Генератор Дигитален мултифункционален метар, дигитален дисплеј Ammeter ABS куќиште IP54 Тестер за фреквенција на напон од 85 до 265V

Генератор Дигитален мултифункционален метар, дигитален дисплеј Ammeter ABS куќиште IP54 Тестер за фреквенција на напон од 85

DEN 491.20

Свеж

Достапно.

Мултифункционален : Овој тест модул може да се користи за мерење и прикажување на напон на наизменична струја, фреквенција, струја, моќност, фактор на моќност и кумулативно траење. Исполнете ги вашите потреби. Ниво на заштита на IP54 : Панелот може да постигне IP54 Ниво на заштита по инсталацијата, што е побезбедно за употреба, водоотпорен и изолиран во прав. Може да се користи со мир на умот. Дигитален дисплеј : Овој амперметар има јасен дигитален дисплеј за лесно читање и може да се користи во околини со позадинско осветлување. Ви донесат ново и различно со употреба на чувство. Висока точност : Грешката во тестот на амперметарот е во рамките на 3%, со голема и точна точност на тестот и долг животен век. Неговиот квалитет е загарантиран. АБС материјал : Куќиштето на амперметарот е направено од ABS со голема отпорност на абење и цврстина за долг животен век. Практично за употреба. Мултифункционален : Овој тест модул може да се користи за мерење и прикажување на напон на наизменична струја, фреквенција, струја, моќност, фактор на моќност и кумулативно траење. Исполнете ги вашите потреби. Ниво на заштита на IP54 : Панелот може да постигне IP54 Ниво на заштита по инсталацијата, што е побезбедно за употреба, водоотпорен и изолиран во прав. Може да се користи со мир на умот. Дигитален дисплеј : Овој амперметар има јасен дигитален дисплеј за лесно читање и може да се користи во околини со позадинско осветлување. Ви донесат ново и различно со употреба на чувство. Висока точност : Грешката во тестот на амперметарот е во рамките на 3%, со голема и точна точност на тестот и долг животен век. Неговиот квалитет е загарантиран. АБС материјал : Куќиштето на амперметарот е направено од ABS со голема отпорност на абење и цврстина за долг животен век. Практично за употреба. Спецификација : Тип на ставка : Генератор Дигитален мултифункционален метарматеријал : напон на апспроизвод : 85-265 Vprotection Одделение : IP54 Parameter Display : AC напон V, фреквенција Hz, струја A, Power KW, COS на факторот на моќност, акумулирано работно време H, опсег и точна и точна Accopy Power : Grork ≤ ≤ 3%, во рамките на опсегот. 67 x 67mm / 2.64 x 2.64 INHOW : Инсталиран на машината може да се користи Список на пакети : 1 x генератор Дигитален мултифункционален метар1 x Упатство2 x завртка за инсталација.

Item Type: Generator Digital Multifunction Meter
Material: ABS
Product Voltage: 85-265V
Protection Grade: IP54
Parameter Display: AC voltage V, frequency Hz, current A, power Kw, power factor COS, accumulated working time H, range and accuracy
Power: Error ≤ ±3%, within range.
Power Factor COS: 0-1, error ≤ ±1%.
Cumulative Working Time: 0.0-9999 hours, minimum timekeeping 0.1H.
Installation Opening (W x H): Approx. 67 x 67mm / 2.64 x 2.64in
How to Use:
Installed on the machine can be used:
Package List:
1 x Generator Digital Multifunction Meter:
1 x Instruction:
2 x Installation Screw:

Избор на клиенти

Тестери за сонда за тестирање AEXIT АЛИГАТОР ТЕСТ КЛИП КОНЕКТОР 55мм 30 парчиња напонски тестери со црвена црна боја Свеж
DC Digital Voltmeter, LED PANEL PLEAGE VOLTMETER, со обратна заштита, за мониторирање на волтметарот на домаќинството, 0-100V Свеж
DC Digital Voltmeter, LED PANEL PLEAGE VOLTMETER, со обратна заштита, за мониторирање на волтметарот на домаќинството, 0-100V

