Обични и уникатни неверојатни шарени пеперутки [Dream Dream] Везено железо Вклучено/шиење лепенка [7,1 x 3,82] направено во САД

Обични и уникатни неверојатни шарени пеперутки [Dream Dream] Везено железо Вклучено/шиење лепенка [7,1 x 3,82] направено во

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Име : Dream Dream (Blackwork). Големина : 7.11x3.82. Шевови : 26746. Користени бои : 4. Прекрасен сон на Dragonfly (црна работа) Прилагодена печ за везови со железо или шијте на можност. Оваа лепенка е направена од најдобрата нишка за вез и памучна основа. Парите со најдобар квалитет можат да купат. Чекорите за пеглање на облеката се наведени подолу : 1. Поставете железо на памук 400 степени, за една минута. 2. Темелно железна област на облеката каде ќе се постави лепенка. 3. Спреј вода лесно на задниот дел. Поставете ја вашата лепенка каде што сакате, ставете го на облека, вез свртен нагоре. 4. Ставете крпа или лесна крпа над лепенка и користејќи бавно кружно движење, притиснете цврсто 30 секунди. 5. Свртете ја облеката однадвор, и пеглајте го задниот дел од лепенката 30 секунди. 6. Оставете да се излади за една минута. Ако може да се подигне работ на лепенка, повторете го чекор.

Избор на клиенти

Пакет од 10 Имајте убав ден за ретро стил на 70 -тите години - везена лепенка за железо Свеж
Пакет од 10 Имајте убав ден за ретро стил на 70 -тите години - везена лепенка за железо

10 пакувања 100% везено висококвалитетно имаат убав ден хипи ретро бухо плевел loveубовна лепенка Железо ил

DEN 111.20
Череп во очила за велосипедисти везени велосипедски лепенка на железо Свеж
Череп во очила за велосипедисти везени велосипедски лепенка на железо

Дел од вентилаторот на културата можете да украсите облека и додатоци со оваа лепенка Декорирање лепе�

DEN 79.84
Screamin 'Eagle јакна елек назад MC Patch [12.0 x 4,0 инчи -железо на шиење на] Свеж
Screamin 'Eagle јакна елек назад MC Patch [12.0 x 4,0 инчи -железо на шиење на]

Висококвалитетно извезено лепенка Топлина запечатена поддршка Ironелезо вклучено или шијте го...

DEN 2.67
Papa Legba Voodoo Veve Canvas Print или Back Patch - готски метал окултен панк скелет Вика Пентаграм Демонски змеј демон злото Свеж
Papa Legba Voodoo Veve Canvas Print или Back Patch - готски метал окултен панк скелет Вика Пентаграм Демонски змеј демон злото

„Вев“ е религиозен симбол што се користи за да претставува „лоа“ (дух) на вердовата вуду Овој вев прет�

DEN 212.96
Камп камп ткаен везена лепенка за поддршка на железо Свеж
Камп камп ткаен везена лепенка за поддршка на железо

Официјално лиценцирани производи од камп 4 компјутери сет на поставки на Patch се карактеризираат со камп

DEN 143.52
Логото на капетанот Марвел пукаше со широко железо со 3 широко железо на лепенка Свеж
Логото на капетанот Марвел пукаше со широко железо со 3 широко железо на лепенка

Сосема ново Логото на капетанот Марвел пукаше во извезено 3 "широко железо на лепенка Мерките за лепенка

DEN 2.67
Кожа врвен среден патриотски орел американски знамиња извезени везени велосипедисти-кафеави-медиум Свеж
Кожа врвен среден патриотски орел американски знамиња извезени везени велосипедисти-кафеави-медиум

Оваа велосипедска лепенка има американски орел со ширење на крилјата и отворена уста, држејќи две амери

DEN 2.67
Одобрение за пиштол 2а 2-ри амандман 1791 лепенка [3,0 x 2,0 инчи -пв гума-„кука“ за прицврстување-g1] Свеж
Одобрение за пиштол 2а 2-ри амандман 1791 лепенка [3,0 x 2,0 инчи -пв гума-„кука“ за прицврстување-g1]

Висококвалитетна ПВЦ гумена лепенка Прицврстувач Јамка не е вклучена Големина : 3,0 x 2,0 инчи Дизајн напра

DEN 191.84
Уукен везови ткаенина К9 УСЛУГИ ДОГ 6x2 инчи извезена воена тактичка лепенка со прицврстувач Свеж
Уукен везови ткаенина К9 УСЛУГИ ДОГ 6x2 инчи извезена воена тактичка лепенка со прицврстувач

Везено лепенка во која има везено сервисно куче Главен материјал : ткаенина со висок степен, издржлива...

DEN 2.00
BO7 Мал декоративен DIY занаетчиски пеперутка розова лента лак за лак, Appx 100 A Pack, Appx 7g Свеж
BO7 Мал декоративен DIY занаетчиски пеперутка розова лента лак за лак, Appx 100 A Pack, Appx 7g

Прекрасни украсни исечоци од лента со пеперутка Големина : APPX 20x20 mm Одлично за модно украсување, уметнос�

DEN 742.40
К-9 Крвен сервис за услуги за кучиња со прицврстувач на брендот Hook & Loop Morale K9 Tactical II Свеж
К-9 Крвен сервис за услуги за кучиња со прицврстувач на брендот Hook & Loop Morale K9 Tactical II

Везена лепенка / зелена маслиново нацрт, верзија на црни и беж бои Приближни мерки 4 инчи широк x 2 1 / 2 инч

DEN 159.84
Болничка посета железо на лепенка медицинска помош Свеж
Болничка посета железо на лепенка медицинска помош

Материјал : железо на апликација, тип : железо Производ : Ironелезо на апликации Состав : извезена Тема : Пос

DEN 2.33
Веном чудовиште суперхерој извезено декоративно лепенка Свеж
Веном чудовиште суперхерој извезено декоративно лепенка

8*со големина со 5 см Прицврстувачи за прицврстувачи на кука и јамка за прицврстување 1 парчиња добро изр�

DEN 155.20
Камелеон Легија Луд Хетер Алис ПВЦ лепенка Свеж
Камелеон Легија Луд Хетер Алис ПВЦ лепенка

Покрај тоа, ние произведуваме ширум светот за компании како што се ХеликонТекс, вооружени сили и услуги

DEN 1.33