Прв ден на училишна креда од 12 х 16 инчи двострана назад на училишен знак за деца девојчиња момчиња еднорог виножито од еднорог, еднорочно дрвена табла 1 -ви ден од пр?

Прв ден на училишна креда од 12 х 16 инчи двострана назад на училишен знак за деца девојчиња момчиња еднорог виножито од еднорог,

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Тематски виножито и еднорог : Нашиот прв ден од училишната табла за креда е дизајниран со елементи со теми од еднорог и виножито, прилично пријатни и привлечни за децата, живописни бои и слатки обрасци можат да додадат забава на активности. Двојна еднострана црна табла : Таблата со креда е двострана, имено со две страни за првиот и последниот ден, така што не треба да најдете две одделни табли за прв и последен ден, заштедувајќи го вашето време. Карактеристики : Едноставен за употреба : Blackboard е изработена од квалитетен дрвен материјал, мазно пишување, лесно за бришење, може да се користи повторно. Лесно за пишување и бришење : таблата е изработена од квалитетен дрвен материјал, мазно пишување, лесно за бришење, може да се користи повторно; Се препорачува да користите обична креда, по секоја употреба, можете лесно да го избришете текстот со влажна хартиена крпа или влажна крпа. Идеална сегашност : Одборот со тематски теми од еднорог и виножито е погодна за вас да ги испраќате до вашето семејство, пријатели, колеги, соседи и други кои имаат деца кои само оделе во градинка или основно училиште. Спецификации : Материјал : Дрвена боја : Црна големина : Како што е прикажано, пакетот вклучува : 1 x Белешки за табла : Рачно мерење, ве молиме, оставете мали грешки на големината. Бојата може да постои мала разлика како резултат на различните прикази на екранот. Симпатична појава : Симпатичниот и шарен стил на црната табла може да го привлече вниманието на децата и да го стимулира нивниот интерес; Да се ​​пополнат децата да ги пополнат информациите ги охрабрува да размислуваат и да ја изразат, да ја истражуваат нивната креативност и да се ентузијасти за училишниот живот. Лесно за пишување и бришење : таблата е изработена од квалитетен дрвен материјал, мазно пишување, лесно за бришење, може да се користи повторно; Се препорачува да користите обична креда, по секоја употреба, можете лесно да го избришете текстот со влажна хартиена крпа или влажна крпа.Симпатична појава : Симпатичниот и шарен стил на црната табла може да го привлече вниманието на децата и да го стимулира нивниот интерес; Да се ​​пополнат децата да ги пополнат информациите ги охрабрува да размислуваат и да ја изразат, да ја истражуваат нивната креативност и да се ентузијасти за училишниот живот. Идеална сегашност : Одборот со тематски теми од еднорог и виножито е погодна за вас да ги испраќате до вашето семејство, пријатели, колеги, соседи и други кои имаат деца кои само оделе во градинка или основно училиште. Атрактивни за децата : Нашиот прв ден од таблата со училишни креда е дизајниран со елементи со теми од еднорог и виножито, прилично пријатни и привлечни за децата, живописни бои и слатки обрасци можат да додадат забава на активности. Се препорачува да користите обична креда, по секоја употреба, можете лесно да го избришете текстот со влажна хартиена крпа или влажна крпа. Тематски виножито и еднорог : Нашиот прв ден од училишната табла за креда е дизајниран со елементи со теми од еднорог и виножито, прилично пријатни и привлечни за децата, живописни бои и слатки обрасци можат да додадат забава на активности.

Избор на клиенти

10 сетови мини креда со дрвена рамка правоаголник табла за украси за забава за роденденски роденден Свеж
10 сетови мини креда со дрвена рамка правоаголник табла за украси за забава за роденденски роденден

Употреба : Можете да напишете пораки, белешки, молитви, број на табела, име на гости, име на храна, цени на

DEN 2.00
Американски металкрафт TBabla7 табела на табелата со табела, 4-1/8 ч Свеж
Американски металкрафт TBabla7 табела на табелата со табела, 4-1/8 ч

Производите се најатрактивни и издржливи наоколу Кина дизајниран производ Лесен за користење...

DEN 466.56
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова Свеж
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова

Слободен знак на табла со пурпурна рамка од дрво Се одликува со избришана табла со креда од секоја стран

DEN 271.84
Didiseaon 1pc Божиќна пораки табла Детски накит де мини украси Мал chalkboard sign tabletop Порака табла за пораки на табла Свеж
Didiseaon 1pc Божиќна пораки табла Детски накит де мини украси Мал chalkboard sign tabletop Порака табла за пораки на табла

Topper на биро вашиот дом ќе има нов изглед Исто така, ќе имате добро расположение, а исто така е и реквизит �

DEN 1.67
Избрани налепници за етикета на креда, цврста граница, 5-пакет Свеж
Избрани налепници за етикета на креда, цврста граница, 5-пакет

Заградата на таблата со цврста граница Големината се движи од 4,5 "до 2" должина Се состојат од 5 етикети...

DEN 1.33
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена Свеж
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена

Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 "x17" 4 / pkg црна празно Висина на пакетот на производот : 0.01 "...

DEN 3.00