Поштенски шарки - 3 пакет | 2-6 пакувања Поставете ја шарката на олуците - одговара на 2x3, 3x4, 5 инчи, 6 инчи - Универзално вклопување - направено во САД

Поштенски шарки - 3 пакет | 2-6 пакувања Поставете ја шарката на олуците - одговара на 2x3, 3x4, 5 инчи, 6 инчи - Универзално

DEN 415.84

Свеж

Достапно.

Погодно - Превртете го продолжението на олукот за спуштање и надвор од патот кога правите активности на тревници на отворено - косење, работење/кастрење, уредување, лопање, орање, итн. Не се потребни вештини - DIY 60 секунда Инсталирајте - Боја за да одговара на бојата на олукот - Вклучен хардвер - Повратни завртки и затворач. Универзално вклопување - одговара на која било големина правоаголни и квадратни станбени и комерцијални системи на олук - 3x4, 2x3 - 5in & 6in - во позиција A & B. Сите делови потребни за склопување на шарките се вклучени (шарки, завртки и спојки) не се вклучени. ***** Прочитајте го описот на производот за детали за количината *****. Уникатен 1 од еден вид додаток за олук патент во очекување. Целите на шарката за поштенски патенти (1) обезбедуваат вашето продолжение за спуштање останува цврсто прикачено на падот за да ја заштитите фондацијата на вашиот дом. (2) Обезбедува можност за преместување на наставката за спуштање во вертикална позиција додека вршите разни активности на отворено, т.е. косење, работење, уредување, градинарство итн. Ефтино лесно инсталирање (DIY)-Инсталирањата трае 1-2 минути-не е потребна вештина. Гаранција за сигурен живот. Се вклопува во секоја големина : Комерцијална и станбена. Може да се наслика за да одговара на вашите домови во боја на олук. Ја штити фондацијата и под-структурата на вашиот дом. Освен очигледната причина и погодност за кревање на продолжување на спуштањето во вертикална позиција, постои значителна постојана закана за фондацијата на вашиот дом. Кога немаше прицврстено продолжение на спуштање, нема можност да ја оддалечи водата од домот. Дауспт е најважниот дел од најважниот дел од системот за олуци на вашиот дом. Службениците ја префрлаат водата од системот за олуци и подалеку од подградбата на домот. Кога наставката за спуштање е неправилно прицврстено, го компромитира целиот систем. Водата може да влезе во подрумот, фондацијата и да предизвика сериозно оштетување на подножјето и уредувањето на зградата. Професионални проценки за рехабилитација или поправка за чистење на поплавен подрум се движи од 2.000 до 5.000 американски долари и повеќе. Осигурувањето на повеќето сопственици на домови ќе опфати катастрофи, но не обично ќе покрие штета од неуспехот да се изврши рутинско одржување. **** Забелешка на купувачот : **** Достапно во ** 2 пакет, *** 3 пакет & **** 4 пакет. (** 2 пакет = 4 шарки, 18 шрафови и 2 спојки = ова комплетира 2 споеви на шарки). (*** 3 пакет = 6 шарки, 27 патенти и 3 спојки = ова комплетира 3 спојници на шарки). (**** 4 пакет = 8 шарки, 36 поштенски завртки и 4 спојки = ова комплетира 4 спојници на шарки,). ****.

Избор на клиенти

2 во. x 3 во. Алуминиум k стил на дожд олук за спуштање на излез Свеж
2 во. x 3 во. Алуминиум k стил на дожд олук за спуштање на излез

Тече 20% подобро од задните места за олук на дожд заради зголемена површина Го заменува падот на олукот з�

DEN 0.67
5 Професионален бренд Алуминиум со тежок мерач во внатрешноста на Митре, олук, митра Свеж
5 Професионален бренд Алуминиум со тежок мерач во внатрешноста на Митре, олук, митра

✅ Професионален алуминиум од одделение надвор од кутијата ✅ Дебелина на тешка должност Професионалци

DEN 479.52
Hoxha Gutter Downspout Extensions 2 Пакет Флексибилен охранлив дожд од дожд за издвојување на отворено олук, кој се протега, Свеж Попустот
Hoxha Gutter Downspout Extensions 2 Пакет Флексибилен охранлив дожд од дожд за издвојување на отворено олук, кој се протега,

Спречува оштетување на водата Надворешните екстензии помагаат да се пренасочи несаканата атмосферска

DEN 319.84
Стил на водач на олук за вода, лактот 2 ”x3” бела форма S Свеж
Стил на водач на олук за вода, лактот 2 ”x3” бела форма S

【Висококвалитетен】 Стил на водач на олук на олук, лактот (неутрализирање = 3) 2 ”x3” бела форма S е израбо�

DEN 299.04