Xingyheng 10pcs Еден модул за релејски модул 12V со ниско ниво на активирање на плочата за експанзија на плочата контролиран модул за прекинувач за реле за процес на индуст?

Xingyheng 10pcs Еден модул за релејски модул 12V со ниско ниво на активирање на плочата за експанзија на плочата контролиран

DEN 191.84

Свеж

Достапно.

Широк спектар на примена : широко користен во индустриска автоматизација, греење на електрична печка, контрола на осветлување на фази, фотокопири, медицинска опрема, петрохемиска опрема, машини за храна, машини за пакување, машини за текстил, машини за машини за ЦПУ, пластична машинерија, фитнес опрема, забавни капацитети и други области за контрола на автоматизација. Погодна алатка : Школка на релеи е изработена од пластичен материјал за ретардација на пламен ABS, отпорен на абење, отпорен на висока температура, отпорен на прашина и отпорна на масло. Со индикација за снабдување со електрична енергија и реле, вшмукување и светло, не светло; 3. Внатрешната структура усвојува високо-ефикасна пролетна структура и има висок живот. Главен параметар : модул Оперативен напон : 12 V.и така натаму. Кога има сигнал на крајот на влезот на сигналот, заедничкиот крај и нормалниот почеток ќе бидат вклучени; 5. Пакетот вклучува : Вклучи модул за реле 10 парчиња, може да постави активирање на ниско ниво со скокач, за да ја исполни побарувачката на повеќе апликации за активирање. Овој модул е ​​во согласност со меѓународните стандарди за безбедност и постои изолациски слот помеѓу контролната област и областа на оптоварувањето; 2. Напон на активирање : 0-4 V. Работна температура : -20 ° C ~ +85 ° C Индикатор Светлина : LED инсталација : Големина на фиксација на завртки : 58mm/2. Убава и дарежлива, одлична електрична спроводливост, безбедна и сигурна, долг механички живот. Карактеристики и придобивки : Вовед во производот : 1. Тригер струја : 3ma8.Супер материјал : Направено од високо квалитетна употреба на електричен елемент и компоненти на полупроводници.3 '' × 45mm/1,77 '' × 26mm/1 '' (должина × широка × висина) Тежина : Околу 0,1 KG пакет вклучувајќи : 10 x реле модул Белешка : Предизвикувачот на високо ниво се однесува на режимот на активирање со напон помеѓу терминалот за влез на сигналот и земјата, што може да се разбере како режим на активирање на кратки спојки помеѓу терминалот за влез на сигналот и позитивниот пол на VCC . Висока структурна јачина, отпорност на влијание, силна отпорност на шок, мала струја на возење на влезниот крај може лесно да се интерфејс со компјутерски терминали и разни дигитални програмирани кола. Електрични параметри : модул Оперативен напон : 12 V Статичка струја : 5,5m A Статичка струја : 42 MA8. Постои нормално отворен и нормално затворен контакт; 8.и така натаму. Предизвикувачот на ниско ниво значи дека напонот помеѓу крајот на влезот на сигналот и земјата е активиран од OV, што може да се разбере како активирање на краток спој помеѓу крајот на влезот на сигналот и негативниот пол на GND. Статичка струја : 5,5m A Статичка струја : 42ma. Тригер струја : 3ma. Погодна алатка : Школка на релеи е изработена од пластичен материјал за ретардација на пламен ABS, отпорен на абење, отпорен на висока температура, отпорен на прашина и отпорна на масло. Контрола DC или AC сигнал, може да контролира оптоварување од 220 V AC; 7. Тригер струја : 3ma. Широк спектар на примена : широко користен во индустриска автоматизација, греење на електрична печка, контрола на осветлување на фази, фотокопири, медицинска опрема, петрохемиска опрема, машини за храна, машини за пакување, машини за текстил, машини за машини за ЦПУ, пластична машинерија, фитнес опрема, забавни капацитети и други области за контрола на автоматизација.

