Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Висококвалитетна слика : Користејќи мулти-слојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички структури во 9 групи, вклучително и 3 ЕД леќи, 3 високи леќи за рефракција, 2 асферични леќи и сонометар со висока дефиниција нанометар, што може ефикасно да го компензира аберации и добијте фотографии со висок квалитет. Автоматски фокус : Прецизен месинг бајонет, тивок мотор и електронски фокус на отворот, можете да ја преместите позицијата флексибилно и прецизно и да се фокусирате автоматски и прецизно. Голем отвор : F1.8 Максимална решетка, погодна за портрети, свадби, пејзажи, ноќни сцени, архитектонска фотографија и други потреби за снимање. Z Mount Lens : Специјално дизајниран за Nikon Z Mount Cameras, 24мм, ве молиме потврдете го моделот пред да го купите. Заштита на леќи : Со одвојлив аспиратор, може да ја блокира расфрланата светлина на залутаната светлина, да ги заштити леќите до одреден степен и да го продолжи животниот век на услугата. Спецификација : Тип на ставка : 24мм F1.8 Автоматски леќи : Алуминиум легура + Оптичко стакло : Z Метод на монтирање : Автоматска рамка : целосна должина на рамката : приближно. 24мм / 0,9inmaximum отвор : F1.8minimum отвор : F16 Lens Конфигурација : 11 елементи во 9 групи Број на лопати на отворот : Агол на прегледување : 84 ° Опсег : 0,3М-ЕДИСТ : Ултра лесен внатрешен мотор на системот : + Водич за мотор : : Приближно. 55мм / 2.2incolor : како слики прикажани тежина : приближно. 622 G / 21.9oz Applicable модели : За ZFC Z5 Z50 Z6 Z7 Z6 II Z7 II Camerahow За употреба : 1. Инсталирајте ги леќите : Порамнете го знакот за монтирање на леќите со истиот знак на камерата, а потоа свртете ги леќите во насока на стрелките на часовникот додека не се инсталира на место (за чекорите за инсталирање и отстранување на леќите, погледнете го прирачникот за камера) .2) . Извадете ги леќите : Притиснете и држете го копчето за ослободување на камерата, свртете ги леќите спротивно од стрелките на часовникот додека не запре, а потоа извадете ги леќите, откако ќе ги отстраните леќите, ве молиме поставете го задниот крај на леќите нагоре за да избегнете гребење на леќите и електричните контакти. 3. Покрив на леќи : При отстранување на леќите, капачето за прашина треба да се прикачи. Порамнете го знакот за монтирање на капачето за прашина со знакот за монтирање на леќите и свртете го спротивно од стрелките на часовникот. Кога го отстранувате, свртете го во насока на стрелките на часовникот. Список на пакувања : 1 x леќи1 x аспиратор (инсталиран) капакот на леќите од 2 x (инсталирано) 1 x прирачник за складирање 1 x.

Item Type: 24mm F1.8 Auto  Lens
Material: Aluminum Alloy + Optical Glass
Mount: Z Mount
 Method: Auto 
Frame: Full Frame
 Length: Approx. 24mm / 0.9in
Maximum Aperture: F1.8
Minimum Aperture: F16
Lens Configuration: 11 Elements in 9 Groups
Number of Aperture Blades: 9
Viewing Angle: 84°
 Range: 0.3m-∞
 System: Ultra Lightweight Internal  System
 Motor:   + Guide Screw Type
Magnification: 0.1 Times
Filter Diameter: Approx. 55mm / 2.2in
Color: As Pictures Shown
Weight: Approx. 622g / 21.9oz
Applicable Models: for  Zfc Z5 Z50 Z6 Z7 Z6II Z7II Camera
How to Use:
1. Install the lens:
Align the mounting sign on the lens with the same sign on the camera, then turn the lens clockwise until it is installed in place (for the steps of installing and removing the lens, please refer to the camera manual).:
2. Remove the lens:
Press and hold the release button on the camera, turn the lens counterclockwise until it stops, then remove the lens, after removing the lens, please place the rear end of the lens upward to avoid scratching the lens and electrical contacts.:
3. Lens cover:
When removing the lens, the dust cap needs to be attached. Align the mounting sign on the dust cap with the mounting sign on the lens, and turn it counterclockwise. When removing it, turn it clockwise.:
Package List:
1 x Lens:
1 x Hood (Installed):
2 x Lens Cover (Installed):
1 x Storage Bag:
1 x Manual:

Избор на клиенти

Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина...

DEN 2.00
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели Дигитални л

DEN 1264.00
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00