Акционерските афиони на Марусија Пана се броеле комплет за вкрстено бод 19 x 26 см

Акционерските афиони на Марусија Пана се броеле комплет за вкрстено бод 19 x 26 см

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Број на производителот : C-7230. Акварел. Акварел. Пана пребројуваше со вкрстени бод -капки Акварел афиони завршени со големина : 19 x 26 см. Содржина : Аида 16 бела рачно изработена ткаенина (100% памук), вез на конец Гама (100% памук), шема на броење, игла, фотографија, упатства во рус, тесна, деу, фра, спа, ита, пол, кас број на бои : 25 Хан : Ц-7230.

Избор на клиенти

Ева Роуз Стенд Крст Стич сет Марија сметаше шема 29 x 39 см Свеж
Ева Роуз Стенд Крст Стич сет Марија сметаше шема 29 x 39 см

Број на производителот : 12738 Број на производителот : 12738 Комплет за вкрстена бод на Ева Роуз со Мери со бр

DEN 1053.60
Комплет за вез за перница со шарм, вкрстено бод за вез Свеж
Комплет за вез за перница со шарм, вкрстено бод за вез

Риба Животни Риба Животни Charmed Catfish DIY Cross Stitch Комплет Количина на шевови : 49284 Количина на бои : 27 големина

DEN 3.00
Димензии D35181 | Сликата за убавина за балерина се брои комплет за вкрстено бод 36 x 36см Свеж
Димензии D35181 | Сликата за убавина за балерина се брои комплет за вкрстено бод 36 x 36см

35181 ДимензииКолекција на злато : Преброен вкрстен бод Комплетите за колекција на злато се прекрасно дет�

DEN 1.33
Димензии злато собирање лале трио броеше х-бод Свеж
Димензии злато собирање лале трио броеше х-бод

Завршена големина : 16 инчи x 12 инчи (41 x 30 см) Златна колекција вкрстено бод Дизајнирано од Игор Левашов Зл

DEN 199.84
Вервако го броише комплетот за вкрстени бод за пожар 11,6 x 9,6 Свеж
Вервако го броише комплетот за вкрстени бод за пожар 11,6 x 9,6

Комплет за вкрстени бод 14 брои Приближно завршена големина : 29 x 24см или 11,6 x 9,6 инчи Комплет за вкрстени б�

DEN 655.36
Спроведена пролетна градина на Марусија Линднер, пролетна градина 107 Свеж
Спроведена пролетна градина на Марусија Линднер, пролетна градина 107

Број на производителот : 107 Број на производителот : 107 Пролетната градина на Линднер броеше образец за в�

DEN 140.80
Pegasus оригиналните криза со колиби за пребројување на вкрстени бод -табела Свеж
Pegasus оригиналните криза со колиби за пребројување на вкрстени бод -табела

Необична мала англиска куќа поставена во прекрасна англиска градина преведена на табела дизајн од умет

DEN 1.00
Риолис 1537 14 Грофот на венецот со пченица се брои комплет за вкрстено бод, 11,75 од 11,75, разнобојно Свеж
Риолис 1537 14 Грофот на венецот со пченица се брои комплет за вкрстено бод, 11,75 од 11,75, разнобојно

Поставете се со нов проект за вкрстено бод од Риолис! Комплетот содржи : Zweigart 14 Ct Бела ткаенина Аида, сидр

DEN 2.33
Gebelin l иглички насликани платно таписерии гобелински цвеќиња. 42.504 л Свеж
Gebelin l иглички насликани платно таписерии гобелински цвеќиња. 42.504 л

Направено во ЕУ (Грција) на 100% памучно платно од пенелопе Димензии : 10 "x 16" (25см x 40см) целосна големина, 8 "x 1

DEN 2.33
Комплет за вкрстено бод на летистич на летистич Свеж
Комплет за вкрстено бод на летистич на летистич

Овој цветен дизајн на вкрстено бод има трио на колибри кои посетуваат прекрасен венец направен од класи

