Тест блок Rockwell RF60 за тестери за цврстина

Тест блок Rockwell RF60 за тестери за цврстина

DEN 1824.00

Свеж

Достапно.

Блоковите на Starrett можат да се користат за тестирање на тестерите за врвна цврстина на клупата. Секој блок е серизиран, со сертификат во кој се детализирани условите за животна средина што се користат за тестирање на блокот. Дадени се реални читања, со просек на овие читања : мин. Читање, максимално читање и фигура на повторливост. Земја на потекло : Соединетите држави. Блоковите на Starrett можат да се користат за тестирање на тестерите за врвна цврстина на клупата. Секој блок е серизиран, со сертификат во кој се детализирани условите за животна средина што се користат за тестирање на блокот. Дадени се реални читања, со просек на овие читања : мин. Читање, максимално читање и фигура на повторливост. Земја на потекло : Соединетите држави. Блоковите на Starrett можат да се користат за тестирање на скали на Роквел, Бринел или Викерс. Тие се достапни во челик, месинг и алуминиум. Секој блок е серизиран, со сертификат во кој се детализирани условите за животна средина што се користат за тестирање на блокот. Дадени се реални читања, со просек на овие читања : мин. Читање, максимално читање и фигура на повторливост. Блоковите се калибрираат според стандардите ASTM E-18, ANSI (NCSL) Z540-1, (ISO) 10012-1, ISO/IEC 17025 и MIL-STD 45662 A. Тест -блоковите на строгоста на Starrett се произведуваат од плоштад челик или месинг плочи, наспроти почестата берза за тркалезни ленти. Употребата на плочата дава поточна и конзистентна површина за инспекција. Металуршките тестови докажаа дека за време на производството на резервни бар, суспендирани карбиди во мешавината мигрираат во центарот на шипката. Научното име за оваа состојба е сегрегација на карбид и резултира во различни читања што се наоѓаат во центарот на шипката, а не на неговите надворешни рабови. Некои производители ја поправаат оваа состојба со отстранување на центрите од нивните блокови. Тест -блоковите за цврстина се дизајнирани да се користат само од едната страна, а учениците треба да бидат повеќе од. 010 "од центрите на два вовлечи или нема поблиску до работ на блокот од 040". Комплетите за калибрација се исто така достапни од Старет. Ниту еден објект со тестер на цврстина во употреба не смее да биде без комплет за калибрација. Овие комплети доаѓаат со 3 до 20 калибрирани тест блокови и серилизираниот пенетратор што се користеше за да се провери секој блока во сетот. Кога се открива несовпаѓање во тестер, овие комплети ви овозможуваат да ја одредите насоката да продолжите со решавање на проблемот.

Избор на клиенти

Ламсон Формал Серија 2330-Масло Растворливо Во Вода Без Хлор-5 Литри Свеж
Ламсон Формал Серија 2330-Масло Растворливо Во Вода Без Хлор-5 Литри

Ова е биоразградливо, синтетичко печат и соединение за цртање Се препорачува за употреба при бришење те

DEN 1.67
Кралица на судот Камо фолија маслиново тенис здолниште | Pickleball Skort | Атлетски СКОРТ Свеж
Кралица на судот Камо фолија маслиново тенис здолниште | Pickleball Skort | Атлетски СКОРТ

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 80% поли, 20% спандекс Направено во СА

DEN 3.33
Лебдечка акрилна рамка Mikasa за 11x14 инчи фотографија со златен хардвер, чиста Свеж
Лебдечка акрилна рамка Mikasa за 11x14 инчи фотографија со златен хардвер, чиста

Современа лебдечка рамка : Стилската лебдечка рамка додава димензионален изглед на вашиот приказ на фо�

DEN 1.67
Hype Fade Metal 16.9flozs шише со вода Свеж
Hype Fade Metal 16.9flozs шише со вода

Материјал : Алуминиум, не'рѓосувачки челик БПА бесплатно Висина : 10.43in Ширина : 2.56in Херметичка, тесна уста

DEN 395.20
Anncus ECN30105SPV ZIP-12 Свеж
Anncus ECN30105SPV ZIP-12

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : Регулатор на напон Број на модел : 0 Потекло : CN (потекло) Состојб�

DEN 1171.20
Хикота тип со двојна шипка за шифри со шипки пневматски цилиндер MXS12-100 MXQ16 MXS12L MXQ16L Bore 12 16mm мозочен удар 10-125mm Свеж
Хикота тип со двојна шипка за шифри со шипки пневматски цилиндер MXS12-100 MXQ16 MXS12L MXQ16L Bore 12 16mm мозочен удар 10-125mm

Воздушни цилиндри Погледнете ја втората слика за детали Воздушни цилиндри Погледнете ја втората слика

DEN 5271.04
Биониме GT333 тест ленти за употреба со Bionime Fairest GT333 метар - Мониторинг на шеќер во крвта од дијабетичари, кутија од Свеж
Бидете здрави [Пакет од 10] Posh KF94 Детска маска - Мали сонувачи, повеќебојни Свеж
Бидете здрави [Пакет од 10] Posh KF94 Детска маска - Мали сонувачи, повеќебојни

Нијанси на сина, розова, портокалова, жолта и зелена боја Одобрена KFDA (KF94) Филтрирање на минимум 94% од чес�

DEN 319.84
Решетки за скара за делови од скара од брошмастер, брошмастер P3, G3, S3, U3, D3, Broilmaster G-3, G-3, G-3 експлозив, G-3 EXPN, Свеж
Решетки за скара за делови од скара од брошмастер, брошмастер P3, G3, S3, U3, D3, Broilmaster G-3, G-3, G-3 експлозив, G-3 EXPN,

За решетките за скара од брошмастер, за решетки за замена на скара за гас од брошмастер, компатибилни со

DEN 3.33
6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа Свеж
6 компјутери -20 x 24 екрани за печатење на алуминиумски екран со 305 броење на бела мрежа

Големина на рамката : 20 "x 24" (50,8 x 61cm) OD; Алуминиумски профил : 30 x 30 x 1,2 mm Број на мрежа : 305 мрежа; Боја : Бела...

DEN 2384.00
Комплети за сликање Rock & Roll Diamond 5D DIY целосна вежба Rhinestone Arts Wallид декор за возрасни 8 x12 Свеж
Комплети за сликање Rock & Roll Diamond 5D DIY целосна вежба Rhinestone Arts Wallид декор за возрасни 8 x12

Хемиска ткаенина Калта за дупчење има силна вискозност, не е лесно да се испадне и има светли бои и не е л

DEN 287.84
PANAMAX P360 DOCK 6-OUTLET Wallид Допрете/Станица за полнење, бела, 6,8 x 2,9 x 5 Свеж
PANAMAX P360 DOCK 6-OUTLET Wallид Допрете/Станица за полнење, бела, 6,8 x 2,9 x 5

Најдобро во класа заштита со мониторинг на заштитетеилидисконекции и паметни стражари со активен надн�

DEN 3.33