Апликациски делови со двојно извршување на кондензатор за AC 70+10 MFD UF 370VAC или 450VAC CBB65 тркалезно универзално вклопување за HVAC и други апликации 5-1/4 во високи 2-1/4 во широ

Апликациски делови со двојно извршување на кондензатор за AC 70+10 MFD UF 370VAC или 450VAC CBB65 тркалезно универзално вклопување

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Работи на замена на кој било бренд на кондензатор со исти спецификации. Изберете точна капацитивност : Не користете различна вредност од онаа утврдена од производителот. Оценките за микрофарад треба да бидат исти. Потврдете го напонот на кондензаторот за замена : Зголемувањето на рејтингот на напон нема да има спротивен ефект врз перформансите на моторот. Ако заменувате кондензатор од 370 V, можете да користите 370 V или 450 V. Повеќекратно. Оценки за циклус : Сите кондензатори на делови од апли се оценети со 50/60 Hz. Облик на кондензатор : Обликот на кондензаторот влијае само на вклопувањето на опремата. Вистинските перформанси или капацитети не се разликуваат во однос на обликот на кондензаторот. Големина на кондензатор : Поради нови технологии на располагање, може да најдете различни големини за истиот рејтинг. Покрај тоа што влијае на вклопувањето на опремата, ова нема друг ефект врз вистинскиот производ. Материјал на кондензатор : Изберете помеѓу кондензатор на метални куќи и пластична кутија ако го користите вашиот кондензатор во влажни услови (т.е. машини за перење). Работна температура : Овие кондензатори се дизајн за екстремни услови за работа. Од -40 F (-40 C) до 185 F (85 C). Универзална : Заменува која било марка со ист капацитет на капацитет и напон. Ќе работи за 370 V или 450 V. 1/4 во машко брзо поврзување. Квалитет : Сите наши производи се дизајнирани и произведени по многу строги процедури и високо квалитетни стандарди за време на нивното производство. Оптимален избор на материјали е направен, комбиниран со процедури за истражување и развој, кои гарантираат издржливост и перформанси на секој произведен производ, нудејќи им на нашите клиенти иста ефикасност што се очекува од оригиналниот дел. UL E476928 Сертифициран, произведен без PCB. Спецификации : Толеранцијата е +/- 5 % од капацитетот, работното температурно опкружување од -40 F (-40 C) до +185 F (85 C). Димензии 5-1/4 во високи 2-1/4 во широк. Заштита : Заштитено за 10,000afc што значи дека овој производ нема да пукне доколку од која било причина е кратки кола. Замена : PRCFD7010 A CAP-70/10-450. Универзална : Заменува која било марка со ист капацитет на капацитет и напон. Ќе работи за 370 V или 450 V. 1/4 во машко брзо поврзување. Квалитет : Сите наши производи се дизајнирани и произведени по многу строги процедури и високо квалитетни стандарди за време на нивното производство. Оптимален избор на материјали е направен, комбиниран со процедури за истражување и развој, кои гарантираат издржливост и перформанси на секој произведен производ, нудејќи им на нашите клиенти иста ефикасност што се очекува од оригиналниот дел. UL E476928 Сертифициран, произведен без PCB. Спецификации : Толеранцијата е +/- 5 % од капацитетот, работното температурно опкружување од -40 F (-40 C) до +185 F (85 C). Димензии 5-1/4 во високи 2-1/4 во широк. Заштита : Заштитено за 10,000afc што значи дека овој производ нема да пукне доколку од која било причина е кратки кола. Замена : PRCFD7010 A CAP-70/10-450.

Избор на клиенти

Комплет за асортиман на асортиман на електролитички кондензатор на EieChip 24Value 500PCS Свеж
Комплет за асортиман на асортиман на електролитички кондензатор на EieChip 24Value 500PCS

✅ 【Јасно обележете】 Постојат код на маркер на секој електролитски кондензатор за обележување на вред�

DEN 271.84
Weideer 59-71 UF/MFD Motor Start Consector 250 VAC Volts 50/60 Hz компатибилен за Pump Franklin Control CRC 2824085015, 2801074915 Свеж Попустот
Weideer 59-71 UF/MFD Motor Start Consector 250 VAC Volts 50/60 Hz компатибилен за Pump Franklin Control CRC 2824085015, 2801074915