DEN 3.33
Јанлин 14 брои антички комплет за бод за бод за шиење, 12 од 12-инчи Свеж
Јанлин 14 брои антички комплет за бод за бод за шиење, 12 од 12-инчи

Направени во Соединетите држави Должината на пакетот е 1,27 сантиметри Висината на пакетот е 27,94 сантимет

DEN 3.00
Permin 92-1189 Hippo Pool Counted Cross Stitch комплет 29 x 20 см Свеж
Permin 92-1189 Hippo Pool Counted Cross Stitch комплет 29 x 20 см

Број на производителот : 921189 Број на производителот : 921189 Пермин броеше комплет за вкрстено бод, хипо баз

DEN 467.20
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - кокошки - Аида - 16 броење - за возрасни - 2038а Свеж
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - кокошки - Аида - 16 броење - за возрасни - 2038а

Дизајн : Дизајните инспирирани од природата се белег на колекцијата на вкрстениот бод на Теа Гувернер О�

DEN 1087.84
Nimue Chatterton 117G се брои хартија за вкрстено бод Свеж
Nimue Chatterton 117G се брои хартија за вкрстено бод

Број на производител : 117 G, оригинално име : Chatterton Број на производител : 117 G, оригинално име : Chatterton...

DEN 2.00
Список за проверка на Лукас-С Дедо Мраз сметаше комплет за вкрстено бод Свеж
Список за проверка на Лукас-С Дедо Мраз сметаше комплет за вкрстено бод

Комплет за вкрстени бод на Лукас, памук, разнобоен, 30 x 41 см Уметнички занаетчиски комплет...

DEN 2.33
Thethy нишки снежен сет од 3 комплети за картички со вкрстени бод Свеж
Thethy нишки снежен сет од 3 комплети за картички со вкрстени бод

Три комплети за картички за нишки : снежен човек, снежен санта и снежен пингвин Секој комплет содржи : 14 б

DEN 824.00
Избор на Јанлин Нели FLP016 Панч за пеперутка, среден Свеж
Избор на Јанлин Нели FLP016 Панч за пеперутка, среден

Создадете убави дела Ги вклучува сите материјали Детални упатства Создадете убави дела Ги вклучува сит

DEN 3.00
Орхидеа - комплет за вкрстено бод за перници - кучиња - печатено платно - 4,5 брои - за возрасни - 9538 Свеж
Орхидеа - комплет за вкрстено бод за перници - кучиња - печатено платно - 4,5 брои - за возрасни - 9538

Дизајн : Откријте ги најубавите дизајни преку комплетите за везови од Орхидеа Сега можете лесно да напр�

DEN 2.00
Комплет за порибување на столбови на Тобин Снежан Снежен човек, 17 Долга 14 брои Свеж
Комплет за порибување на столбови на Тобин Снежан Снежен човек, 17 Долга 14 брои

Комплетот вклучува : 100% памук #14 Аида ткаенина, 100% памучен вез, конец на ткаенини, игла, игла, целосно илус

DEN 2.00
Inglpoint насликано платно таписерија Гобелин - начин на живот. 18 x24 од Гобелин Л 14.861 Свеж
Inglpoint насликано платно таписерија Гобелин - начин на живот. 18 x24 од Гобелин Л 14.861

Направено во ЕУ (Грција) на 100% памучно платно од пенелопе Димензии : 18 "x24" 46x60cm целосна големина, 14 "x20" 36x50cm

DEN 3.00
Преброен образец за вкрстено бод на Марусија Линднер, Божиќната приказна 042 Свеж
Преброен образец за вкрстено бод на Марусија Линднер, Божиќната приказна 042

Број на производителот : 042 Број на производителот : 042 Преброен образец за вкрстено бод на Линднер „Божи

DEN 140.80
Преброен вкрстен бод комплет букет од цвеќиња luca-s B2348 Големина: 19x24.5cm/7,5 x 10 Сина виолетова мртва животна цветна Свеж