Избор на клиенти

Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање Свеж
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање

12v Самозаклучување Реле Модул 12v Самозаклучување Реле Модул Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable СамоЗаклучување Реле Мо�

DEN 3.33
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET Свеж
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 441.60
AEXIT 5PCS 80X80MM Релеи BGA Reball Универзален образец за матрици за релеи за компјутерски табли ATI 216-0728018 Свеж
AEXIT 5PCS 80X80MM Релеи BGA Reball Универзален образец за матрици за релеи за компјутерски табли ATI 216-0728018

Име на производот : BGA Reballing Stencil; Материјал : челик Fit for : ATI 2160728018; Големина : 80 x 80мм Дија за лемење на топка�

DEN 3.33
HH54P DC 12V Напон Свеж
HH54P DC 12V Напон

HH54 P DC 12 V напон на калем 14 пинови 4pdt зелена LED електромагнетна реле Развиени земји го проценуваат времето

DEN 3.33
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета Свеж
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета

PN : 700 DCPT200 Z24 700 DCPT200 Z24 DC Реле со пневматско временско одложување Реле 700 DCPT200 Z24 Серија Б 700ПТ Серија Б 700 DCP200

DEN 1.33
Carlo Gavazzi RN1F23V30 Solid State Relay Soli AFC 230V 30A 10V, прекинат од производителот Свеж
Carlo Gavazzi RN1F23V30 Solid State Relay Soli AFC 230V 30A 10V, прекинат од производителот

Прекинат од производителот Solid State Relay Soli AFC 230 V 30 A 10 V Преоптоварување / реле со цврста состојба...

DEN 1160.00
Релеи AEXIT DC 12V 80A 5 терминали SPDT 1NO 1NC чиста пластична реле за додатоци за возила Свеж
Релеи AEXIT DC 12V 80A 5 терминали SPDT 1NO 1NC чиста пластична реле за додатоци за возила

Име на производот : реле за автомобили; Тип на контакт : SPDT; Пин број : 5 рамен пин Оценета струја : Max.80 A; Оце

DEN 3.33
FOFOPE 1SET H3Y-4 ENWER-ON DELAY ROTARY KNOB 1S/5S/10S/30S/60S/3M/5M/10M/30M Време на тајмер за време на тајмер AC 110V 220V Свеж
FOFOPE 1SET H3Y-4 ENWER-ON DELAY ROTARY KNOB 1S/5S/10S/30S/60S/3M/5M/10M/30M Време на тајмер за време на тајмер AC 110V 220V

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 1022.40
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA Свеж
Cciyu Далечински Клуч Фоб 2019-2020 Одговара За Ford Transit 2.2 L 2020 Одговара За Ford Transit 3.5 L 4 КОПЧИЊА N5F-A08TAA

20192020 за Форд Транзит 20202021 За Форд Транзит Поврзете Одговара за овие возила наведени подолу...

DEN 630.24
Tnisesm/6pcs DC 5V Coil SPDT Pcb Реле 5 Пина Мини Моќ Реле T73-5P-5V-BK Свеж
Tnisesm/6pcs DC 5V Coil SPDT Pcb Реле 5 Пина Мини Моќ Реле T73-5P-5V-BK

Име на производ : Pcb Реле За Напојување; Модел : JQC3 FFSZ Серпентина Напон : DC 5 V; Контакт Рејтингот : 10a 250 VAC / 15 A

DEN 1.00
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби Свеж
AEXIT DC 24V релеи 30A 1NO SPST 4 пинови со приклучок за возило со возило автомобил Дин реле за ламби за ламби

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, ментална Нето тежина : 18g; Содржина на пакет : 1 x Реле за

DEN 2.33
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05 Свеж
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05

Цена за : Секое монтирање на приклучокот : ДИН Railелезна струја Оценка : 7А Терминали на штекер : Оценка на �

DEN 3.33