Креации на Hbcy рустикални магнетни wallидни табли

Креации на Hbcy рустикални магнетни wallидни табли

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Нашите таблички се чистат убаво секој пат! Нема потреба од посебни решенија за чистење или абразивни средства за чистење. Користете висококвалитетни маркери за креда на Hbcy за најдобри резултати. Оваа табла за креда е дизајнирана да се користи со течна креда, како и со традиционална креда. Површината на магнетната табла - прикачете слики, белешки и списоци десно на областа за пишување. Нашите рамки за картони се направени со прекрасно цврсто борово дрво. Вклучивме и бесплатен сет на креда и бришач за да започнете. Вклучивме и wallидни сидра, завртки и мини ниво за ваша погодност!. Препорачуваме да користите маркери за креда Hbcy Creations!. Прекрасен дизајн - Оваа класична креда од монтирана од рустикален wallид ќе изгледа одлично во вашиот дом, бизнис или настан. Вклучивме и бесплатен сет на креда и бришач за да започнете. Совршена табла - Нашата табла за креда беше дизајнирана да работи совршено и со маркери на креда и со традиционална креда. Нашата уникатна тема со избодено дрво беше избрана за да донесе модерен, но класичен изглед во вашиот дом, продавница или настан. Површината на магнетната табла - прикачете слики, белешки и списоци десно на областа за пишување. Нашата гаранција за квалитет овде на креациите на Hbcy, вложуваме многу време и напор за дизајнирање и создавање на нашите производи. Двојна насока виси - таблите доаѓаат со вметнат хардвер што виси прицврстен и за вертикална и за хоризонтална употреба.Прекрасен дизајн - Оваа класична креда од монтирана од рустикален wallид ќе изгледа одлично во вашиот дом, бизнис или настан.

Избор на клиенти

VOGTP правоаголник креда изглед со ефект на фонт стил на креда 8 широк магнет за употреба на која било челична површина Свеж
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова Свеж
Знак за приказ на тротоарот 36 x 24 црна креда од двострана рамка од тврдо дрво виолетова

Слободен знак на табла со пурпурна рамка од дрво Се одликува со избришана табла со креда од секоја стран

DEN 271.84
Фрижидер за креда на креда од црна тетратка со солистри. Свеж
Фрижидер за креда на креда од црна тетратка со солистри.

Магнетна табла за фрижидер Може да биде како планер или табла за меморандуми, како што е планер за оброк,

DEN 1.33
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена Свеж
Стартерите за имагинација Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 x17 4/pkg-црно-пена

Реверзибилни пласмати на таблата со креда 12 "x17" 4 / pkg црна празно Висина на пакетот на производот : 0.01 "...

DEN 3.00