780MC-100-1445 FOCUSEBLABLE 780NM 5MW IR IN INFRARED диода ласерски вкрстен модул 14.5x45mm 5V DC со адаптер за приклучок во САД и HeatSink

780MC-100-1445 FOCUSEBLABLE 780NM 5MW IR IN INFRARED диода ласерски вкрстен модул 14.5x45mm 5V DC со адаптер за приклучок во

DEN 416.64

Свеж

Достапно.

Features : 1.Size : 14.5x45mm 2. LD power : 100mw Laser module Output Power : 70-80m W 3.Wavelength : 780nm 4.Operation Voltage : DC=5 V 5.Current : 110m A 6.Duty cycle : 45 seconds on, 15 секунди надвор од 7.lens : k9 стакло 8.laser форма : Крст 9.Фокурбилен : Да Детали : 1. Модулите се тестираат и излезната моќност се мери со ласерски мерач на моќност пред да се испрати. Но, целосната моќност на ласерскиот модул е ​​помеѓу 70-80 MW. Бидејќи излезната моќност на ласерскиот модул има губење на електрична енергија да ги заобиколи леќите за коламирање и кога ќе ја измерите излезната моќност, ве молиме фокусирајте се на најмалата точка за да го искористат неговиот вистински излез. 3.Тоа е ласер, ласерската светлина не може да се види со човечки голи очи со само користење на DDC/инфрацрвена камера да го добијат тоа. Купери кои купуваат IR ласери, ве молиме проверете дали го знаете тоа. Бидејќи е IR близу црвено, има црвена бомба. И тоа е нормално. Црвена бомба значи слаба црвена боја ако IR ласерот е близу црвено-блиско до

Избор на клиенти

Универзален стопер, 6 in. H, чиста/црвена/сива Свеж
Универзален стопер, 6 in. H, чиста/црвена/сива

Цена за : Секое работно време / 64 "Ширина : 47 / 8" Карактеристики : Поликарбонатна обвивка со црвен прозорец

DEN 612.80
Индустриски сини ласери 445nm 447nm 450nm 50mw dot диоди модул w/возач надвор и ttl & fan ладење Свеж
Индустриски сини ласери 445nm 447nm 450nm 50mw dot диоди модул w/возач надвор и ttl & fan ладење

Бранова должина 450nm Работен напон 12 V Точка на ласерска форма Карактеристики : Излезна моќност 50 MW бранов

DEN 720.00
G-2 Колимација стаклени леќи 405Nm/445Nm/515nm ласерски леќи со капаче со капа Свеж
G-2 Колимација стаклени леќи 405Nm/445Nm/515nm ласерски леќи со капаче со капа

Предниот фокус : 4.02мм Назад Фокус : 4,8мм Транспарентност : 98% Голи леќи во внатрешноста на 6,33 мм (дијамета�

DEN 3.33
Модул за ласерски сензори за ласерски сензори на Alinan 4PCS, модул за ласерски приемник на цевки со 4PCS KY-008 650NM Модул Свеж
Прилагоден ласерски модул 445/450nm 100MW сина диода ласер W/5V адаптер Свеж
Прилагоден ласерски модул 445/450nm 100MW сина диода ласер W/5V адаптер

Димензии : φ22 x 90мм Излезна бранова должина : 445450nm Излезна моќност : 100 MW Структурни карактеристики : Ласер

DEN 1141.76
3in1 точка линија Cross 405nm 5MW Виолето-сина база на ласерски диоди модул + 12мм прилагоден држач за греење Свеж
3in1 точка линија Cross 405nm 5MW Виолето-сина база на ласерски диоди модул + 12мм прилагоден држач за греење

Фокусирано : Да Ласерска форма : точка на крстот 405 Nm Виолетова / виолетова ласерска модул е ​​повеќе зат

DEN 3.00
3-4.2V 650NM 200MW црвен ласерски точки модул 12x64mm w/ кабел и согорување на натпревари Свеж
3-4.2V 650NM 200MW црвен ласерски точки модул 12x64mm w/ кабел и согорување на натпревари

Бранова должина : 650nm Енергија : 190 ~ 210 MW Почеток на напон : 34.2 V Големина : 12x64mm Работна струја : 330m A Бранова �

DEN 473.60
MSSOOMM 38.1mm Molybdenum ласерски рефлексија огледала за машина за граверот за сечење на ласерски CO2, DIA 1 PCS DIA. 38.1mm Свеж
MSSOOMM 38.1mm Molybdenum ласерски рефлексија огледала за машина за граверот за сечење на ласерски CO2, DIA 1 PCS DIA. 38.1mm

Материјал : молибден; Дијаметар : 38,1мм; Дебелина : 6мм 1 компјутери MO огледало Применлива ласерска моќност

DEN 983.36
Нова 50MW 980NM до 18 5,6мм инфрацрвена IR ласерска диода со PD HLD980050N4T Свеж
Нова 50MW 980NM до 18 5,6мм инфрацрвена IR ласерска диода со PD HLD980050N4T

5,6мм 50 MW 980nm 5,6мм 50 MW 980nm 5,6 mm 50 MW 980 NM инфрацрвена IR ласер / лазер диода до 18 модел 980 D505.6 излезна моќност 50 MW б�

DEN 2.00
Златно ладење Heatsink 20x27x50mm со прилагодлив држач/монтирање за модул за ласерски диоди од 12мм Свеж
Златно ладење Heatsink 20x27x50mm со прилагодлив држач/монтирање за модул за ласерски диоди од 12мм

За ласерски модул од 12мм Димензии 20 27 50мм Ние ќе го испратиме во рок од 2 работни дена, може да трае 712 ден

