Скот 75130-12pk продавници за крпи, 55 крпи - пакет од 12

Скот 75130-12pk продавници за крпи, 55 крпи - пакет од 12

DEN 779.20

Свеж

Достапно.

Овие најголемиот дел од продавниците се дизајнирани за чистење на маснотии, течности, масла и излевање во автомобилски поправки и гаражи. Купувајте крпи. Купувајте крпи. Без разлика дали имате продавница за автомобили, се D. I. Y. Викенд воин или едноставно ја чистат гаражата, Скот Продавници за крпи, оригиналните (сини) се задолжителни во вашата листа на материјали. Овие крпи за комунални услуги се идеални за промена на нафта, течности за полнење и општо одржување на автомобили. Тие се продавници за крпи што можат да ви помогнат да ја завршите работата како што треба! Една студија од 2013 година покажува дека 100% од тестираните крпи од продавници со свежо перење содржат олово и користејќи само три пешкири на пешкири на ден може да ве изложат - или вашите вработени - на водство и други тешки метали. Тоа значи дека работниците кои користат „чисти“ изнајмени крпи за крпи од крпи не знаејќи да бидат изложени на олово. ОСХА предупредува дека водењето може да се изгради во биолошки системи и да стане значителна опасност по здравјето со текот на времето. Изложеноста на олово е поврзана со нарушувања на нервниот систем, висок крвен притисок, срцеви заболувања, заболувања на бубрезите, па дури и намалена плодност. Не е изненадувачки, 78% од анкетираните производствени работници се согласија дека пешкирите на продавниците треба да бидат забранети доколку не се 100% ослободени од опасни материјали по перење. За да помогнете да ги чувате вашите ценети вработени безбедни и да ги натераат да се чувствуваат сигурни во мерките на претпазливост што ги преземате, паметно е да се префрлите на чисти и безбедни алтернативи за перење крпи за продавници. За еднократна употреба Скот хартиени продавници за хартија одговара на сметката. Бидејќи секоја крпа е ново, не постои ризик од изложеноста на вработените на штетни хемикалии. Тие ќе ја ценат грижата што ја преземате со обезбедување на безбедно работно опкружување.

Избор на клиенти

Чисти Pro 6 стандардни сини центрифени ролни 2 ply 6 x 120m Свеж
Чисти Pro 6 стандардни сини центрифени ролни 2 ply 6 x 120m

2лесни ролни со центрифен 2 Пли врежани за супер апсорпција и професионална употреба Одлично е да се кор�

DEN 2.00
Морконски хартиени хартиени ролни крпи MOR W12600 Свеж
Морконски хартиени хартиени ролни крпи MOR W12600

Може да се користи за сушење на рацете или чистење на општа намена Мазно и не опфаќање Изненадувачки изд

DEN 676.80
Dsfeoigy Bath Priese Абсорбента обвивки меки крпи за бања Возрасни крпи за бања што не се суши, не-линт Свеж
Dsfeoigy Bath Priese Абсорбента обвивки меки крпи за бања Возрасни крпи за бања што не се суши, не-линт

Секој пат кога ќе избришете, прифаќате нежност и интимност Деликатно и пријателско за кожата, мека како

DEN 2.33
Wxynhhd Bath Pries за мажи и жени за летни парови Абсорбента на домаќинства и крпи за бања со брзо сушење Свеж
Wxynhhd Bath Pries за мажи и жени за летни парови Абсорбента на домаќинства и крпи за бања со брзо сушење

Супер долги влакна, апсорбирајте ја водата ефикасно и брзо, уживајте во сувоста по капењето Лесни и меки

DEN 0.33
Tidi производи Tid 920433 наметка, 2-лесен скрип, слободен латекс, сина, 30 x 42 Свеж
Tidi производи Tid 920433 наметка, 2-лесен скрип, слободен латекс, сина, 30 x 42

2парна Скрим Бесплатно латекс Сина 30 "x 42" 2парна Скрим Бесплатно латекс Сина 30 "x 42" Tidi Products Tid 920433 наметка, �

DEN 531.20
Chix 8294 Quix Plus Disnfecting крпи 13 1/2 x 20 розова 72/картон Свеж
Chix 8294 Quix Plus Disnfecting крпи 13 1/2 x 20 розова 72/картон

Продаден како 72 / картон Преработена со високо концентрирана формула за чистење Убива најчести бактери�

DEN 452.48
Tidi производи TID 917407 крпа, 3-пар ткиво и поли, беж, 13 x 18 Свеж
Tidi производи TID 917407 крпа, 3-пар ткиво и поли, беж, 13 x 18

Ткиво и поли Беж 13 "x 18" Ткиво и поли Беж 13 "x 18" Tidi производи TID 917407 крпа, 3тил ткиво и поли, беж, 13 "x 18", пакет о�

DEN 1305.60
Tork Industrial Centrefeed Dispenser Black - M2 + Refil - Paper Briper White, 6 x 1000 чаршафи Свеж
Tork Industrial Centrefeed Dispenser Black - M2 + Refil - Paper Briper White, 6 x 1000 чаршафи

Силни крпи со висока апсорпција Тоа е од суштинско значење за хотелите, рестораните и угостителството ш

DEN 2.67
Scott® Pro_ Scottfold® Повеќекратни Хартиени Крпи, со Џебови за Апсорпција, 9.4 x 12.4 листови, Бело, Свеж
Scott® Pro_ Scottfold® Повеќекратни Хартиени Крпи, со Џебови за Апсорпција, 9.4 x 12.4 листови, Бело,

175 Листови / Пакет, 25 Скот Про Скотфолд Повеќекратни Пакувања Со Хартиени Крпи / Футрола; 4.375 Листови / Фут�

DEN 2.67