Вајоминг Зимски лос Фаукс велур тросед фрли перница од нафтено сликарство од уметникот Кари Лер 18 x 18.

Вајоминг Зимски лос Фаукс велур тросед фрли перница од нафтено сликарство од уметникот Кари Лер 18 x 18.

DEN 276.80

Свеж

Достапно.

Дипломирал на колеџот за уметност и дизајн на Алберта во Алберта, Канада, Кари Лер се фокусирал на илустрација скоро 20 години додека живеела во Калгари и ги одгледувала своите три деца. Откако се пресели во преминот на Кроуст во Јужна Алберта, Кари постепено се оддалечи од илустрацијата и во сликарството. Нејзината работа истражува теми во врска со женството и нашата поврзаност со природниот свет и едни со други. „Отсекогаш сум бил фасциниран од мечките; Тие ме исполнуваат со iousубопитно чувство на чудо и задоволство измешано со страв; Чувствувам врска со мечките и се обидувам да го искажам моето длабоко почитување и восхит за нив, и сите диви суштества, во моите слики. Сакам да ги сликам како портрети со скоро човечки квалитет и врска со гледачот “, карактеристична и необична софа со велур, кауч или кревети за фрлање во кревет е украсена со оригинално уметничко дело создадено од наградуван уметник. Секој уметник има уникатен стил и визија што карактеристично ја доловува личноста и животот на поставувањето и локацијата. Сите перници за фрлање се професионално печатени и собрани во САД на висококвалитетно синтетичко платно. Ткаенина обоена со UL овластени златни мастила Greenguard што произведува живописна боја вистинита за визијата на уметникот и оригиналното создавање додека има низок VOC (испарливи органски соединенија), спречувајќи исклучување и правење перница без мирис надвор од кутијата. Оваа перница за фрлање е совршен дизајн акцент на вашата кујна, спална соба, семејна соба, канцеларија, па дури и декор на простории за домови. Откријте ексклузивна, американска и дизајнирана wallидна уметност на убави и популарни дестинации, поп култура, фотографија, апстрактни теми и многу повеќе од Северозападниот трговски центар.

Избор на клиенти

Abteple Industries Апстрактни елени Антлер Дизајн Сини акценти Сликарство, Дизајн од Дина Д'Арго Свеж
Abteple Industries Апстрактни елени Антлер Дизајн Сини акценти Сликарство, Дизајн од Дина Д'Арго

Димензии : 13 x 0,5 x 19 инчи Оваа преголема верзија е 40% поголема од нашиот стандард Wallидната уметност е подг

DEN 3.33
Кинеска уметност / традиционална кинеска уметност / кинеска сликарска калиграфија - Зодијак симбол / змија Свеж
Летната патека 22x28 - Оригинална ликовна уметност - изработено масло сликарство од Питер Ретги Свеж
Летната патека 22x28 - Оригинална ликовна уметност - изработено масло сликарство од Питер Ретги

Сликарство на нафта од Питер Ретеги Поглед на полето на Центарот за природен центар „Слатка Бријар“...

DEN 1.67
Tuphely Industries традиционална бела цреша цветни птици гранки сликарство, дизајн од нан Свеж
Tuphely Industries традиционална бела цреша цветни птици гранки сликарство, дизајн од нан

Димензии : 30 x 1,5 x 24 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

DEN 0.33
Фотографија на историски производи: Детали од Систинската капела од Микеланџело. 2 Свеж
Фотографија на историски производи: Детали од Систинската капела од Микеланџело. 2

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : Детали од Систинската ка�

DEN 0.33
Ла Пастише Ла турнеја Ајфел, 1928 година со атинска златна рамка, 25 x 29 Свеж
Ла Пастише Ла турнеја Ајфел, 1928 година со атинска златна рамка, 25 x 29

Рамка со големина на сликарство (не вклучувајќи рамка) : класичен 20 "x24" Рамка со големина на сликарство (н

DEN 3.33
Stuple Industries Artistic Crage Cow Eyes Kight Portreate Portrete Porter, Design of Angela Bawden Свеж
Stuple Industries Artistic Crage Cow Eyes Kight Portreate Portrete Porter, Design of Angela Bawden

Димензии : 12 x 1,5 x 12 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

DEN 548.96
Зајдисонце Виста дизајнира знак на дрва со дрва Свеж
Зајдисонце Виста дизајнира знак на дрва со дрва

На врвните знаци во облик на капа, имајте Божиќ на Холи olоли Околу 14 x 12,5 x 2,25 инчи Направено од обоено дрв�

DEN 1.67