Heepdd дигитален рефрактометар на брикс, 0‑32 % BRIX тестер шеќер мерач на џеб рефрактометар за тест за содржина на шеќер

Heepdd дигитален рефрактометар на брикс, 0‑32 % BRIX тестер шеќер мерач на џеб рефрактометар за тест за содржина на шеќер

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Со АТЦ - Функција за компензација на температурата за поддршка, автоматска калибрација, ослободена од влијанието врз животната средина и автоматска елиминација на грешката во мерењето. Точно мерење - Вградено во премиум чип, голема точност за мерење, чувствителна реакција, брза брзина на мерење и долгорочна употреба. HD леќи и дисплеј - опремени со висока пренесување на призма, оптички електронски инструменти со голема точност и резолуција од илјада. Покажување на задното осветлување со висока дефиниција, поддржувајќи три вида на приказ на податоци, јасни и интуитивни и поудобни за употреба. Лесен за употреба - Откако течноста се меша рамномерно, производот треба да се мери. Методот на работа на мерачот за мерење на шеќерот е едноставен и практичен. Апликации - Рефрактометарот на мерачот на Брикс е широко користен во храна, пијалок, утврдување на содржина на овошен шеќер, определување на содржината на шеќер од земјоделски култури и други полиња. Спецификација : Тип на ставка : Brix Meter Refractometermatery : Absgross Тежина : 323g / 11.4ozsize : 12.7x5.8x2.8cm / 5.0x2.3x1.1inme Aring Опсег : БРИКС Содржина : 0.0-32.0%Температура : 10-100 ℃ Решавање на моќност : Содржина на БРИКС : Содржина на БРИКС : Содржина на БРИКС : : 0,5%Температура : 0,1 ℃ Точност : Содржина на Брикс : ± 0,1%Температура : ± 1 ℃ Амбиентална температура : 10-40 ℃ Количина на примерок : 0,3ml Measure Time : 3 Second Spower Supply : 2 парчиња AAA, сува батерија 1,5 V (испорачана без батерија) Список на пакети : 1 x Brix Refractometer1 x Screwdriver1 x Manual2 x STARA1 X Black Box.

Item Type: Brix Meter Refractometer
Material: ABS
Gross Weight: 323g / 11.4oz
Size: 12.7x5.8x2.8cm / 5.0x2.3x1.1in
Measuring Range:
Brix Content: 0.0-32.0%
Temperature: 10-100 ℃
Resolving Power:
Brix Content: 0.5%
Temperature: 0.1 ℃
Accuracy:
Brix Content: ± 0.1%
Temperature: ± 1 ℃
Ambient Temperature: 10-40 ℃
Sample Quantity: 0.3ml
Measurement Time: 3 seconds
Power Supply: 2pcs AAA, dry battery 1.5V (shipped without battery)
Package List:
1 x Brix Refractometer:
1 x Screwdriver:
1 x Manual:
2 x Straw:
1 x Black Box:

Избор на клиенти

Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина Свеж
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина

Опсег на индекс на рефракција (вклучително и) : 1.33301.4048 Точност : ± 0,55 ° C Рајхерт Опсег на индекс на рефрак�

DEN 1.00
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S

Мерење на индексот на рефракција на транспарентни или проucирни течни и цврсти материи Мерење на раство�

DEN 2325.12
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција Свеж
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција

Рамен рефрактометар за џеб за мерење на натриум хлорид со скала од 0 до 10% Рачен компензација на температ

DEN 2.67
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32% Свеж
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32%

Погодно за течноста за ладење базирана на вода Погодно за течноста за ладење базирана на вода...

DEN 3048.48