Geek осветлување машки водоотпорна јакна со качулка, лесен пакуван мантил за отворено, кампување, патување

Geek осветлување машки водоотпорна јакна со качулка, лесен пакуван мантил за отворено, кампување, патување

DEN 619.04

Свеж

Достапно.

Полиестер. Увезени. Само миење на рацете. ⚡ Опселена водоотпорна и истегнување јакна - Надградената ткаенина е поеластична од обичните. Надворешната обвивка е изработена од рипстоп, истегнување и ветерно полиестерска ткаенина. Внатрешните споеви се 100% целосно запечатени со 8000мм хидроизолација и 3000g/m2/24ч. Високо видлива јакна - рефлексивни панели ја покриваат целата јакна за дождови, така што добивате максимална видливост. ? Лесен дише целосно поставено решетка - нема потреба да се придржувате до јакна ако сте активни и воздухот се пробива низ задниот дел за да ви помогнеме во вентилацијата за вас. ☔ Екстрас - 2 надворешни странични џебови и 1 горен лев џеб на градите за лесен складиште. Еластичните полите и манжетните ги запечатуваат елементите. Совршено за секојдневно работење, риболов, велосипедизам, лов, пешачење, изградба на патишта, берба на дрва, земјоделство, рударство, бродоградилишта, шумарство, комунални услуги, преработка на храна итн. Тоа е одлично за сите прилики. Две џебови за поштенски раце за редење на најважните работи, како што се вашиот телефон, клучеви, пари, картичка и други мали предмети. Машка дождовна јакна погодна за вежбање на отворено како пешачење со возење велосипед. Затворање на целосен зим за заштита на влажни временски услови, лесно и лесно. 1000мм водоотпорен рејтинг, рејтинг за дишење од 1000мм, доволно издржлив за да издржи нешто од drizzle до посипете дожд. Поставата за мека мрежа го прави вашето чувство поудобно и дише. Прилагодливи hems за влечење за безбедно вклопување, спречете го ветерот и дождот да влезат во вашето тело. Geek Lighting е горд да ги претстави овие дождовни палта што ја прават работата како што треба. Тие се водоотпорни лесни диши и практични, така што ќе можете да уживате во вашата активност на отворено во апсолутна удобност за оние непредвидливи дождливи денови. Ова ги спакува исклучително мали за екскурзии каде тежината и просторот се клучни. Без разлика дали ги погодувате патеките и ви треба нешто само во случај да врне дожд или најтешкото, најтешкото време што го имате во предвид дека овие костуми за дожд на ветерници се идеални. Findе откриете дека има сè што ви треба од квалитетен водоотпорен, вклучувајќи, прилагодлива аспиратор, манжетни за кука и јамка и полите, како и зипни џебови за зачувување на тие мали најважни додека сте во движење. И јакните за дожд можат да совршени совпаѓаат совпаѓање на совпаѓање Со вашите омилени шорцеви, хеланки, црни пакувања, тексас фармерки итн. Кога не треба да ги користите, ќе ги спакува мали и ќе додаде минимална тежина во вашиот пакет за да не ве забави, шансите не би ги немале ' t Забележете ја разликата. Споредба на овие јакни за дожд, тогаш го направи вашиот избор!. Овие дождовни јакна се совршени за секоја авантура на отворено. Без разлика дали е надвор од патот, планински велосипедизам, голф, риболов или кампување на целиот спорт оди на далечина за да ве одржи суви и удобни.

Избор на клиенти

Универзитет Бура Дадс во Тексас Лонгхорнс Пончо тешка тежина за возрасни пончо пончо Свеж
Универзитет Бура Дадс во Тексас Лонгхорнс Пончо тешка тежина за возрасни пончо пончо

Најлон Направени во САД и увезени Повлечете го затворањето Само миење на рацете Пространа, прилагодлив�

DEN 1.33
ВЕЛАКЕН Дете Градиент Руно Наредени Патент Качулка Водоотпорен Јакни Со Џебови, Момче &засилувач; Унисекс Девојка Свеж
Среќна цреша Деца зимска качулка елек поделена со камуфлажа за реверзибилна ракав на елементите од елек 3-12Y Свеж
Среќна цреша Деца зимска качулка елек поделена со камуфлажа за реверзибилна ракав на елементите од елек 3-12Y

Памук Ајдердаун Увезени Затворање на патент Само миење на рацете Топло ветерница : Термичко топло и вет�

DEN 479.84
Marmotенска женска Wm's Jena јакна Свеж
Marmotенска женска Wm's Jena јакна

100% полиестер Увезени Затворање на патент Само миење на рацете Останете топло без да се чувствувате мере

DEN 1696.00
Колумбија NCAA MENS CLG Flanker III руно јакна Свеж
Колумбија NCAA MENS CLG Flanker III руно јакна

100% полиестер Увезени Мека ткаенина : Оваа јакна од Стин Стивенс Колумбија, Стивенс, Цел 2,0 руно, е направе

DEN 3.00
Падот на палтото за мажи, масти со долги ракави, основен одмор зима плус големина густа маичка топло дуксери4 Свеж
Падот на палтото за мажи, масти со долги ракави, основен одмор зима плус големина густа маичка топло дуксери4

Повлечете го затворањето Стандарден превоз : 1218 дена Ако не сте сигурни за големината, ве молиме порачај

DEN 742.24