Папка со датотеки во боја на смајд, табулаторот 1/3, со големина на буквата, разновидни бои за тон на накит, 100 по кутија

Папка со датотеки во боја на смајд, табулаторот 1/3, со големина на буквата, разновидни бои за тон на накит, 100 по кутија

DEN 499.04

Свеж

Достапно.

Исправете ги вашите датотеки и чувајте ги документите организирани со овие папки со големина на датотеки со големина на табулаторот со јазиче (11-5/8 "W x 9-1/2", целокупно, 9 "h тело) дизајнирано за вашата големина на буквата Потребни потреби. Сè што има свое место со оваа кутија од 100 разновидни папки во боја, постигнати за експанзија од 3/4 "и дизајнирано за поднесување на десктоп и фиоки, помагајќи ви да ја одржувате канцеларијата стилски организирана. 11 точки Цврст залиха на хартија во разновидни бои ги штити важните трудови додека го олеснува пронаоѓањето на она што ви треба на прв поглед, или заменете ги искинатите датотеки во вашиот кабинет со свежи папки. Организирајте ги вашите датотеки по боја за да го забрзате времето за поднесување и пребарување со ова практично решение, совршено за сметки, рецепти, проекти, кореспонденција, записи за возила, информации за клиентот и многу повеќе. Гордо направени во САД, овие обоени папки со датотеки со јазичиња содржат 10% рециклирана содржина, 10% пост-потрошувачки материјал и се SFI извори сертифицирани; Достапно во дополнителни бои. Поднесувањето не треба да се чувствува како скучна работа. Донесете боја на вашиот систем за пополнување и забрзајте го времето за пополнување и пребарување со обоени папки на датотеки на Smead - совршено решение за секојдневно поднесување, така што е лесно да го пронајдете она што ви треба кога ви треба. Код на боја Вашите датотеки за брзо лоцирање на поднесување на одделенија, водете сметка за важни датотеки и одржување на приватноста на документот. Искористете ги максимумот на вашите датотеки со шарени папки за датотеки. Подобрете го вашиот личен работен простор со привлечни бои што прават поднесување пријатно искуство. Вашите шарени датотеки се лесни за забележување низ собата. Администраторот само што стана полесно и многу повеќе стилски. Документите се лесни за наоѓање кога ги класифицирате со систем на бои во вашата канцеларија или дом. Поклопете ја вашата канцелариска шема со координирани датотеки во боја. Стандардните 1/3-исечени јазичиња во разновидни позиции продолжуваат да се спуштаат, додека додавате шарена нарачка на вашата работна маса или поднесување на фиоки. Овие шарени папки со датотеки се гордо произведени во САД, поддржувајќи ги американските работни места и економијата.

Избор на клиенти

Намачкајте Ја Папката Со Датотеки во боја, 1/3-Исечете Јазиче, Големина На Буква, Чај, 100 По Кутија Свеж
Намачкајте Ја Папката Со Датотеки во боја, 1/3-Исечете Јазиче, Големина На Буква, Чај, 100 По Кутија

Исправете ги вашите датотеки и чувајте ги документите организирани со овие папки со датотеки со големи�

DEN 2.00
Леопард Печати Датотека Папка Документ Торба Со Големина А4 Преносни Поднесување Организатор Торбичка Свеж
Леопард Печати Датотека Папка Документ Торба Со Големина А4 Преносни Поднесување Организатор Торбичка

Пп Произведено во САД Или Увезено Материјал : издржливата папка е изработена од висококвалитетен ПП, ко�

DEN 303.84
РАПЕСКО 0711 А4 Цврст Паричник/Кутија Датотека-Јасен Транспарентен - 40 мм Капацитет За Складирање Свеж
РАПЕСКО 0711 А4 Цврст Паричник/Кутија Датотека-Јасен Транспарентен - 40 мм Капацитет За Складирање

Гаранцијата на производителот не може да се примени Голем капацитет од 40 мм за складирање до 400 страници

DEN 178.56
Глобус-Вајс Папки GLW61542 Свеж
Глобус-Вајс Папки GLW61542

Продадени како 25 / Кутија Изграден за ракување со големи датотеки и зафатени канцеларии Тешка категориј

DEN 0.67
Смед 12810 Папки Со Датотеки Директно Сечење Засилено Горно Јазиче Буква Бело 100/Кутија Свеж
Смед 12810 Папки Со Датотеки Директно Сечење Засилено Горно Јазиче Буква Бело 100/Кутија

Продадени како 100 / Кутија Користете боја за категоризирање Постигна за 3 / 4 " проширување Овој производ е

DEN 229.44
Eoout 30 парчиња Обоени Папки Со Датотеки, 9 x 11.6 Пластични Папки Со Датотеки, 3 Јазичиња Поли Папка, 6 Бои Со Етикети Од Свеж
Папки За Прицврстување на Пендафлекс, Големина На Буква, Жолта, 2 Експанзија, 1/3 Сече, 25/БХ Свеж
Папки За Прицврстување на Пендафлекс, Големина На Буква, Жолта, 2 Експанзија, 1/3 Сече, 25/БХ

Папките за престабла се спротивставуваат на тешка употреба 2 "тивек проширувањето на' рбетот го зголему�

DEN 1.33
Полица Датотека На Држење Свеж
Полица Датотека На Држење

Дали вашата полица за книги е хаос? Дали имате толку многу игри што станаа опасност? Дали вашата зандана

DEN 3.33
Папка Со Црвена Датотека Тру, 3-Таб, Големина На Буква, Манила, 36/Картон Свеж
Папка Со Црвена Датотека Тру, 3-Таб, Големина На Буква, Манила, 36/Картон

Продадени како 36 / Картон Доаѓа во боја на манила и изработена од поли пластика за дополнителна издржлив

DEN 912.00
Пендафлекс 15213нав Папки Со Датотеки Во Боја, 1/3 Сечење, Големина На Букви, Морнарица, 100/Кутија Свеж
Пендафлекс 15213нав Папки Со Датотеки Во Боја, 1/3 Сечење, Големина На Букви, Морнарица, 100/Кутија

Продадени како 100 / Кутија Двобојната боја се менува за да се удвои бројот на достапни бои Различни светл

DEN 1.67
Стејплс Папка Со Датотеки, Директно Намалување На Јазичето, Големина На Букви, Црвено, 200/Картон Свеж
Стејплс Папка Со Датотеки, Директно Намалување На Јазичето, Големина На Букви, Црвено, 200/Картон

Продадени како 200 / Картон Доаѓа во црвено и изработено од хартиена залиха; 10,5 пт дебелина на акциите...

DEN 494.88
Смед 21538 Рециклирани Папки Еден Инч Експанзија 1/3 Врвот Јазиче Писмо Светло Црвено 25/Кутија Свеж
Смед 21538 Рециклирани Папки Еден Инч Експанзија 1/3 Врвот Јазиче Писмо Светло Црвено 25/Кутија

Продадени како 25 / Кутија Tyvek хармоникаpleat gusst се проширува за да се одржи 1 "или 2" на документација...

DEN 827.04