Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање

Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

12v Самозаклучување Реле Модул. 12v Самозаклучување Реле Модул. Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање Цели : Притиснете го копчето за активирање, релејна брава, притиснете повторно, исечете го релето, исто така може да се поврзе со прекинувачот за активирање и активирањето на ниско ниво. Контрола на електрични апарати за домаќинство, семејство за контрола на осветлување, контрола на фабричка опрема, што се користи за контрола на разновидна контрола на мала струја за производи со висок напон и висока моќност. Параметри : напон на напојување : 12v струја на напојување : Повеќе од 100ma Оптоварување : 250v 10 A (AC) Или 30v 10 A (DC) Живот : 1000000 пати Како да се користи : 1 .Според директниот напон на напојување поврзан со соодветнитеверзија; 2. Напојување според линискиот графикон на барањата, не може да се уништи, иако заштитното коло, но не долго време да се промени; 3. Користење на цевка за стабилизирање на напон (5v без регулаторна цевка ЗА напон) мала треска, е нормален феномен,релето што работи долги часови има и нормален феномен на загревањефеномен, е нормален феномен; 4. Моќност на оптоварување за релејно оптоварување оставете одредена маргина, треба да избегнувате голема моќност (околу 2000 W) и долго работно опкружување, ќе има одредено влијание врз работниот век на производот. Пакетот Вклучува : 2 * 12v Еден Бистабилен Самозаклучувачки Реле Модул.

Избор на клиенти

CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Пасивно 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Свеж
CZH-LABS DIN Rail Mount 12V Пасивно 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

DIN Rail Mount Passive 2 Channel SPSTNO 30 AMP модул за реле за напојување Број на дел : MDD1013 T / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојув�

DEN 3.00
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување Свеж
AEXIT 10PCS JQC-3FF-S-Z релеи DC12V 10A 0.36W 5 Терминал SPDT Не мини реле за напојување на електрична енергија за напојување

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, сребрена легура; Нето тежина : 79g; Содржина на пакет : р�

DEN 1.33
HH54P DC 12V Напон Свеж
HH54P DC 12V Напон

HH54 P DC 12 V напон на калем 14 пинови 4pdt зелена LED електромагнетна реле Развиени земји го проценуваат времето

DEN 3.33
General Electric D1255K16 Контролна единица за мерач на панел Свеж
General Electric D1255K16 Контролна единица за мерач на панел

Hz : 50 / 60 VA : 6.8 Волти : 120 Hz : 50 / 60 VA : 6.8 Волтс : 120 PN : D1255 K16 D1255 K16 General Electric PN : D1255 K16 D1255 K16 метарска реле Енергија :

DEN 958.40
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8 Свеж
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 2,00 x 1,00 x 1,00 инчи Состојба : Користено како ново Тежина : 0,33lb...

DEN 1001.60
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET Свеж
FOFOPE 1PCS MALE MALE MALE Средно реле Електромагнетно реле CR-MX024DC4L CR-MX230AC4L MY4NJ DC12V DC24V AC110V AC220V 14FEET

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза...

DEN 441.60
IDEC AS6M-2Y1P Sector Switch 1pole Circular Свеж
IDEC AS6M-2Y1P Sector Switch 1pole Circular

Селектор прекинувач 1 та циркуларен Прекинувач за селектор Пилот уреди Селектор прекинувач 1 та циркула

DEN 880.00
UXCELL 5 PCS JQC-T78-DC05V-C 5V COIL SPDT 5 PIN PCB Електромагнетна моќност Свеж
UXCELL 5 PCS JQC-T78-DC05V-C 5V COIL SPDT 5 PIN PCB Електромагнетна моќност

Име на производот : PCB Електромагнетна реле за напојување; Модел : JQCT78DC05 VC; напон на калем : DC 5 V; контакт ка

DEN 1.67
Релеј за напојување Magnecraft 782XBXC-12D, DPDT, 12VDC, 15A, приклучок Свеж
Релеј за напојување Magnecraft 782XBXC-12D, DPDT, 12VDC, 15A, приклучок

Цена за : Секоја реле тип : Напон на калем за општа намена VDC NOM : 12 V Контакт струја Макс : 15 A Контакт напон AC

DEN 1.33
Xingyheng 10pcs Еден модул за релејски модул 12V со ниско ниво на активирање на плочата за експанзија на плочата контролиран Свеж
FOFOPE AC100V-220V Прилагодлив модул за контрола на тајмер Свеж
FOFOPE AC100V-220V Прилагодлив модул за контрола на тајмер

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза...

DEN 3.33
NTE Electronics R95-020 Држете го клипот за модел R95-116, R95-123 и R95-124 приклучок Свеж
NTE Electronics R95-020 Држете го клипот за модел R95-116, R95-123 и R95-124 приклучок

За Model R95116, R95123 и R95124 штекер Држете го клипот Пакет од 5 За модел R95116, R95123 и R95124 штекер Држете го клипот...

DEN 89.44
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
Воздушни производи и контроли MR-101/C сув затворен модул за реле со повеќе контроли Свеж
Воздушни производи и контроли MR-101/C сув затворен модул за реле со повеќе контроли

Реле за контрола на повеќе напон Контролните влезови на DC се поларизираат За континуирана употреба на д

DEN 3.33
Скриен бесплатен погон Micro USB 4 канали 5V реле модул модул Интерфејс LED индикатор 5V 10A/250VAC 10A/30VDC Реле за Arduino Свеж
Скриен бесплатен погон Micro USB 4 канали 5V реле модул модул Интерфејс LED индикатор 5V 10A/250VAC 10A/30VDC Реле за Arduino

HID Free Drive Micro USB 4 Channel 5 V реле модул модул интерфејс LED индикатор 5 V 10 A / 250 VAC 10 A / 30 VDC Реле за Arduinoproduct Опис : 1 : �

DEN 1.00
Aexit DB9 машки релеи Адаптер плоча RS232 сериски до терминални табли за таблички релеи на таблички модул на сигнал Свеж
Aexit DB9 машки релеи Адаптер плоча RS232 сериски до терминални табли за таблички релеи на таблички модул на сигнал

Име на производот : адаптер DB9; Опсег на терминална жица : 1224awg Вкупна големина : 45 x 31 x 16mm / 1,8 "x 1,2" x 0,63 "(LWH); д�

DEN 536.00
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а Свеж
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а

Влезен или контролен напон : 90 до 280 V AC, Стандарди : CE, CSA, UL, VDE, MAX Излезни засилувачи w / топлински мијалник :

DEN 2.33
Nunomo Time Relay DH48S-S 0,1S-99H Дигитален AC 110/220V DC 12/24V повторен циклус SPDT Програмабилен тајмер прекинувач со приклучок Свеж
Nunomo Time Relay DH48S-S 0,1S-99H Дигитален AC 110/220V DC 12/24V повторен циклус SPDT Програмабилен тајмер прекинувач со приклучок

Работна моќ : 220 ~ 240 VAC Контакт капацитет : 250 V 5а Одложување на толеранцијата : 0,3%± 0,05 S Број на контакти : Ед

DEN 491.68
Exongy 1 2 4 Канал 5V12V24V реле модул Шилд со активирање на високо ниво на ниско ниво на OptoCoupler за Одбор за развој на Свеж
Exongy 1 2 4 Канал 5V12V24V реле модул Шилд со активирање на високо ниво на ниско ниво на OptoCoupler за Одбор за развој на

Релеи Опис на производот : 1 Модулот користи оригинално реле за квалитет, нормално отворен интерфејс Мак

DEN 1268.80