
GMF Robotics NE-1504-053, Relay Board 24VDC NE-1504-053

Тежина : 3,67lb Димензии на производот : 12,00 x 10,00 x 4,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 3,67lb...

DEN 0.33
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Свеж
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Passive SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DIN Rail Mount Passive 1 канал SPSTNO 30 AMP MODULE MODULE Број на дел : MDD1012 T / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојување...

DEN 351.84
AEXIT JQX-12F-2Z DC12V релеи на калем напон 8 пин DPDT напојување цврста состојба релеј електромагнетно реле Свеж
Реле 5PCS/LOT SRD-24VDC-SL-C SRD-24VDC-SL SRD-24VDC SRD-24V релеи 5pins 24V DC Свеж
Реле 5PCS/LOT SRD-24VDC-SL-C SRD-24VDC-SL SRD-24VDC SRD-24V релеи 5pins 24V DC

Тестирано пред испорака.ПАНЦАГ РЕФЕРЕНЦИЈА ♥ Референтна тежина : 0,05 кг (0,11лб.) Обично проценето време на

DEN 1.67
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA Свеж
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA

20192020 за Форд Транзит 20202021 За Форд Транзит Поврзете Одговара за овие возила наведени подолу П1 : како да п�

DEN 630.24
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање Свеж
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање

12v Самозаклучување Реле Модул 12v Самозаклучување Реле Модул Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable СамоЗаклучување Реле Мо�

DEN 3.33
Aexit 50pcs M4 релеи на конец 10мм+6мм најлонски хексадецимален релеј на табла за вселената на табли за PCB Свеж
Aexit 50pcs M4 релеи на конец 10мм+6мм најлонски хексадецимален релеј на табла за вселената на табли за PCB

Име на производот : Шестоаголник на шестоаголник; Големина на низата : М4 Должина на машка нишка : 6мм / 0,24 "

DEN 2.67