Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор лесно се добие : F1. Одличен оптички дизајн и специјална обработка на леќи : Преку одличен оптички дизајн и специјална обработка на леќи, перформансите за квалитет на сликата се појасни и подобри, а деталите можат да бидат јасно видливи, совршено прикажување на перформансите на камерата со висока дефиниција.4 Голем отвор лесно се добие : F1. Ниту премногу деформација, ниту премногу компресија на просторот.4 Голем отвор може лесно да ја добие сонувачката позадина и естетскиот ефект, донесувајќи освежувачки визуелен ефект, а намерно прилагодениот Bokeh исто така може да ги направи луѓето полни со уникатен шарм. Ниту премногу деформација, ниту премногу компресија на просторот.4 може да добие доволно количина на светлина, за да снима точна изложеност, висока дефиниција на работата, обезбедувајќи поголем простор за луѓето во темна околина . Одличен оптички дизајн и специјална обработка на леќи : Преку одличен оптички дизајн и специјална обработка на леќи, перформансите за квалитет на сликата се појасни и подобри, а деталите можат да бидат јасно видливи, совршено прикажувајќи ги перформансите на камерата со висока дефиниција. Силни ефекти за сликање - Објавувачот на отворот и свилениот фокус ги задоволуваат бараните потреби на фотографијата, а моќниот ефект на сликата и совршеното чувство за работа исто така во голема мерка можат да го постигнат задоволството на фотографските ефекти. Ниту премногу деформација, ниту премногу компресија на просторот. Функција : 1.Фотографија на портрет : 50мм / 2. Порамнете ја точката за обележување на монтирањето на леќите со точката за обележување на фузелот и. Покрај тоа, тоа е исто така добра должина на скицата, благослов на голем отвор и повторно го проширува својот простор за создавање. Во спротивно, камерата нема да успее да фотографира. Поставете ја камерата без режим на ослободување на леќи.4 може да добие доволно количина на светлина, за да снима точна изложеност, висока дефиниција на работата, обезбедувајќи поголем простор за луѓето во темна околина .4 Голем отвор може лесно да ја добие сонувачката позадина и естетскиот ефект, донесувајќи освежувачки визуелен ефект и намерно прилагодениот Bokeh исто така може да ги направи луѓето полни со уникатен шарм. Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1. Како да се користи : 1.0in е стандардна должина, а аголот на гледање е исто така погоден за фотографија на портрет. Силни ефекти за сликање - Објавувачот и свиленската јамка на фокусот ги задоволуваат бараните потреби на фотографијата, а моќниот ефект на сликата и совршеното чувство за работа исто така во голема мерка можат да го постигнат задоволството на фотографските ефекти. Силни ефекти за сликање - Објавувачот и свиленската јамка на фокусот ги задоволуваат бараните потреби на фотографијата, а моќниот ефект на сликата и совршеното чувство за работа исто така во голема мерка можат да го постигнат задоволството на фотографските ефекти.

Избор на клиенти

OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR Свеж
Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR

Стрелецот се фокусира на Ленсбаби со користење на истиот генерален принцип што се користи со камера со b

DEN 13555.52
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели Дигитални л

DEN 1264.00
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина...

DEN 2.00
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33