Име на производство : добро кондензатор за започнување на пумпата Обем на кондензатор : 5971 UF / MFD, модел : CD

DEN 95.84
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум Свеж
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум

Овој список е за 1 компјутери; Број на дел од Кемет : T354 K226 K035 AT Кондензатор на натопен радијален тантал Ко

DEN 0.67
NTE Electronics TD22M35 Series TD Solid Tantalum кондензатор, радијално олово, 22 μF капацитивност, 20% толеранција, 35V Свеж
NTE Electronics TD22M35 Series TD Solid Tantalum кондензатор, радијално олово, 22 μF капацитивност, 20% толеранција, 35V

Ги исполнува барањата на MIL STD 202, Метод 208 се состои од капацитивност, напон на DC и поларитет Метанол, изо�

DEN 159.84
UXCELL A16030800UX0493 55 парче 1000UF 16V 105C радијален алуминиумски електролитски кондензатор, 8мм x 16mm Свеж
UXCELL A16030800UX0493 55 парче 1000UF 16V 105C радијален алуминиумски електролитски кондензатор, 8мм x 16mm

Име на производот : електролитски кондензатор; Тип : радијално олово; Температура : 40 до+105 C Оценет со нап�

DEN 1.67
Titan Pro Packard TRCD605 60+5 MFD 370V тркалезен кондензатор Свеж
Titan Pro Packard TRCD605 60+5 MFD 370V тркалезен кондензатор

Titanpro TRCFD605 HVAC тркалезен кондензатор со двојна мотор 60 / 5 MFD / UF440 / 370 Волт Димензии : Дијаметар 2,64 Висина 4,33 �

DEN 1.33
Liugou 20pcs uu9.8 UU10.5 Заеднички режим Индуктор за задави 5mH 10mH 15mH 20mH 25mH 30mH 40mH 50mH за полето за индукција на Свеж
Liugou 20pcs uu9.8 UU10.5 Заеднички режим Индуктор за задави 5mH 10mH 15mH 20mH 25mH 30mH 40mH 50mH за полето за индукција на

Кондензатори Кондензатори Кондензатори20pcs UU9.8 UU10.5 Заеднички режим Индуктор за задави 5 MH 10 MH 15 MH 20 MH 25 MH 30

DEN 507.52
HC91DA040-40 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење на Брајант Свеж
HC91DA040-40 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење на Брајант

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 40 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.33
- JVD 155p1 Серија 5PF 300V DC Аудио Сребрена Мика Спојување Кондензатор 10 парчиња Свеж
- JVD 155p1 Серија 5PF 300V DC Аудио Сребрена Мика Спојување Кондензатор 10 парчиња

JVD 155p1 Серија 5 PF 300 V DC Аудио Сребрена Мика Спојување Кондензатор 10 парчиња JVD 155p1 Серија 5 PF 300 V DC Аудио Сре

DEN 2.00
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња Свеж
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња

Производите се користат во многу полиња, како што се нова енергија, производство на автомобили, медицин�

DEN 171.20
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја Свеж
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

【Спецификација】 Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен

DEN 1532.80
KoldDraft 102148401 Комплет за прекинувач на ниво на вода за моделот SC200 Свеж
KoldDraft 102148401 Комплет за прекинувач на ниво на вода за моделот SC200

Тип на производ : Снабдување со услуги за храна Димензија на пакетот на артикалот : 4.0 "L x 6.0" W x 9.0 "H Тежина �

DEN 256.00
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење Свеж
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1440.00
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF Свеж
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF

Електролитски кондензатор на алуминиум радијален 50 V 1.0 UF (бродови од нас) Капацитет : 1.0 UF, максимален на

DEN 622.40
NHOSS 2pcs CD60 Стартување Кондензатор 450V 50 75 100 150 200 250 300 350 400uf Мотор Стартување Кондензатор Мотор Работи Свеж
NHOSS 2pcs CD60 Стартување Кондензатор 450V 50 75 100 150 200 250 300 350 400uf Мотор Стартување Кондензатор Мотор Работи

Кондензатори Кондензатори 2 парчиња Цд60 Стартен Кондензатор 450В 50 75 100 150 200 250 300 350 400уф Мотор За Стартувањ

DEN 1159.36
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM!...

DEN 1.67