Божиќни светла, светла на жици на отворено, Божиќни самовили, приклучуваат водоотпорна функција на меморија за тајмер за украси за Божиќни празници

Божиќни светла, светла на жици на отворено, Божиќни самовили, приклучуваат водоотпорна функција на меморија за тајмер за украси

DEN 0.33

Свеж

Достапно.

Боја : Сина. Влезен напон на низа светлина : 29 V. КОНДИЦИЈА НА ЛЕР : 1216 LEDS. Материјал : ПВЦ. Функција на меморија. Функција на тајмер. Боја на кабел : Транспарентно бело. IP44 водоотпорен. Должина на светлината : 98,5ft. Оловен кабел : 9,84ft. Божиќни ледени светла во Маоја 1216 LED 98,5ft, тоа е водоотпорен и ветроупорен и совршен што се користи за декорација на отворено. LED мониста имаат одличен квалитет и долг животен век. Нашата цел е да ги направиме најдобро LED светлата во светот. Добредојдовте да дадете некои предлози. Декорациите за LED светла се одлични за Божиќ, Денот на вineубените, свадби, родендени, забави и празници. Лесно за инсталирање и виси на wallид, завеса, спална соба, дневна соба, скалила, градина, тремот или кое било место во затворено и на отворено, создавајќи совршена атмосфера за вас во секое време. Карактеристики : . IP44 водоотпорен : Сите наши LED ледени Божиќни светла се конструирани со висококвалитетен материјал и се дизајнирани да издржат дожд или топлина, за да можете самоуверено да ги оставите на екранот преку лета и зими. 8 режими на осветлување : комбинација, во бранови, секвенцијални, slo-glo, бркање/блиц, бавно бледнее, треперење/блиц и стабилно вклучено. Функција на тајмер : Дизајнирано со вградени функции на тајмер, можете да поставите тајмер со долго притискање на копчето на приклучокот кога ќе се вклучат зелените светла, самовилите ќе бидат 6 часа и 18 часа одмор на ден. Функција за меморија : Приклучокот има меморија, не треба да ги репрограмирате режимите кога повторно ќе го вклучите.

Color: Blue

Избор на клиенти

Brite Star 7 брои светла на меурчиња, база во форма на дијаманти, чисти светла со сјај Свеж
Brite Star 7 брои светла на меурчиња, база во форма на дијаманти, чисти светла со сјај

УЛ наведени светла Внатрешна или надворешна употреба Поврзете се до 8 комплети Вклучен е 1 осигурувач за

DEN 3.33
Викерман 100 брои светло поставено со бела жица, мини, чаша Свеж
Викерман 100 брои светло поставено со бела жица, мини, чаша

УЛ одобрено за употреба во затворен / отворен простор Светилки за заклучување на ламби за да спречат да �

DEN 351.84
Gaoxun 2 пакет 49ft на отворено светло на жици, RGBW LED светла апликација и далечински управувач, IP66 водоотпорни, паметни Свеж Попустот
Inmkali Fairy Lights Божиќни светла Big & Super Bright 2-Pack LED жичани светла 144 ft 400L со UL Plug во 8 режими Тајмер водоотпорен Свеж Попустот
Inmkali Fairy Lights Божиќни светла Big & Super Bright 2-Pack LED жичани светла 144 ft 400L со UL Plug во 8 режими Тајмер водоотпорен

Стринг светла : 66 ft / 20m 【Автоматско вклучување / исклучување Со 8 режими на осветлување и функција за мем

DEN 271.52
Brite Star 37-835-00 25 брои керамички C7 старомоден светлосен сет, зелена жица, чиста Свеж
Brite Star 37-835-00 25 брои керамички C7 старомоден светлосен сет, зелена жица, чиста

Одлично за употреба на отворено или затворено Вклучени сијалици за замена и осигурувачи Поврзете повеќ

DEN 1.67
Kepabigle пчели светла, 10 -ти светло со низа со лавил со батерија со батерија со сијалица од 30 парчиња Свеж
Kepabigle пчели светла, 10 -ти светло со низа со лавил со батерија со батерија со сијалица од 30 парчиња

Осветлете го вашиот дом на магичен начин! Вашиот избор на ноќна ноќ : Издржлива, безбедна, ниска потрошув

DEN 2.33