MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар со дигитален дисплеј со дигитален дисплеј

MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Име : Дигитален рефрактометар. Опсег на откривање : 0-50%. Точност за откривање : ± 0,2%. Резолуција : 0,1%. Широко се користи во храна со шеќер, пијалоци и други индустриски оддели и во земјоделско производство и научно истражување. Широко се користи во храна со шеќер, пијалоци и други индустриски оддели и во земјоделско производство и научно истражување. Ако вашиот член на семејството има дијабетес, можете да го користите овој производ за да го измерите шеќерот во грешка во секое време.

Избор на клиенти

Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина Свеж
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина

Опсег на индекс на рефракција (вклучително и) : 1.33301.4048 Точност : ± 0,55 ° C Рајхерт Опсег на индекс на рефрак�

DEN 1.00
Тест за соленост на Адамас-Бета Рефрактометар Рачен рак на морска вода Рефрактометар Хидрометар 0- Свеж
Тест за соленост на Адамас-Бета Рефрактометар Рачен рак на морска вода Рефрактометар Хидрометар 0-

Тип : FXP010, Точност : + / 0,1%, мерен опсег 0100% Направено од HD Prism со добар квалитет, прецизен и разумен дизајн,

DEN 1.67
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал Свеж
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал

Опсег на мерење : Соленост : 010%, индекс на рефракција : 1.0001.070 Минимална поделба : Соленост : 0,1%, индекс на р�

DEN 1.67
Рефрактометар, оптички, 0 до 32 проценти Свеж
Рефрактометар, оптички, 0 до 32 проценти

Цена за : секоја „Рефрактометар, оптички, опсег 0 до 32 проценти, автоматска компензација на температурат

DEN 1513.60
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција Свеж
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција

Рамен рефрактометар за џеб за мерење на натриум хлорид со скала од 0 до 10% Рачен компензација на температ

DEN 2.67