Fotabpyti Мерач на алкохол со шеќер, брзи резултати рачен рефрактометар лесен автоматски компензација точен метал 0 до 32 брикс за овошје за пиво вино за производство на

Fotabpyti Мерач на алкохол со шеќер, брзи резултати рачен рефрактометар лесен автоматски компензација точен метал 0 до 32 брикс

DEN 1115.20

Свеж

Достапно.

Компактен и преносен : рачен рефрактометар, лесен за употреба, солиден дизајн, компактна големина, мала тежина, лесна за носење и ажурирање. Метален материјал : Главниот дел од мерачот на Брикс е изработен од премиум алуминиум за удобно чувство и мала тежина, но сепак издржлив. Точно : Минимална вредност на скалата од 0,20%, 0,001 SG, опсег на мерење на концентрација од 0‑32 (шеќер) Брикс, 1.000‑1.130sg (специфична тежина на слад) sg. Удобна рачка : Овој преносен рефрактометар има удобен зафат за рачка за лизгање. Исто така погоден за слабост на пиво и тестирање на алкохол. Ефикасно и удобно : Овој рачен рефрактометар има автоматски компензација на температурата за да ги олесни брзите резултати. Компактен и преносен : рачен рефрактометар, лесен за употреба, солиден дизајн, компактна големина, мала тежина, лесна за носење и ажурирање. Метален материјал : Главниот дел од мерачот на Брикс е изработен од премиум алуминиум за удобно чувство и мала тежина, но сепак издржлив. Точно : Минимална вредност на скалата од 0,20%, 0,001 SG, опсег на мерење на концентрација од 0‑32 (шеќер) Брикс, 1.000‑1.130sg (специфична тежина на слад) sg. Удобна рачка : Овој преносен рефрактометар има удобен зафат за рачка за лизгање. Исто така погоден за слабост на пиво и тестирање на алкохол. Ефикасно и удобно : Овој рачен рефрактометар има автоматски компензација на температурата за да ги олесни брзите резултати. 1. Ефикасно и удобно : Овој рачен рефрактометар има автоматски компензација на температурата за да ги олесни брзите резултати.2. Точна : Минимална вредност на скалата од 0,20%, 0,001sg, опсег на мерење на концентрација од 0‑32 (шеќер) Брикс, 1.000‑1.130sg (специфична тежина на слад) sg.3. Метален материјал : Главниот дел од мерачот на Брикс е изработен од премиум алуминиум за удобно чувство и мала тежина, но сепак издржлив.4. Компактен и преносен : рачен рефрактометар, лесен за употреба, солиден дизајн, компактна големина, мала тежина, лесна за носење и ажурирање.5. Удобна рачка : Овој преносен рефрактометар има удобен зафат за рачка за лизгање. Исто така погоден за слабост на пиво и тестирање на алкохол.СПЕК : Тип на ставка : рачен рефрактометарМатеријал : Опсег на алуминиум за засилување : Брикс : 0-32 (шеќер) SG : 1.000-1.130 SG) Специфична гравитација на слад) Минимална вредност на скалата : 0,20%0.001 SGGROS Тежина : приближно . 218 G/7.7ozpacking список : 1 Xhandheld Refractometomer1 X CLARE1 X Упатство за упатства1 X STARE1 X SCRENKPIVER1 X Пластична кутија.

Избор на клиенти

Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција Свеж
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција

Рамен рефрактометар за џеб за мерење на натриум хлорид со скала од 0 до 10% Рачен компензација на температ

DEN 2.67
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар Свеж
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар

Име : Дигитален рефрактометар Опсег на откривање : 050% Точност за откривање : ± 0,2% Резолуција : 0,1%...

DEN 0.67
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина Свеж
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина

Опсег на индекс на рефракција (вклучително и) : 1.33301.4048 Точност : ± 0,55 ° C Рајхерт Опсег на индекс на рефрак�

DEN 1.00
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S

Мерење на индексот на рефракција на транспарентни или проucирни течни и цврсти материи Мерење на раство�

DEN 2325.12
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32% Свеж
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32%

Погодно за течноста за ладење базирана на вода Погодно за течноста за ладење базирана на вода Брзо изме�

DEN 3048.48