CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Пасивно 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Пасивно 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

DIN Rail Mount Passive 2 Channel SPST-NO 30 AMP модул за реле за напојување. Број на дел : MD-D1013 T/12 V. TE T9 AS1 D12-12 30 AMP Реле за напојување. FR-4 стакло со влакна PCB (двоен слој). Висококвалитетен носач за монтирање на железницата DIN, може да поддржува ширина 35мм / 32мм / 15мм железница. DIN Rail Mount Passive 2 Channel SPST-NO 30 AMP модул за реле за напојување. Број на дел : MD-D1013 T/12 V Предметот без упатства за хартија, преземете ја датотеката PDF и пред да ја купите, прочитајте ја датотеката : https : //images-na.ssl-images-/images/i/a1yzdgsnkll.pdf Оваа ставка е собрано и поминал електричен тест. TE T9 AS1 D12-12 30 AMP Реле за напојување. Конектори за блокирање на терминали со висок квалитет (излез е реален блок на терминал со висока моќност 30 AMP). LED индикатор за секој канал за реле. FR-4 стакло со влакна PCB (двоен слој). Корисниците можат флексибилно да го конфигурираат режимот на контролен сигнал според излезот на контролорите. Висококвалитетен носач за монтирање на железницата DIN, може да поддржува ширина 35мм / 32мм / 15мм железница. Големина : 48mm x 87mm x 63mm. Карактеристична реле : Оценето оптоварување (отпорно оптоварување) : 30а на 250 Vac, 20а на 28 VDC. Напон на акција на калем : DC 10 ~ 15 V, препорачано DC 12 V. Акција на калем Тековна : 80m A (секој канал), на DC12 V. Терминален блок Карактеристично : Влезен терминал : Опсег на жица 26-12awg Механички вртежен момент 0,4nm (3,5lb-in.) Лента со должина од 7мм димензии на теренот 5.0мм (.197 ") завртки M2.5 Оценет струја 16 AMP излезен терминал : опсег на жица 26- 10 AWG Механички вртежен момент 0,5nm (4,4lb-in.) Лента со должина од 8мм димензии на теренот 7,62мм (0,3 ") завртки М3 Оценета струја : 30 засилувач.

Избор на клиенти

Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05 Свеж
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05

Цена за : Секое монтирање на приклучокот : ДИН Railелезна струја Оценка : 7А Терминали на штекер : Оценка на �

DEN 3.33
AEXIT 50PCS M4 релеи машко до женска нишка 7+6mm HEX PCB STANDOFT Stand PC таблата за компјутер Свеж
AEXIT 50PCS M4 релеи машко до женска нишка 7+6mm HEX PCB STANDOFT Stand PC таблата за компјутер

Име на производот : Шестоаголник на шестоаголник; Големина на низата : М4 Должина на машката нишка : 6мм / 0,

DEN 2.67
AEXIT 10PCS SOP28 Релеи SSOP28 0,65мм 1,27мм до DIP28 2.54mm PCB PC табла релеи на конверторот на адаптер Свеж
AEXIT 10PCS SOP28 Релеи SSOP28 0,65мм 1,27мм до DIP28 2.54mm PCB PC табла релеи на конверторот на адаптер

Име на производот : SOP28 SSOP28 TSSOP28 Адаптер плоча; пин терен : 0,65мм / 1,27мм, 2,54мм / 0,1 " Фиксна дупка Дија : 1,8мм / 0,08

DEN 106.08
Aexit 50pcs M4 релеи на конец 10мм+6мм најлонски хексадецимален релеј на табла за вселената на табли за PCB Свеж
Aexit 50pcs M4 релеи на конец 10мм+6мм најлонски хексадецимален релеј на табла за вселената на табли за PCB

Име на производот : Шестоаголник на шестоаголник; Големина на низата : М4 Должина на машка нишка : 6мм / 0,24 "

DEN 2.67
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA Свеж
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA

20192020 за Форд Транзит 20202021 За Форд Транзит Поврзете Одговара за овие возила наведени подолу П1 : како да п�

DEN 630.24
Xingyheng 10pcs Еден модул за релејски модул 12V со ниско ниво на активирање на плочата за експанзија на плочата контролиран Свеж
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање Свеж
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање

12v Самозаклучување Реле Модул 12v Самозаклучување Реле Модул Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable СамоЗаклучување Реле Мо�

DEN 3.33
AEXIT 200PCS 4mM релеи Внатрешна дилон најлонска самостојна усогласување LED SPACER PC табли со релеј за поддршка на држачот Свеж
HH54P DC 12V Напон Свеж
HH54P DC 12V Напон

HH54 P DC 12 V напон на калем 14 пинови 4pdt зелена LED електромагнетна реле Развиени земји го проценуваат времето

DEN 3.33
FOFOPE 1SET H3Y-4 ENWER-ON DELAY ROTARY KNOB 1S/5S/10S/30S/60S/3M/5M/10M/30M Време на тајмер за време на тајмер AC 110V 220V Свеж
FOFOPE 1SET H3Y-4 ENWER-ON DELAY ROTARY KNOB 1S/5S/10S/30S/60S/3M/5M/10M/30M Време на тајмер за време на тајмер AC 110V 220V

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза...

DEN 1022.40