Witproton едниот крај навој, едниот крајно прецизен прецизен линеарно вратило со роднини станови или вкрстена дупчат дупка 20mmx277mm

Witproton едниот крај навој, едниот крајно прецизен прецизен линеарно вратило со роднини станови или вкрстена дупчат дупка 20mmx277mm

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Кога вратилото на водичот е изработено од суровини, се спроведува површинскиот третман, а потоа се спроведува обработката на сечење. Површинскиот третман нема да се спроведе повторно. На површината за сечење не постои тврда хром, така што крајното лице ќе 'рѓа. Водечкото вратило и линеарното лежиште се врзани за контакт со точката, се вклопуваат низ структурата на циркулирачката челична топка. Поради точката на контакт и не -мешање, нормално е да се има празнина помеѓу вратилото и лежиштето и нема да влијае на употребата. Употребата на оваа структура во голема мерка го намалува отпорот на триење и го подобрува животниот век на работното парче. -Линеарни топка за топка : Возете го работното парче за да трчате на вратилото на водичот низ структурата на циркулацијата на челичните топка. -Shaft Поддржува : Поддржете ја и поправете ја вратилото на водичот, ефикасно прилагодете го меѓуоскиното растојание и подобрување на стабилноста на опремата. -СТОПЕР БЛОК : Играјте ограничувачка улога, што се користи за прилагодување на ефективниот удар на механизмот. Одличен материјал : Лежиштето челик со одлична отпорност на абење, еквивалентно на челик отпорен на корозија на висока цврстина, ќе подлежи на третман на калење со висока фреквенција за да се подобри отпорноста на абење и да се одржи оригиналната цврстина. Различни опции : Постојат различни опции за да ги користите во различни околини за употреба. Превенција на 'рѓа : Избран е третман на површина на тврд хром, кој не само што има одлични антирустични перформанси, туку и цврстината на облогата достигнува HV750. Превенција на 'рѓа : Избран е третман на површина на тврд хром, кој не само што има одлични антирустични перформанси, туку и цврстината на облогата достигнува HV750. Долг сервисен живот : Има добра линеарна водечка функција. Дури и движењето со голема брзина на реципроцитет нема да има многу абење. Одличен материјал : Лежиштето челик со одлична отпорност на абење, еквивалентно на челик отпорен на корозија на висока цврстина, ќе подлежи на третман на калење со висока фреквенција за да се подобри отпорноста на абење и да се одржи оригиналната цврстина. Различни опции : Постојат различни опции за да ги користите во различни околини за употреба. Превенција на 'рѓа : Избран е третман на површина на тврд хром, кој не само што има одлични антирустични перформанси, туку и цврстината на облогата достигнува HV750. Превенција на 'рѓа : Избран е третман на површина на тврд хром, кој не само што има одлични антирустични перформанси, туку и цврстината на облогата достигнува HV750. Долг сервисен живот : Има добра линеарна водечка функција. Дури и движењето со голема брзина на реципроцитет нема да има многу абење.

Избор на клиенти

Mizumoto A2114 не'рѓосувачки челик супер долга конзерва, 0,2 инчи, вкупна должина 43,3 инчи (1100 Свеж
Mizumoto A2114 не'рѓосувачки челик супер долга конзерва, 0,2 инчи, вкупна должина 43,3 инчи (1100

Користете за спуштање на мрежата или висините предмети Работно оптоварување (KN) : 0,07; S : 0,5 инчи (12 mm); L2 mm (10

DEN 169.60
Прецизен бренд 18046 - вежба за вежбање, материјал: челик, финиш: полиран, дијаметар: 43/64 “, должина: 3ft, Одделение: W1 Свеж
Труско со долги директно јадро на вратило со дијаметар на вратилото 3/65-2664-91 Свеж
Труско со долги директно јадро на вратило со дијаметар на вратилото 3/65-2664-91

Како една корпорација Јапонија обезбедува услуги само за деловни компании или институции (Б до Б)...

DEN 288.00
Прецизен бренд 1-3/16 Прецизно разменување, должина од 36 Свеж
Прецизен бренд 1-3/16 Прецизно разменување, должина од 36

Димензии на пакетот : 36 LX 1,19 HX 1,19 W (инчи) Тежина на пакет : 11,31 фунти Земја на потекло : Соединетите држави Б

DEN 1143.52
4 1/4 прецизно разменување Свеж
4 1/4 прецизно разменување

Проверете ги нашите центри за монтирање кои работат со овие шахти! Овие шахти со дијаметар од 1 / 4 ”се на�

DEN 860.80
Witproton едниот крај зачекори, едниот крај прецизен прецизен шупливо линеарно вратило 20mmx277mm 1pc Свеж
Witproton едниот крај зачекори, едниот крај прецизен прецизен шупливо линеарно вратило 20mmx277mm 1pc

Кога вратилото на водичот е изработено од суровини, се спроведува површинскиот третман, а потоа се спро�

DEN 606.40
Прецизен бренд 1-1/2 Прецизно разменување, должина од 36 Свеж
Прецизен бренд 1-1/2 Прецизно разменување, должина од 36

Направено од 1095 челик Идеално за употреба со лежишта со топка или ракав Лесно мелените клучеви за спојн�

DEN 1987.36
Witproton еден или двата крај зачекори и навојна прецизна линеарна вратило 20mmx400mm 1pc Свеж
Witproton еден или двата крај зачекори и навојна прецизна линеарна вратило 20mmx400mm 1pc

Кога вратилото на водичот е изработено од суровини, се спроведува површинскиот третман, а потоа се спро�

DEN 2.33