2 пакувања работно капаче со копче и џемпери за жени со долга коса прилагодлива вратоврска за вратоврска чиста роза розова

2 пакувања работно капаче со копче и џемпери за жени со долга коса прилагодлива вратоврска за вратоврска чиста роза розова

DEN 332.80

Свеж

Достапно.

100% полиестер. Затворање на влечење. Машинско миење. Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18 см/7in. Еластичната вратоврска на задниот дел од капачето може да се прилагоди по своја волја. Погоден е за мажи и жени со која било големина на главата. Материјал : Полиестер за дишење, памук за џемпери и пластични копчиња. Работно капаче со копчиња од двете страни и памучна повлекување од внатрешната страна. Копчињата од обете страни можат да се користат за ленти за да се ослободи притисокот врз ушите, а исто така може да избегне притисок на ушите и да ја намали генерирањето на брчки. Памукот за џемпери е надградена со влага за влага, што може брзо да ја апсорбира потта без да дозволи пот да се капе во очите и да влијае на работата. Дури и ако работи долго време, може да го задржи челото суво и чисто и да ја подобри ефикасноста на работата. За жените со долга коса, буфантната капа може да ја завитка целата форма на главата, а прилагодливата еластична лента на задниот дел може да ја поправи конска опашката за да ја задржи косата од лабава. Изгледа професионално и способно и може да се фокусира повеќе на работата. Нашата капа за работа може да ја апсорбира потта во текот на летото, да одржува топло и ветерно во зима. Тоа е неопходен додаток за секојдневниот живот. Истото важи и за убавината, бањата, гимназијата, медицинските сестри, лекарите, готвачите, пекарите, работниците во работилницата, итн. Здраво, добредојде во продавницата Јанџинбин! Дали барате соодветна работна капа што ви овозможува да се фокусирате на работата? Мислам дека можеби ќе можеме да го обезбедиме за вас. Новите капи за надградби со две копчиња од двете страни се користат за да го обесат јажето за да го ослободат притисокот на ушите што се задави од јажето долго време. Вашето чело, држете го челото суво и удобно и одржувајте ја косата свежа. Подложна еластична вратоврска со лента, можете лесно да ја прилагодите затегнатоста на капачето според вашите сопствени потреби за да одговараат на формата на главата и фризурата. Може да ја задржите целата глава и Спречете ја мрсна нечистотија и мирис на готвење, кој е многу погоден за кујнски работници. Соодветна форхоспитална, аптека, стоматолошка медицинска сестра, фармацевт, ресторани, кујни, салони и така натаму, работни капи исто така може да се користат како дневни украси. Неколку детали1.2 парчиња2. Една големина, горниот дијаметар на капачето е 7 во/18cm3. Висококвалитетна технологија за печатење и боење, печатење со целосен обем, јасни обрасци и нема Fading4. Може да се измие со рака, да се измие машина, да се исуши, а не да се избели5. Погодно за секоја сезона6. Погоден за мажи и жени со кој било обем на главата7. Мека, удобна, пот-апсорбирана и дишење на дишење имате какви било прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте ме, ќе ви дадам детални одговори!.

Избор на клиенти

Прилагодливо работно капаче со копче, цвеќиња Хируршко капаче за џемпери, врски со грб со лак за коса Свеж
Прилагодливо работно капаче со копче, цвеќиња Хируршко капаче за џемпери, врски со грб со лак за коса

Повикајте ја болката на ушите Капчето за чистење е супер затегнување што нема да ви даде главоболка сод�

DEN 0.33
Прилагодливо работно капаче со привлечна лента за џемпери и лажна коса со ласкав акварел цветен венец Свеж
Прилагодливо работно капаче со привлечна лента за џемпери и лажна коса со ласкав акварел цветен венец

100% полиестер Меки материјал Хируршка капа Користете хуманизиран дизајн и изберете мека, удобна, пријат

DEN 159.68
Медицинска сестра капачиња долга коса, симпатична крофна прилагодлива работна капа со копчиња и лакови за коса Свеж
Копа за хирургија Буфант капа за работна капа со копчиња и лакови за коса за жени, долга коса, печатење шепа Свеж
Копа за хирургија Буфант капа за работна капа со копчиња и лакови за коса за жени, долга коса, печатење шепа

Со добар квалитет на печатење, по миењето, тие нема да се намалат или избледат Компанијата за конска опа�

DEN 198.24
Работни капачиња за прилагодување на ирваси за ирваси Свеж
Работни капачиња за прилагодување на ирваси за ирваси

Можете лесно да го носите ова 14 часа директно Скриен за коса на косата е изработена од полиестер, гумен о

DEN 1.00
Медицинска медицинска сестра капачиња црни украси Прилагодливо работно капаче со копче и лак за коса Свеж
Медицинска медицинска сестра капачиња црни украси Прилагодливо работно капаче со копче и лак за коса

Нашиот сет на медицинска сестра капа содржи 1 буфан капа и 1 држач за конска опашка од еластични јажиња, ш

DEN 134.24
Медицински капачиња прилагодливо работно капаче со копчиња и лак за коса од ласкава жирафа Свеж
Медицински капачиња прилагодливо работно капаче со копчиња и лак за коса од ласкава жирафа

Можете да ја добиете најдобрата работна состојба со неа Премиум материјалХируршката капа изработена о�

DEN 198.24
Медицински капачиња прилагодливо работно капаче со копчиња и лакови за ласкави за коса, шема на парчиња авокадо Свеж
Операција капа, буфан капа, работно капаче со копчиња и лакови за коса за жени, долга коса, тропски зелен лист Свеж
Операција капа, буфан капа, работно капаче со копчиња и лакови за коса за жени, долга коса, тропски зелен лист

Компанијата за конска опашка капачињата за чистење на конска опашка се дизајнирани да бидат и ласкави �

DEN 134.24
2 ПЦС медицинска сестра за чистење Caps Women Long Hairs, Christmas Bell & Candle Прилагодливо работно капаче со копче и џемпери Свеж
2 ПЦС медицинска сестра за чистење Caps Women Long Hairs, Christmas Bell & Candle Прилагодливо работно капаче со копче и џемпери

Со добар квалитет на печатење, по миењето, тие нема да се намалат или избледат Оваа работна капа е идеале

DEN 201.44
Сирена риба скала шема ретро прилагодлива буфан капачиња Капчиња Работно капаче со лак за коса Свеж
Сирена риба скала шема ретро прилагодлива буфан капачиња Капчиња Работно капаче со лак за коса

Меки материјал Хируршка капа Користете хуманизиран дизајн и изберете мека, удобна, пријателска за кожа

DEN 159.68