DEN 2.67
5VDC 100MW 650NM 658NM Црвен ласерски диоди линија модул MRAD 90 MRAD Свеж
5VDC 100MW 650NM 658NM Црвен ласерски диоди линија модул MRAD 90 MRAD

Модел 405 MD20012 VTTLBL излезна моќност 200 W бранова должина 450nm Работен напон 12 V DC TTL 020 KHz ДОТ ЛАСЕР Метални мета�

DEN 3.00
Индустриски/лабораториски ласери 3V 532Nm 30MW Зелен ласерски диод ДОТ модул w/пролет Свеж
Индустриски/лабораториски ласери 3V 532Nm 30MW Зелен ласерски диод ДОТ модул w/пролет

Излезна моќност 30 MW Бранова должина 532 nm Работен напон 3 V Димензии ¢ 12 mmx50mm (вклучувајќи PCB) Должен циклус

DEN 1.67
ZHJBD F-THETA LENS FIELD LENS 1064NM 70X70-300X300MM F100-420NM 1064NM Делови за обележување на машини за обележување на оптички Свеж
ZHJBD F-THETA LENS FIELD LENS 1064NM 70X70-300X300MM F100-420NM 1064NM Делови за обележување на машини за обележување на оптички

Фокусна должина 210мм; нишка : M85 Дизајн на бранова должина 1064nm Најдобрите оптички материјали во светот То

DEN 1.67
Квартон ласерски модул VLM-635-27 LPT-10 генератор на црвена ласерска линија Свеж
Квартон ласерски модул VLM-635-27 LPT-10 генератор на црвена ласерска линија

Висока точност со црвена права линија, за индустриско израмнување на висока прецизност, усогласување, п

DEN 984.00
405Nm ласерски диоди модул Blue Lazer Module Violet Purple Laser 5MW DOT 14x45mm Свеж
405Nm ласерски диоди модул Blue Lazer Module Violet Purple Laser 5MW DOT 14x45mm

Индустриски фокус виолетова виолетова сина точка ласерска диода модул Економична економска точка ласе

DEN 191.84
DTOL 10PCS 5V 650NM 5MW црвена точка ласерска глава црвена ласерска диода ласерска цевка со олово на надворешниот дијаметар Свеж
Опекс влакна ласерски леќи 300 x 300mm Fiber F-Theta леќи за скенирање на леќи M85 Thread Field Field Lens Lens Blave должина Свеж
Опекс влакна ласерски леќи 300 x 300mm Fiber F-Theta леќи за скенирање на леќи M85 Thread Field Field Lens Lens Blave должина

Поле за скенирање : 300мм*300мм ласерски влакна Fтета леќи Бесплатна испорака од TNT / UPS / DHL Белешка : Ве молим�

DEN 3.33
2PCS 12V ласерско коло за возач на возачот чекор-надолу Константна струја широк напон 6-14V влез/макс 2а за 658/660Nm Црвен Свеж
2pcs/lot 6x10mm мини инфрацрвен ласерски точки модул 980nm 50mw IR диода ласерска цевка Свеж
2pcs/lot 6x10mm мини инфрацрвен ласерски точки модул 980nm 50mw IR диода ласерска цевка

Бранова должина : 980nm Одделение за моќ на учениците : 50 милиони Оперативен напон : DC1.52.2 V Димензии : 6 x 10мм...

DEN 3.33
5 парчиња 400-600nm обложено оптички стакло водоотпорен леќа за изолирање на прашина 10мм Свеж
5 парчиња 400-600nm обложено оптички стакло водоотпорен леќа за изолирање на прашина 10мм

Материјал : стакло, обложен 400600nm AR филм Димензии Дијаметар : 10 мм Дебелина : 2мм Ласерска компонента...

DEN 1.33
LIGHTS88 Ласерски модул 650Nm Црвен индустриски ласер 5MW ласерски диоди Свеж
LIGHTS88 Ласерски модул 650Nm Црвен индустриски ласер 5MW ласерски диоди

Ласерски модул со црвена точка 650nm 5 MW модул Индустриски ласерски модул DIY црвен ласерски модул Модул за �

DEN 1.00
30º стаклена ласерска линија леќи 8мм / светло пренесување 90% Свеж
30º стаклена ласерска линија леќи 8мм / светло пренесување 90%

Големина : 8мм x 2,2мм Тип : линија Материјал : ПММА стакло Апликација : Ласер со целосна бранова должина, цр�

DEN 1579.20
MSSOOMM 38.1mm Силиконски ласерски рефлексија ретровизори за машина за граверот за сечење на ласерски CO2, 1 парчиња DIA. 38.1mm Свеж
Фокусиран 16x50mm 9мм куќиште/ случај за ласерски диоди модул w/ 650nm црвено стакло леќи Свеж
Фокусиран 16x50mm 9мм куќиште/ случај за ласерски диоди модул w/ 650nm црвено стакло леќи

Димензија : 16x50мм Соодветна бранова должина : 630nm680nm Материјал : Метал Ласерска компонента Димензија : 16x50�

DEN 0.67
1235 FOCUSING 3VDC-5VDC 850NM 7MW 5MW-10MW INFRARED IR LASER DOT DIODE MODULE Свеж
1235 FOCUSING 3VDC-5VDC 850NM 7MW 5MW-10MW INFRARED IR LASER DOT DIODE MODULE

850nm ласер Нов инфрацрвен 850nm 7 MW ласерски точки диод модул Овој ласерски модул 850 Nm со вграден возач е инду

DEN 296.00
5,6мм до56 OSRAM 445NM 450NM Сина ласерска диода LD PLT5 450B 80MW Свеж
5,6мм до56 OSRAM 445NM 450NM Сина ласерска диода LD PLT5 450B 80MW

Сина ласерска диода висок квалитет широко користено во ласерско подрачје Сина ласерска диода...

DEN 270.08