RHB-32SG ATC пиво 0-32% Brix WortSG: 1.000-1.130 Оптички рефрактометар за пиво и рефрактометар за вино

RHB-32SG ATC пиво 0-32% Brix WortSG: 1.000-1.130 Оптички рефрактометар за пиво и рефрактометар за вино

DEN 303.84

Свеж

Достапно.

Двојна скала : Брзо и прецизно прикажете го BRIX (0-32%) и специфична гравитација (1.000-1.130) во исто време, нема потреба да менувате единица за читања секој пат!. Лесен за употреба : Само земете капка или 2 од вашата пијалак на призмата и држете го рефрактометарот до светлината, а потоа погледнете низ окуларот за да го добиете читањето. Не е потребна табела за пребарување и нема отпад!. Супер голема плоча, многу лесна за читање; рефрактометар со висока прецизност, голема точност на Аларе. Точни читања со АТЦ : РЕФРАКТОМЕТЕР ЗА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНСКИ со автоматско компензација на температурата (АТЦ). Овој рефрактометар е за мерење на содржината на шеќер во пивото и вклучува автоматско компензација на температурата од 10 - 30 степени Целзиусови. Овој рефрактометар може да го замени вашиот хидрометар за полесни и поточни мерења. Едноставно користете го капчињата за да земете примерок од кантарион и да го ставите на призмата. Потоа, држете го рефрактометарот до светлината и да погледнете низ окуларот. Додадете до двојната скала таму не е потреба да се претвори во специфична тежина бидејќи скалата ги мери и Брикс и СГ.

Избор на клиенти

Тест за соленост на Адамас-Бета Рефрактометар Рачен рак на морска вода Рефрактометар Хидрометар 0- Свеж
Тест за соленост на Адамас-Бета Рефрактометар Рачен рак на морска вода Рефрактометар Хидрометар 0-

Тип : FXP010, Точност : + / 0,1%, мерен опсег 0100% Направено од HD Prism со добар квалитет, прецизен и разумен дизајн,

DEN 1.67
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина Свеж
Reichert 137564L0 9,7 x 1,5 АЛОГ ПРИРАЧНИК ЗА АНАГОЛОГОМЕНТАР, висока прецизност, 10 висина, 10 широка, 11 должина

Опсег на индекс на рефракција (вклучително и) : 1.33301.4048 Точност : ± 0,55 ° C Рајхерт Опсег на индекс на рефрак�

DEN 1.00
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S

Мерење на индексот на рефракција на транспарентни или проucирни течни и цврсти материи Мерење на раство�

DEN 2325.12
Рачен рефрактометар од 0 до 18% Брикс, сечење на течен рефрактометар, шеќер и овошје рефрактометар Свеж
Рачен рефрактометар од 0 до 18% Брикс, сечење на течен рефрактометар, шеќер и овошје рефрактометар

Потребна е амбиентална светлина само за време на тестот Прилагодливо рачно фокусирање Меко гума за око

DEN 347.52
ADE Advanced Optics Optics GL500 Gemological Gemstone Gem Frefractometer Вграден светло, алуминиумско тело со оптички леќи Свеж
ADE Advanced Optics Optics GL500 Gemological Gemstone Gem Frefractometer Вграден светло, алуминиумско тело со оптички леќи

Квалитет на целата метална конструкција Опсег на мерење од 1,30 1,81 Вграден LED извор на светлина со батери�

DEN 1124.80
Рефрактометар, оптички, 0 до 32 проценти Свеж
Рефрактометар, оптички, 0 до 32 проценти

Цена за : секоја „Рефрактометар, оптички, опсег 0 до 32 проценти, автоматска компензација на температурат

DEN 1513.60
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар Свеж
MXBahoheng Portable Sugar Detector Tester Tester Tester Tester Fruite Refractometer Tester Електронски дигитален рефрактометар

Име : Дигитален рефрактометар Опсег на откривање : 050% Точност за откривање : ± 0,2% Резолуција : 0,1% Широко с�

DEN 0.67
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција Свеж
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција

Рамен рефрактометар за џеб за мерење на натриум хлорид со скала од 0 до 10% Рачен компензација на температ

DEN 2.67
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал Свеж
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал

Опсег на мерење : Соленост : 010%, индекс на рефракција : 1.0001.070 Минимална поделба : Соленост : 0,1%, индекс на р�

DEN 1.67
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32% Свеж
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32%

Погодно за течноста за ладење базирана на вода Погодно за течноста за ладење базирана на вода...

DEN 3048.48