Има волтметар со голема точност, мерниот опсег е DC 0100 V 3 цифри LED прикажете го мерењето, големата осветле�

DEN 108.16
ONECM 2PCS MINI DIGITAL VOLTMETER 22MM ROURD AC 12-500V Тестер на напон на напон Монитор за напојување LED индикатор за LED Свеж
ONECM 2PCS MINI DIGITAL VOLTMETER 22MM ROURD AC 12-500V Тестер на напон на напон Монитор за напојување LED индикатор за LED

Извор на осветлување : LED Волт : 12 V500 V Природа на снабдувањето : AC Оценето температура : T90; Lifeивотот на кон�

DEN 259.04
Класа X-Ree Class 1,5 AC 0-300V опсег Аналоген напон на напон на напон на напон, мерач на панел CP-72 (Misuratore DI Voltmetro Свеж
Класа X-Ree Class 1,5 AC 0-300V опсег Аналоген напон на напон на напон на напон, мерач на панел CP-72 (Misuratore DI Voltmetro

Име на производот : аналоген волтметар; модел : CP72; мерење на опсегот на волтметар : AC 0300 V Точност : Класа 1,

DEN 1.67
X-gree AC 0-250V Аналогно Волтметарски напон на напон мерач на мерач Класа 1.5 (Misuratore DI Tensione del Voltmetro Analogico Свеж
X-gree AC 0-250V Аналогно Волтметарски напон на напон мерач на мерач Класа 1.5 (Misuratore DI Tensione del Voltmetro Analogico

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал Нето тежина : 102g; Содржина на пакет : 1 x волтметар

DEN 963.20
6-100V Трајни тркалезни DC Индикатор за мерач на напон LED дисплеј тестер за ламба на волтметар 50 * 30 * 30мм Свеж
6-100V Трајни тркалезни DC Индикатор за мерач на напон LED дисплеј тестер за ламба на волтметар 50 * 30 * 30мм

Висококвалитетен материјал : Индикаторот за дигитален напон усвојува материјал со висок квалитет, кој �

DEN 106.56
Multifunction ftvogue AC Тековен напон на напон, мултифункционален метар квадрат 3-цифрен дисплеј AC напон струја на напон Hertz Свеж
Extech 412355a Калибратор на струја и напон, 110 до 240 VAC Свеж
Extech 412355a Калибратор на струја и напон, 110 до 240 VAC

Тип на производ : Калибратори и детектори на струја / напон Резолуција : V DC : 1 MVMA DC : 0,1 m A Димензии : 4 во W x 2 �

DEN 6338.08
Тестер за напон, 802 Тест за молив со висока точност со молив на електричен напон Пен 48-1000V/12-1000V Свеж
Тестер за напон, 802 Тест за молив со висока точност со молив на електричен напон Пен 48-1000V/12-1000V

Одговорен дизајн : Со индикатор за сигнал со висок и низок напон, сензор за NCV и дизајн на реакција, овој т

DEN 198.40
X-Dree 5 пар двојни двокреветни тестови за тестирање алигатор крокодилни клипови скокач жица 1M 3FT (5 парес de doble Extremo Свеж
Електричен мерач на единечна фаза 2 Wire 4p Din-Rail Digital Electronic KWH метар 220V 20 A 50/60Hz Свеж
Електричен мерач на единечна фаза 2 Wire 4p Din-Rail Digital Electronic KWH метар 220V 20 A 50/60Hz

May Изберете 5+1 LCD цифри дисплеј (99999 Ова нема никаква врска со насоката на струјата на оптоварувањето 【Ст�

DEN 1.00
TWRQA DDS226D-1P M Еднофазен мерач на енергија DIN-Rail 40A 45A 110V 120V 220V 230V 240V 2000 IMP/KWH 50/60Hz Свеж
TWRQA DDS226D-1P M Еднофазен мерач на енергија DIN-Rail 40A 45A 110V 120V 220V 230V 240V 2000 IMP/KWH 50/60Hz

1 Прочитајте, податоци за внесување и поставување на мерачот со RS485 2,35 mm стандардна инсталација на DIN Rail; �

DEN 874.40