Хенкелс Изјава Брич-Остар 8-инчен леб Нож, Торта Нож, германски Инженеринг Информирани од страна на 100+ години На Мајсторство &засилувач; Изјава Брич-Остар 8-инчен Гот

Хенкелс Изјава Брич-Остар 8-инчен леб Нож, Торта Нож, германски Инженеринг Информирани од страна на 100+ години На Мајсторство

-50 %

DEN 832.00

Свеж

Достапно.

Производ 1 : Изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик. Производ 1 : едноделна прецизна конструкција на сечилото обезбедува издржливост. Производ 1 : Професионалното сечило завршено со Сатен може да се пофали со прецизно сечење и е ситно усовршено за долготрајна острина. Производ 1 : лесниот целосен дизајн на танг дава максимална маневрирање. Производ 2 : УЛТРА-ОСТАР НОЖ : Супериорна острина на професионално ниво што обезбедува прецизно сечење. Производ 2 : ПОСЛЕДНИОТ НОЖ ШТО НЕКОГАШ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО КУПИТЕ : германски Инженерски Нож Информиран од над 100 Години Маестрално Изработка на Ножеви. Ножевите на хенкелс се изградени да траат. Производ 2 : СЕЧЕЊЕ без НАПОР : Уживајте во лесна подготовка за оброци и парчиња тенки на хартија со минимален напор со овој лесен, лесен за употреба нож. Производ 2 : БРЗО ЧИСТЕЊЕ : чистење Без врева, во машина за миење садови или рачно. Дамка и ' рѓа-слободен сечилото. УЛТРА ОСТРИ СЕЧИЛА : Супериорна острина на професионално ниво што обезбедува прецизно сечење. Изјава На Хенкелс брич-остар 8-инчен нож За Леб, нож За Торта, германски Инженер Информиран од 100+ Години Мајсторство Меѓународната Изјава На Хенкелс 8" леб нож рачно парчиња леб со леснотија. Уживајте во уредни парчиња кисело тесто и коцки Чабата благодарение на агресивно долгите огради на сечилото. Силното, назабено сечило без напор ги пресекува тврдите кори од леб. Изработена од издржлив, висококвалитетен нерѓосувачки челик, Едноделната конструкција на Сечилото со Печат На Изјавата е полесна од фалсификуваните ножеви. Заедно со целосниот танг, ова поттикнува максимална маневрирање. Традиционалните рачки со тројно занитвам се закривени за удобност и рамнотежа, додека крајната капа од не ' рѓосувачки челик додаваesетска привлечност на вашиот блок дисплеј. Секој пат кога ќе готвите, ќе сакате да посегнете по овој корисен сет за ножеви. Хенкелс Интернешнл прави основни кујнски алатки што му се потребни на секој домашен готвач. Од ножеви за стек до шпатули, секој производ може да се пофали со висок квалитет со исклучителна вредност. Создаден во 1895 Година Од Цвилинг Ј. А. Хенкелс, овој бренд управуван од вредност ја гарантира истата издржливост, дизајн и леснотија на користење по кои е позната глобалната компанија. Опремување на вашата кујна со експертиза Со Хенкелс Интернационал.Изјава на Хенкелс брич-остар 8-инчен Готвачки Нож, германски Инженер Информиран од 100 + Години Мајсторство Изјавата 8 - инчен готвачки нож е совршен за сите кујнски задачи. Критикувајте кромид, јаболка на коцки, исечете свинско филе и исечкајте компири самоуверено и без напор со ова разноврсно сечило. Изработена од издржлив, висококвалитетен нерѓосувачки челик, Едноделната конструкција на Сечилото со Печат На Изјавата е полесна од фалсификуваните ножеви. Заедно со целосниот танг, ова поттикнува максимална маневрирање. Традиционалната рачка со тројно занитвам е закривена за удобност и рамнотежа, додека крајната капа од нерѓосувачки челик додаваesетска привлечност.

Избор на клиенти

Хуск Готвач Назабен Нож За Леб За Домашен Пакет Леб Со Јапонски Кујнски Нож Со Висок Јаглероден Челик Свеж
Хуск Готвач Назабен Нож За Леб За Домашен Пакет Леб Со Јапонски Кујнски Нож Со Висок Јаглероден Челик

●Уметничко дело●Нашите ножеви за готвачи Хуск се мешање на традиционалната изработка со модерни техн�

DEN 2.33
Сузана од ханс хансен дански Сребрен Леб нож 7 1/2 HH Ws Оригинал Свеж
Сузана од ханс хансен дански Сребрен Леб нож 7 1/2 HH Ws Оригинал

Тип : Нож Состав : Стерлинг Сребро Шема : Сузан Бренд : Ханс Хансен Ханс Хансен Сузана од ханс хансен данск

DEN 843.20
Тејлор Око сведок 6-инчен Kitchenономски Кујнски Нож, 1-Брои Свеж
Тејлор Око сведок 6-инчен Kitchenономски Кујнски Нож, 1-Брои

6Инчен нож Убаво дизајнирани ergономски рачки, квалитет дефиниран со удобност и функција Високо јаглерод

DEN 2.00