Подобрете ја вашата архитектура и фотографија со пејзаж со рачни леќи за навалување за камери без огледала - 50мм F1.6 леќи со целосна рамка

Подобрете ја вашата архитектура и фотографија со пејзаж со рачни леќи за навалување за камери без огледала - 50мм F1.6 леќи

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Подобрено корисничко искуство : 50мм F. 6 за. Mound Mound Tilt Manual Full Frame Lens е дизајниран специјално за да се вклопат камери без огледала, обезбедувајќи подобро корисничко искуство за оние кои претпочитаат рачни леќи за фокусирање. Разновидна контрола на перспективата : Со својот уникатен дизајн на навалување, овој леќа им овозможува на фотографите да го компензираат искривувањето на перспективата, да ја променат длабочината на полето и да омекнат слики по потреба. Супериорна оптика : Овој леќа има шест елементи на оптички дизајн, овозможувајќи корекција на искривување на перспективата и во внатрешната и на надворешната фотографија, како и контролата над длабочината на полето за фотографија на производи. Висококвалитетни слики : Леќи со целосна рамка во SLR со целосна рамка обезбедуваат одличен квалитет на сликата, додека SLR со половина рамка можат да го подобрат квалитетот на сликата и да создадат етеричен стил на фотографија. Подобрено корисничко искуство : 50мм F. 6 за. Mound Mound Tilt Manual Full Frame Lens е дизајниран специјално за да се вклопат камери без огледала, обезбедувајќи подобро корисничко искуство за оние кои претпочитаат рачни леќи за фокусирање. Разновидна контрола на перспективата : Со својот уникатен дизајн на навалување, овој леќа им овозможува на фотографите да го компензираат искривувањето на перспективата, да ја променат длабочината на полето и да омекнат слики по потреба. Супериорна оптика : Овој леќа има шест елементи на оптички дизајн, овозможувајќи корекција на искривување на перспективата и во внатрешната и на надворешната фотографија, како и контролата над длабочината на полето за фотографија на производи. Висококвалитетни слики : Леќи со целосна рамка во SLR со целосна рамка обезбедуваат одличен квалитет на сликата, додека SLR со половина рамка можат да го подобрат квалитетот на сликата и да создадат етеричен стил на фотографија. Воведи : Леќата со целосна рамка од 50мм F1.6 е рачен леќи за навалување дизајнирани специјално за камери без огледала со неговата способност да се навалат и да се навалат, тоа е совршен леќа за архитектура и фотографија на пејзаж, леќите имаат 50мм фокусна должина и f/1,6 максимален отвор, што обезбедува зачудувачка длабочина на ефектот на полето, сеопфатниот дизајн гарантира дека ќе ги добиете најдобрите можни резултати од вашата фотографија ако барате аленс што е совршен за архитектурата и фотографијата со пејзаж, леќите со целосна рамка од 50мм F1.6 се совршени Избор! Спецификации : 1.Димензии : (4,72 × 3,94 × 3,94) "/(12,00 × 10,00 × 10,00) cm (L × W × H) 2. Тежина : 10.41oz/295.000g 1 x леќи за камера 1 x крпа од прашина.

Избор на клиенти

Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели Дигитални л

DEN 1264.00
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина...

DEN 2.00